Italų sveikatingumo patarimai, kurie pagerins jūsų gyvenimą

(1)

Jei galėtume išgyventi iš savo kelionių, gyventume. Vietinio maisto testavimas, naujų vietų lankymas ir įdomių žmonių pažinimas pripildo sielą laimės. Tačiau vėlyvos naktys, apsunkinantys valgiai ir kokteiliai, kurie paprastai asocijuojasi su atostogomis, kūną priverčia jaustis ne itin gerai. Tačiau dažnai po atostogų Italijoje, kad namo grįžtame energingesni. Kaip galime valgyti makaronus, ledus ir sūrį ir iš tikrųjų jaustis... sveikesniais?

1. Į kasdienę veiklą įtraukite judėjimą  

Italai žino geresnių sporto būdų, nei lankyti vieną varginančią HITT pamoką ir likusią dienos dalį gulėti. Atvirkščiai, jie įtraukia fizinį aktyvumą į savo kasdienybę, pavyzdžiui, vaikščiojimą į parduotuvę ir sodo priežiūrą. La passeggiata yra italų ritualas, skirtas ramiam vakariniam pasivaikščiojimui.

Šio pasivaikščiojimo tikslas yra ne lieti prakaitą, o greičiau pasiekti artimuosius. Pastebėjome, kad šią ramybės akimirką po darbo dienos pavertę įpročiu, suteikiame galimybę vėl pasimatyti ir lengvai padidinti savo kasdienį judėjimą.

2. Mėgaukitės angliavandeniais visomis jų formomis

Jei vis dar nerimaujate, kad angliavandeniai sužlugdys jūsų sveikatos tikslus, turėtumėte žinoti, kad dietologai paneigė mitą, kad angliavandeniai didina svorį. Tiesą sakant, maisto grupių ribojimas, siekiant numesti svorio, iš tikrųjų gali atsiliepti. Išskyrus visas maisto grupes, pvz., angliavandenius ir pieno produktus, atsiranda didesnė vidurių užkietėjimo, energijos praradimo, kaulų stiprumo ir tankio sumažėjimo ir imuniteto sumažėjimo tikimybė.  

3. Gaminkite ir patirkite pietus nuo ūkio iki stalo

Toskanos kaime išsibarstę agriturismai, veikiantys Italijos ūkiai, siūlantys lankytojams pavalgyti ir apgyvendinti. Kiti gamina savo alyvuogių aliejų ir patiekia patiekalus naudodami ingredientus, užaugintus jų nuosavybėje arba iš netoliese esančių ūkių.

Į šiuos patiekalus dažnai būna įtraukti naminiai makaronai su paprastu padažu, vietinės daržovės, sūriai, mėsa ir triufeliai, kuriuos jie paruošė ir rinko tą rytą.

Mes dažnai nesusimąstome apie valgomo maisto kokybę arba iš kur jis gaunamas. Pirmiausia ieškome skonio, dėl kurio suvartojama per daug druskos, cukraus ir nesveiko aliejaus.

Tačiau Italijoje kiekvieno valgio metu pagrindinis dėmesys skiriamas vietiniams ingredientams. Kadangi sudedamosios dalys yra tokios šviežios, patiekalai yra skanūs, nereikia dėti padažų, todėl mityba yra skanesnė ir sveikesnė. 

4. Romantizuokite savo valgymus 

Jei valgydami pusryčius naršote „Instagram“, dirbate kompiuteriu, o dienos pabaigoje valgydami žiūrite „Netflix“ ir, nors gali vilioti atlikti kelias užduotis valgant, tai gali prieštarauti jūsų sveikatos tikslams. Tyrimai parodė, kad žiūrėjimas į ekranus valgant gali sukelti persivalgymą. Be to, tai trukdo jums būti visiškai dėmesingam, kad jūsų virškinimo sistema atsipalaiduotų.

Italai valgo kitaip. Nerasite jų valgančių pietus kelyje ar žiūrėdami į televizoriaus ekraną vakarienės metu. Vietoj to italai ilgai pietauja ir vakarieniauja, dažnai su daugybe patiekalų, skirdami laiko pasimėgauti kiekvienu kąsniu ir susitikti su draugais.

Ne visada turime laiko skirti po valandą pasimėgavimo kiekvienam patiekalui, bet pradėkite romantizuoti savo patiekalus. Valgio metu palikite ekranus, susikoncentruokite ties tuo, ką valgote. Kai geras oras, vakarieniaukite lauke, o kai vakarieniaujant viduje, užsidekite žvakę ir įsijunkite mėgstamą Spotify grojaraštį.  

5. Dolce far niente

Italai ištobulino dolce far niente meną – tiesiogine prasme, saldumą nieko neveikti. Skirti laiko įvertinti ilgus pietus, vakarinius pasivaikščiojimus ir atsikvėpti su keliais draugais bei taure vyno nėra atsitiktinė diena vietiniams – tai yra norma. Šis subalansuotas požiūris į gyvenimą gali padėti sumažinti stresą, galiausiai padarydamas jus laimingesnius ir produktyvesnius, kai jums to reikia.

Dabar visą dieną teikite pirmenybę mažoms poilsio minutėms, kurios gali atrodyti būti geros knygos skaitymas ar pertrauka nuo nešiojamojo kompiuterio, kad galėtumėte pabūti su augintiniu. Rezultatas? Grįšime prie savo darbų – ar tai būtų darbas, ar namų ruošos darbai – su nauja perspektyva.

6. Pirmenybę teikite kokybiškam laikui su draugais ir šeima

Ilgaamžiškumą lemia ne vien genai- socialiniai ryšiai, kuriuos palaikote, gali atlikti ne mažiau svarbų vaidmenį. 2017 m. atliktas tyrimas parodė, kad stiprių socialinių ryšių puoselėjimas mažina stresą, pagerina nuotaiką ir pailgina ilgaamžiškumą. O italai tik dar labiau įrodo tai, ką įrodė tyrimai.

Paimkime, pavyzdžiui, Sardiniją, Italiją, pirmąją Mėlynosios zonos bendruomenę (kur žmonės ne tik ilgiau gyvena, bet ir mėgaujasi aukšta gyvenimo kokybe senatvėje). Sardiniečiai pirmenybę teikia šeimai ir kiekvieną popietę susirenka juoktis vieni su kitais. Nesvarbu, ar tai būtų juokas kartu, la passeggiata, ar geras maistas, italai teikia pirmenybę stipraus bendruomeniškumo jausmo įpinimui į savo kasdienį gyvenimą.

Parengta pagal: www.theeverygirl.com

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder