Galite pamiršti brangius kremus: gydytojas pasakoja, kaip miegas gali apsaugoti nuo raukšlių
Dr. Shelby Harris, "Sleepopolis" direktorė, pažymėjo, kad pakankamas miego kiekis iš tiesų daro stebuklus užkertant kelią senėjimui, rašo Mirror.co.uk.
Ji paaiškino, kodėl tai veikia. Ekspertė rekomenduoja suaugusiesiems miegoti 7-9 valandas per naktį ir tada poveikis bus pastebimas.
"Miegas yra natūrali priemonė, padedanti išlaikyti odos jaunystę. Miegas skatina odos sveikatą ir stabdo senėjimą, atgaivina odą, nes padeda gaminti kolageną.
Jis normalizuoja kraujotaką, reguliuoja hormonus ir mažina uždegimus, drėkina odą ir mažina stresą", - vardijo ekspertė.
Ji pridūrė, kad pakankamai miego padeda "palaikyti ląstelių atjaunėjimą", kuris skatina odos elastingumą.
Daktarė Shelby pažymėjo, kad "nereikėtų sudaryti ilgo ir brangaus odos priežiūros produktų sąrašo, nes svarbiausias produktas yra miegas".
Tačiau Harris įspėjo, kad tokie veiksniai kaip genetika, gyvenimo būdas, stresas ir sveikatos būklė gali turėti įtakos miego įpročiams ir kokybei.
Be to, specialistas pridūrė, kad tinkamas miegas taip pat bus naudingas imuninei sistemai.
"Miegas padeda mūsų organizmui atsistatyti, palaiko pažinimo funkcijas, reguliuoja emocijas, valdo stresą, palaiko fizinę sveikatą, subalansuoja hormonus ir padeda smegenų detoksikacijai.
Jis gerina kraujotaką, palaiko hidratacijos pusiausvyrą, mažina uždegimą ir padeda palaikyti imuninę sistemą", - sakė ekspertė.
Vis dėlto Harris paneigė mitą, kad miegas savaitgalį taip pat turi poveikį. Ji pažymėjo, kad norint pasiekti geriausių rezultatų, svarbu laikytis miego grafiko.
"Deja, tai reiškia, kad sekmadienio rytą galite nepabusti švytintys", - pažymėjo ji.
Norint užmigti giliausiu miegu, anot S. Harris „pelėdos miegu", geriausia vėsi, tamsi ir rami aplinka, o tinkamiausia padėtis būtų miegoti ant nugaros.
Miego nauda
Mokslininkai jau seniai žino, kad pakankamas miego kiekis per naktį padeda žmogui išlikti sveikam.
Ekspertų teigimu, suaugęs žmogus turėtų miegoti maždaug 8 valandas per parą.
Ir atvirkščiai, sistemingas miego trūkumas labai kenkia žmogaus psichinei ir fizinei sveikatai, taip pat neigiamai veikia jo protinius gebėjimus.
Jei patiko straipsnis, nepamirškite pasidalinti su draugais Facebook!
Rašyti komentarą