Gydytojai teigia, kad tai yra Nr. 1 širdies ligos simptomas, kurį žmonės ignoruoja

(3)

Širdies ligos yra pagrindinė mirties priežastis JAV, susijusi su įvairiomis potencialiai mirtinomis širdies ligomis.

Dažniausiai pasitaikanti širdies liga ir pagrindinė širdies priepuolių priežastis yra koronarinė arterijų liga (KAS), kurią paprastai sukelia arterijose susikaupusios apnašos.

Kasmet ši gyvybei pavojinga liga diagnozuojama daugiau kaip trims milijonams žmonių. Tačiau, nepaisant gerai žinomos šios ligos grėsmės visuomenės sveikatai, daugelis žmonių vis dar nežino jos simptomų ir ignoruoja subtilius problemos požymius, kol nėra per vėlu.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kokį širdies ligos simptomą žmonės ignoruoja ir kada laikas kreiptis į gydytoją:

Kai kuriems žmonėms širdies priepuolis yra pirmasis CAD požymis.

Kai arterijos vis labiau užsikemša dėl susikaupusio cholesterolio, jos užsikemša ir nebesugeba į širdies raumenį siųsti pakankamai deguonies turinčio kraujo.

Kai taip atsitinka, galite pradėti jausti tokius simptomus kaip krūtinės skausmas ir dusulys. Jei kraujotaka visiškai sutrinka, gali ištikti širdies priepuolis.

"Daugeliui žmonių pirmoji užuomina, kad jie serga CAD, yra širdies priepuolis", - sako Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC).

Tai yra svarbiausias širdies ligos simptomas, kurį žmonės ignoruoja.

Prieš pasiekdami tašką, kai širdies priepuolis yra neišvengiamas, galite patirti dar vieną simptomą: rėmenį.

Ekspertai sako, kad svarbu kreiptis į gydytoją, kad šis įvertintų širdies sveikatą, jei jums atrodo įtartinas rėmuo.

"Rėmuo yra labai dažnas reiškinys, tačiau kartais jis gali būti ženklas, kad širdis negauna pakankamai kraujo, - sako medicinos mokslų daktaras Yu-Ming Ni, "MemorialCare Heart and Vascular Institute" kardiologas iš Orange Coast Medical Center Orange Coast medicinos centro Fountain Valley, Kalifornijoje.

"Dažniausiai pasitaikantis simptomas yra spaudimas krūtinėje, tačiau rėmuo taip pat gana dažnas, ypač sergantiems diabetu ir moterims.

Taigi, jei atrodo, kad antacidiniai vaistai nepadeda arba jei atrodo, kad rėmuo atsiranda atskirai nuo valgymo, kreipkitės į gydytoją, kad patikrintų, ar nesergate vainikinių arterijų liga", - pasakoja jis "Best Life".

Kitas dažnas simptomas taip pat linkęs likti nepastebėtas.

Bloga savijauta yra dar vienas simptomas, kuris, pasak ekspertų, linkęs likti nepastebėtas.

"Mažakraujystė - tai bendras blogos savijautos ar diskomforto jausmas. Šis simptomas labai dažnai ignoruojamas kaip širdies ligos požymis, nes jam pasireiškus gali būti nepaprastai sudėtinga nustatyti priežastį", - sako medicinos mokslų daktaras Rigvedas Tadwalkaras, "Providence Saint John's Health Center" Santa Monikoje, Kalifornijoje, sertifikuotas kardiologas.

Jis priduria, kad bloga savijauta gali būti net pagrindinis "tyliojo" širdies priepuolio požymis, kuriam "dažnai būdingi netipiniai simptomai, tokie kaip bloga savijauta, virškinimo sutrikimai ar pykinimas.

Kai kurie asmenys, kurie patiria šiuos simptomus, manydami, kad juos ištiko "skrandžio bėda", vėliau sužino, kad iš tikrųjų juos ištiko širdies smūgis", - "Best Life" pasakoja Tadwalkaras.

Ypač svarbu budriai stebėti savo simptomus, jei jums gali grėsti didelė širdies ligų rizika.

CDC įspėja, kad labiausiai širdies ligomis gali susirgti žmonės, kuriems "yra padidėjęs kraujospūdis, didelis mažo tankio lipoproteinų (MTL) cholesterolio kiekis, diabetas, rūkymas, nutukimas, nesveika mityba ir fizinis pasyvumas".

"Geriausias būdas žmogui anksti nustatyti širdies ligas - nuolat rūpintis savo medicinine priežiūra ir laikytis gydytojų sudarytų planų", - sako Tadlwalkaras.

"Pajutus tokius simptomus be aiškios priežasties, asmenims svarbu skubiai kreiptis į gydytoją, kad būtų galima galutinai atmesti arba paneigti širdies problemas."

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder