Kodėl bėgiojimo batai yra svarbūs?
„Jūsų batai yra ne tik pėdų sveikatos, bet ir bendros laikysenos bei geros savijautos pagrindas“, – paaiškino Dr. Gregory Alvarez, DPM, FACFAS, Amerikos kulkšnių ir pėdų centrų podologas. „Tinkami batai gali užkirsti kelią įvairioms su pėdomis susijusioms problemoms, tokioms kaip pūslės, nuospaudos, padų fascitas ir Achilo sausgyslės uždegimas.
Jie suteikia reikiamą atramą pėdoms, padeda tolygiai paskirstyti kūno svorį ir apsaugo nuo streso einant ar stovint ant kietų paviršių. Kita vertus, dėvint netinkamai prigludusius ar nepalaikančius batus gali atsirasti diskomfortas, skausmas ir net ilgalaikės pėdos ir sąnarių problemos.
Kaip rasti tinkamiausius bėgimo batelius?
Rinkitės batus, specialiai sukurtus bėgimui
Geriausi bėgimo bateliai yra specialiai sukurti bėgimui. Net jei turite batus, su kuriais mėgstate vaikščioti, jie nebūtinai jums tinka bėgant. Ir daktaras Alvarezas sutiko: „Bėgimas kelia unikalius reikalavimus jūsų pėdoms ir kūnui. Palyginti su ėjimu, bėgimas žymiai padidina pėdų ir sąnarių smūgio jėgą. Tam tikra bėgimo batų pora yra sukurta taip, kad sugertų šį smūgį, užtikrintų tinkamą amortizaciją ir palaikytų natūralų pėdos judėjimą eisenos cikle.
Bėgimo bateliai skirti įvairiems bėgimo stiliams, paviršiams ir individualiems pėdų tipams, o tai padeda sumažinti traumų riziką ir pagerinti našumą. Kitaip tariant, neturėtumėte prisijungti prie interneto ir užsisakyti bet kokių mielų bėgimo batelių, kuriuos matote. Tiesą sakant, jūs turėtumėte visiškai pamiršti estetiką (deja, vieni stilingiausių sportbačių yra prasčiausiai tinkami bėgimui).
Žinokite, ko ieškoti bėgimo bateliuose
Norint rasti tinkamus batus, atsižvelgiama į daugybę veiksnių, ir kiekvienas aspektas gali turėti įtakos jūsų patirčiai. Kai kurie veiksniai priklauso nuo asmeninių pageidavimų, pavyzdžiui, pagalvėlė (nustatoma pagal putplasčio tvirtumą ir pado storį), kai kurie bėgikai renkasi papildomą pagalvėlę, o kiti renkasi mažiau, kad jaustų didesnį atsaką nuo kiekvieno žingsnio (pagalvė svyruoja nuo maksimalios pagalvėlės iki batų basomis kojomis).
Kiti bėgimo batelių elementai yra susiję su jūsų kūnu ir jūsų pėdos tipu, pavyzdžiui, lanko atrama (kuri priklauso nuo jūsų pėdos anatomijos) ir kulno matuoklis (arba kaušelis, sluoksniuotas galinės pėdos viduje), kurie skiriasi priklausomai nuo reikiamo kulkšnies judesio ar palaikymo.
„Žinokite, ar turite aukštą skliautą, plokščią pėdą ar neutralų lanką“, – pasiūlė daktaras Alvarezas. "Tai turi įtakos jūsų pasirinkimui, nes skirtingi batai tinka skirtingam pėdų tipui. "Taip pat bėgimo bateliams (o ne vaikščiojimo ar treniruočių bateliams) rinkitės didesnį ilgį, kad priekinė pėda galėtų išsitiesti nesitrinant į batą.
Apsvarstykite savo bėgimo paviršių
Jūsų batai turėtų būti pritaikyti ne tik jūsų kojoms, bet ir paviršiui, kuriuo bėgate. Jei bėgiojate šaligatviu ar bėgimo takeliu, bėgimo keliu batai yra sukurti plokštesniais, lygesniais padais, kurie stabilizuoja pėdas ir amortizuoja ant kieto, lygaus paviršiaus. Jei planuojate bėgti nelygesniu reljefu, pvz., takeliu ar purvo takeliu, bėgimo bateliai turi didesnes akytes, kad geriau sukibtų nelygioje vietovėje. Jie taip pat paprastai yra storesni ir standesni per padus, kad apsaugotų kojas nuo akmenų ar kitų aštrių daiktų ir išvengtų sužalojimų bėgant nelygiais paviršiais.
Kaip sužinoti savo bėgimo batelių dydį?
Jie neturėtų būti įprasto dydžio. „Jūsų pėdos gali išsiplėsti tiek nuo smūgio bėgant, tiek natūraliai laikui bėgant, todėl nustatant bėgimo batų dydį atsižvelkite į išsiplėtimą“, – patarė dr. Alvarezas. Dėl šios priežasties idealiu atveju turėtumėte parduotuvėje pasimatuoti abi savo pėdas ir padidinti bent pusę dydžio, kad jūsų pėda turėtų vietos judėti, kad jūsų pirštai nesuspaustų ar neatsitrenktų priekyje ant kiekvieno žingsnio.
Matuodamas pėdas ir bandydamas batus, daktaras Alvarezas pabrėžė, kad tai visada darykite vėliau dieną arba po bėgimo, kai pėdos yra didžiausios. „Tarp jūsų ilgiausio piršto ir bato galo turėtų būti maždaug nykščio plotis“, - sakė jis. „Eikite arba bėkite kelis žingsnius, kad įsitikintumėte, jog neslystate ar batai nespaudžia“.
Bendra taisyklė, kada keisti bėgimo batus, yra kas 480–800 nubėgtų kilometrų. Kiti ženklai, kad laikas naujiems batams? Matomas pado ir protektoriaus rašto nusidėvėjimas ir nuolatinis diskomfortas arba pėdų, kojų, kelių ar klubų skausmai po bėgimo,
Parengta pagal: www.theeverygirl.com
Rašyti komentarą