Kaip greitai užmigti pabudus vidury nakties
Gydytojas Michfelis Bruce'as savo „Youtube“ puslapyje įrašė informatyvų ir įdomų vaizdo įrašą apie tai, ką daryti, jei prabudote naktį, ir kaip greitai vėl užmigti.
Daugelis žmonių kreipiasi į gydytojus būtent su prašymu, kad naktį, tarp 02:00 ir 03:00 val. nuolat prabunda ir nebegali užmigti, bandydami rasti išeitį iš šios situacijos.
Kodėl prabundate naktį
Atsakymas slypi biologijoje. Taigi, kai užmiegate apie 21.00 val. vakaro, jūsų kūno temperatūra pradeda kilti maždaug iki 22.30 val. ir pasiekia aukščiausią tašką, o paskui pradeda kristi.
Būtent šis silpnėjimas duoda signalą jūsų smegenims išskirti melatoniną. Kodėl tai svarbu, nes jūsų temperatūra vis krenta, tačiau tam tikru momentu ji vėl pradeda kilti.
Kai tai įvyksta, pereinate į lengvesnę miego fazę. Ir visa tai vyksta tik kažkur tarp 02:00 ir 03:00 val. nakties. Taigi turite suprasti, kad tai susiję su jūsų biologiniais procesais.
Beveik visi pabunda šiuo metu, tačiau ne visiems sunku vėl užmigti.
Nežiūrėkite į laikrodį
Jei negalite užmigti, pagrindinis dalykas, kurio neturėtumėte daryti, yra nežiūrėti į laikrodį. Tai padaryti bus labai sunku, nes tai darome instinktyviai. Tačiau čia įsijungia mūsų pasąmonė ir smegenys, jūs pradedate galvoti: „Jau trys valandos ryto, o aš turiu keltis 6 val.
Miegoti, miegoti, miegoti, miegoti...“. Taigi jūs verčiate save atlikti konkretų veiksmą, o miegas, deja, taip neveikia. Su miegu yra kaip su meile - kuo daugiau jo laukiate, tuo mažesnė tikimybė, kad jis ateis.
Tai apgailėtina tiesa, bet jūs negalite priversti savęs miegoti. Taigi geriausia, ką galite padaryti, tai atsipalaiduoti. O tai padaryti bus lengviau, jei nežiūrėsite į laikrodį. Nėra 100 % tikra, kad tai suveiks, bet kodėl gi nepabandžius!
Gilaus atsipalaidavimo technika be miego
Gilaus atsipalaidavimo technika be miego - tai kai gulite, aplinka tamsi ir rami, nejudate, o vis tiek ilsitės ir kaupiate jėgas. Tai ne visai miegas, tačiau laikas, kurį taip gulite, gali pakeisti maždaug 20 minučių miego. Taigi nesijaudinkite, jei tiesiog gulite ir vis tiek negalite užmigti, vienaip ar kitaip, jūs ilsitės.
Atminkite, kad miegas yra susijęs su nusiraminimu, todėl jei naktį būsite pailsėję, natūralus miego procesas ir užmigimas įvyks greičiau. Norint įeiti į sąmonę, jūsų širdies ritmas turėtų būti 60 ar mažiau dūžių per minutę. Tai labai svarbu, ypač jei atsigulę į tualetą ar pabudę bandote grįžti į miegą, nes jūsų širdis plaka greičiau nei įprastai.
Kalbant apie ėjimą į tualetą naktį, tai nėra gera mintis. Ką autorius sako, žinoma, jei jums reikia į tualetą, greitai nueikite ten ir atgal, tačiau daugelis žmonių pabunda galvodami: „Hmm, įdomu, ar noriu eiti į tualetą, turiu apie tai pagalvoti“. Tą akimirką jūsų širdis dirba greičiau, nes gulėdami atsistojate ir pradedate judėti. Taigi, jei jums nereikia eiti į tualetą, neikite! Neturėtumėte išsitirti.
Kvėpavimas „4-7-8“.
Puiki technika, padedanti sumažinti širdies ritmą ir sulėtinti kvėpavimą. Įkvėpkite ir skaičiuokite iki 4 sekundžių, tada 7 sekundes sulaikykite kvėpavimą ir maždaug 8 sekundes iškvėpkite.
Neprivalote iškvėpti taip, tarsi bandytumėte išpūsti trijų paršelių namus. Viskas turi būti lėtai ir ramiai.
Jei vis dar negalite užmigti
Svarbiausia, prisiminkite, kad tai nėra pati blogiausia situacija ir taip jau yra buvę anksčiau. Likite gulėti ir ilsėtis, nes tai vis tiek pripildys jus energijos.
Jei pabundi, nesikelk. Nereikia šniukštinėti po namus, eiti į kitą kambarį, deginti šviesą, imti telefono ar knygos.
Nesikelkite norėdami atsigerti vandens. Jei pastebėjote, kad naktį dažnai jaučiate troškulį, palikite prie lovos stiklinę kambario temperatūros vandens, kad nereikėtų keltis.
Laikydamiesi šių patarimų, galėsite pailsėti ir naktį bei pasisemti energijos.
Šaltinis: tsn.ua/
Rašyti komentarą