Graikiniai riešutai - pasakiškai naudingi, bet kelia pavojų 1 dažna liga sergantiems žmonėms

Graikiniai riešutai yra sveiki, juose gausu alfalinoleno rūgšties ir jie pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.

Graikiniai riešutai yra puikus pasirinkimas, kai ryte reikia išjudinti virškinimo sistemą, kovoti su uždegimu, gerinti smegenų sveikatą ir mažinti ligų riziką.

Taigi rinkdamiesi, ką valgyti pusryčiams, apsvarstykite galimybę graikinių riešutų įberti į avižinę košę arba pasigaminti kavos su graikiniais riešutais, rašo „Parade“.

Gydytojai sutinka, kad graikiniai riešutai yra naudingi, pažymėdami, kad juose yra daug alfalinoleno rūgšties, t. y. produkto, turinčio daug omega-3, ir kad jie pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.

„Mažindami uždegimą, jie palaiko kelių organizmo sistemų sveikatą, įskaitant širdies ir kraujagyslių, virškinamojo trakto ir endokrininę sistemas.

Tai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Graikiniai riešutai skatina žarnyno ir smegenų sveikatą, o jų priešuždegiminės savybės mažina žmogaus riziką susirgti vėžiu“, - sako daktaras Chidozie Odigwe, kuris specializuojasi inkstų sveikatos srityje.

Tuo tarpu nutukimo gydytoja daktarė Jenny Stanford priduria, kad omega-3 riebalų rūgštys gali pagerinti cholesterolio kiekį, o antioksidantai - sumažinti oksidacinį stresą.

Be to, jos teigimu, graikiniuose riešutuose yra skaidulinių medžiagų, kurios padeda žarnyno mikrobiomui ir skatina kognityvines funkcijas.

Vis dėlto graikiniai riešutai gali būti pavojingi tam tikrai populiacijai, kuriai priklauso maždaug 1 iš 7 suaugusiųjų, o 9 iš 10 to nežino, ir tai neįskaitant alergijos riešutams.

„Veikiau kalbame apie žmones, sergančius inkstų ligomis. Inkstų ligos požymiai yra dažnesnis šlapinimasis, sausa oda, kraujingas ar putotas šlapimas, raumenų mėšlungis ir kojų tinimas“, - teigiama dokumente.

Dr. Odigwe aiškina, kad ne visiems inkstų ligomis sergantiems pacientams reikia vengti graikinių riešutų arba riboti jų vartojimą.

„Tik pacientams, sergantiems vėlyvosios stadijos lėtine inkstų liga, taip pat dializuojamiems pacientams reikia riboti (jei ne visiškai vengti) graikinių riešutų vartojimą“, - sako sveikatos specialistė.

Pažymima, kad graikiniuose riešutuose gausu dviejų maistinių medžiagų, kurios gali būti toksiškos, jei vartojamos dideliais kiekiais, - fosforo ir kalio.

Net jei jų nevartojama dideliais kiekiais, lėtinėmis inkstų ligomis sergančių žmonių inkstai negali gerai perdirbti kalio ir fosforo.

„Svarbiausia, kad inkstai padeda palaikyti normalų fosforo ir kalio kiekį.

Deja, tačiau pažengusios stadijos ir dializuojami pacientai tokios prabangos neturi, todėl jiems kyla didelė rizika, kad šių dviejų elementų kiekis bus per didelis“, - aiškina Odigwe.

Tačiau daktaras Stanfordas sako, kad tai tik viena iš problemų, nes graikiniuose riešutuose ir jų giminaičiuose migdoluose taip pat yra oksalatų, kurie, vartojami dideliais kiekiais, gali sukelti inkstų akmenligę.

„Lėtine inkstų liga sergantys pacientai turėtų atidžiai stebėti savo mitybą, kad galėtų kontroliuoti ligą“, - sako specialistas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder