Kada geriausia valgyti cukrų: mitybos specialisto atsakymas

(5)

Mitybos specialistė paaiškino, kad reguliariai valgant per daug cukraus ne tik priaugama svorio, bet ir kyla visa kaskada sveikatos problemų.

 

Cukrus. Jo yra visur - nuo pusryčių dribsnių iki šventinių desertų. Nors nedidelis kiekis saldumynų gali būti malonus malonumas, per didelis jų kiekis gali pakenkti sveikatai.

Indian Express išsiaiškino, ar yra „geriausias laikas“ vartoti cukrų.

Mitybos specialistė Sonia Bakshi paaiškino, kad reguliariai vartojant per daug cukraus ne tik priaugama svorio, bet ir kyla daugybė sveikatos problemų.

„Dėl per didelio cukraus kiekio vartojimo gali sutrikti cukraus kiekio kraujyje pusiausvyra, o tai savo ruožtu gali sukelti nuotaikos svyravimus, nuovargį ir net kognityvinių funkcijų pablogėjimą.

Lėtinis didelio cukraus kiekio vartojimas taip pat siejamas su uždegimu organizme, kuris yra širdies ir kraujagyslių ligų, nuotaikos sutrikimų ir įvairių vėžinių susirgimų rizikos veiksnys.

Tai taip pat gali sukelti nutukimą ir hormonų pusiausvyros sutrikimus, turinčius įtakos vaisingumui", - perspėjo Bakshi.

Žmogaus organizmas cukrų metabolizuoja panašiai kaip alkoholį, su maistu gaunamus angliavandenius paversdamas riebalais.

Ilgainiui tai gali sukelti kepenų suriebėjimo ligą, kuri gali sukelti diabetą ir širdies bei kraujagyslių ligas.

Be fizinio poveikio, Bakshi aiškina ir psichologinį potraukį cukrui.

„Dažnai save ir vaikus apdovanojame saldžiais skanėstais, todėl susidaro teigiamas cukraus ir malonumo ryšys.

Tai sustiprina cukraus troškimo ciklą, todėl sunku atsikratyti šio įpročio", - sakė ekspertas.

Cukrus ryte yra didelis "ne"

Daugelis žmonių trokšta saldžių pusryčių maisto produktų, pavyzdžiui, dribsnių ar pyragaičių, ieškodami greito energijos antplūdžio ir nuotaikos pagerėjimo. Tačiau Bakshi pataria to nedaryti.

„Šiuose saldžiuose maisto produktuose trūksta kitų maistinių medžiagų, galinčių atsverti cukraus poveikį, todėl cukraus kiekis kraujyje šokteli“, - sakė ji ir pridūrė, kad, be to, po nakties badavimo mūsų organizmas yra jautresnis angliavandeniams, todėl cukrus ryte yra dar blogesnis pasirinkimas.

Antrosios dienos pusės privalumas

Nors universalios taisyklės nėra, Bakshi pataria, kad jei privalote valgyti cukraus, geriausia tai daryti arčiau pietų.

Dienos pradžioje mūsų medžiagų apykaita būna aktyvesnė, todėl cukrų apdorojame geriau.

Be to, ji sako, kad cukraus valgymas treniruotės metu gali padėti atsigauti raumenims.

Vis dėlto, kad neviršytumėte dienos cukraus normos ir išlaikytumėte sveiką pusiausvyrą, turite atidžiai stebėti porcijas.

Po vakarienės griebtis saldumynų gali atrodyti nekenksmingas pasimėgavimas, tačiau Bakshi perspėja, kad to daryti negalima.

Kai kuriems žmonėms tai gali sukelti virškinimo sutrikimų, pavyzdžiui, pilvo pūtimą ir dujas.

Be to, saldūs desertai gali sutrikdyti subtilią žarnyno pusiausvyrą.

Ji pažymėjo, kad cukraus valgymas prieš miegą gali sutrikdyti miegą, kuris yra gyvybiškai svarbus fiziniam atsigavimui, sveikai medžiagų apykaitai ir imuninės sistemos veiklai.

Cukrus neturėtų būti demonizuojamas. Tačiau jo vartojimas turėtų būti sąmoningas.

Suprasdami laiko poveikį ir kontroliuodami porcijas, galite mėgautis retkarčiais pasitaikančiais skanėstais nekenkdami savo sveikatai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder