Gydytoja Augustė Seniūnė apie veiksmingas lazerio procedūras odos grožiui ir sveikatai: grąžina jaunystę, naikina odos darinius
„Priklausomai nuo lazerio parametrų stiprumo, jis tinka smulkių ar gilesnių raukšlių (kaktos, akių, lūpų–nosies srityse, taip pat marionetinių) korekcijai, aknės gydymui, išsiplėtusių porų ir veido raudonio mažinimui. Šiuo lazeriu galima nesunkiai pašalinti gerybinius odos darinius: apgamus, karpas, papilomas, keratozes, pigmentines dėmes, taip pat veiksmingai mažinti randelius, kapiliarus“, – „Fotona“ lazerio veikimo sritis vardija A. Seniūnė.
Turi ne vieną privalumą
Iš tiksliai kontroliuojamų Er:YAG ir Nd:YAG spindulių bei skirtingų antgalių kombinuotas lazeris veikia skirtingus odos sluoksnius. Pasak gydytojos, spinduliai reguliuojami ir antgaliai keičiami atsižvelgiant į konkrečios odos būklę.
Nd:YAG spinduliai veiksmingai šalina tiek gilesniuose, tiek paviršiniuose odos sluoksniuose esančius kraujagyslinius darinius: naikina hemangiomas, šalina į plonus siūlelius panašius paviršinius kapiliarus ir raudonį, ryškiausiai pasitaikančius nosies ir skruostų srityse.
Su Er:YAG spinduliais šalinami gerybiniai odos dariniai. Lyginant su elektra ir kitais dažnai naudojamais metodais, „Fotona“ lazerio spinduliai turi privalumų: mažiau pažeidžia aplinkinius audinius, užtikrina greitesnį gijimą. O pakeitus antgalį, tuo pačiu spinduliu galima atlikti frakcinį odos šlifavimą, po kurio pagerėja veido odos struktūra: ji tampa lygesnė, skaistesnė, stangresnė.
„Spindulių stiprumą ir antgalius parenka gydytojas. Taigi, siekiant geriausių rezultatų, pacientams procedūros gali skirtis. Pacientui, kurį vargina išsiplėtusios poros, galbūt reikalingas tik paviršinis odos atnaujinimas. O stangrumą praradusiai odai ir gydant raukšleles, jau vertėtų paspartinti kolageno gamybą ir veikti į kur kas gilesnius odos sluoksnius“, – pasakoja Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytoja dermatologė A. Seniūnė.
Kadangi „Fotona“ lazerio spinduliai suaktyvina natūralią kolageno gamybą odoje, procedūra, pasak gydytojos, gali būti atliekama ir siekiant sustangrinti suglebusią, elastingumą praradusią odą, ir tiems, kurie odos grožiu, jaunyste ir sveikata rūpinasi profilaktiškai.
Įspūdingam „liftingo“ efektui – 4D veido atjauninimas
Bene viena populiariausių „Fotona“ lazeriu atliekamų procedūrų – 4D veido atjauninimas. Ji šalina amžiaus bei nuovargio žymes, sulėtina senėjimo procesus, suteikia natūraliai ir ne mažiau įspūdingai atrodantį „liftingo“ efektą. Procedūra, pasak gydytojos, yra beveik neskausminga, oda po jos greitai sugyja.
4D veido atjauninimas „Fotona“ lazeriu vienos procedūros metu leidžia išspręsti net kelias odos problemas: išlygina lūpų–nosies raukšles, padidina odos stangrumą, sumažina raudonį, suvienodina odos tekstūrą ir atspalvį, pagerina bendrą odos būklę.
„Odos regeneraciniai procesai skatinami visuose sluoksniuose: giliuosiuose, paviršiniuose ir epidermyje. Giliuosiuose odos sluoksniuose skatinama kolageno ir elastino gamyba. Šie baltymai yra atsakingi už odos tvirtumą ir stangrumą. Paviršiniame odos sluoksnyje atliekamas frakcinis veido šlifavimas, mažinama pigmentacija ir poros, suvienodinamas odos atspalvis“, – apie „Fotona“ 4D nechirurginį veido atjauninimą kalba Kauno „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centre dirbanti A. Seniūnė.
Geriausią rezultatą užtikrina individualus požiūris
Priklausomai nuo lazeriu gydytos odos problemos, rezultatas ryškėja iš karto. Apytikriai po dviejų savaičių, kai oda pilnai sugyja, jis tampa akivaizdus. Jeigu lazeriu atliekamas gilesnių odos sluoksnių atnaujinimas, maksimalus efektas gali išryškėti ir po mėnesio, kai oda natūraliai regeneruoja, o keletą mėnesių gali dar gerėti.
Geriausi rezultatai, sako gydytoja, pasiekiami į kiekvieną pacientą žiūrint individualiai ir neretai kombinuojant kelias skirtingas estetinės medicinos procedūras. Todėl gydytojo užduotis – ištirti ir įvertinti paciento odos būklę, suplanuoti gydymo eigą.
„Išsiplėtusioms odos poroms, randeliams ir pigmentacijai gydyti reikia lazerio, jis taip pat gražiau nušlifuoja odos paviršių. Derinant su lazerio procedūromis, viršutinėje veido srityje esančių tarpuakio, kaktos ir vadinamųjų žąsų kojelių gydymui gali būti skiriamas botulino toksinas. Hialurono užpildai atkuria audinių tūrį: putlina lūpas, skruostus, formuoja veido kontūrus, užpildo gilias nosies–lūpų raukšles“, – apie estetinės medicinos procedūrų kombinacijas kalba A. Seniūnė.
Gydytojas konsultacijos metu pacientą supažindina ir su tuo, kaip paruošti odą prieš lazeriu atliekamas procedūras, ir kaip ją vėliau prižiūrėti tam, kad būtų užtikrinami geriausi rezultatai. Greitesniam odos gijimui, apsaugai ir regeneracijai po lazerio procedūros paprastai skiriamos vietinio poveikio priemonės.
Po procedūros odai reikalinga švelni priežiūra, taip pat apytikriai savaitę rekomenduojama vengti karštos vonios, saulės, sporto, soliariumo ir pirčių. O kai oda pilnai sugyja, galima grįžti prie įprastos odos priežiūros rutinos ir veiklos.
Nors nuo žalingų UV spindulių odą saugančias kosmetikos priemones vertėtų naudoti visiems, tiems, kam buvo atliktos lazerio procedūros, šios priemonės yra būtinos. Norint išvengti použdegiminės pigmentacijos, reikėtų rinktis kremus su stipresne – SPF30-50 apsauga. Priklausomai nuo atliktos procedūros, juos gali tekti naudoti iki 5-6 mėnesių.
Rašyti komentarą