Kaip išlikti produktyviam darbe, kai orai vis šiltėja?

Oras šiltesnis, dienos ilgesnės, o mes atidėjome megztinius mainais į džinsinius šortus. Pirmoji vasaros diena dar oficialiai nepapuošė mūsų, tačiau tikrai galime pajusti saldų palengvėjimą, kurį lydi smagios veiklos ir įsimintinų naktų sezonas.

Nauji įvykiai pasirodo mūsų socialiniame kalendoriuje, o tai yra nepaprastai įdomu. Vienintelis dalykas tam trukdantis? Susitikimai, terminai ir darbo įsipareigojimai kartu su jais. 

Sunkiausias metas išlikti motyvuotam darbe, artėja šventės. Bet, deja, turime gyventi. Laimei, yra keletas produktyvumo patarimų, kuriais galime pasikliauti ir kurie padės mėgautis vasara neatsiliekant nuo karjeros. Toliau dalinamės, kaip išlikti produktyviam darbe, kai tikrai mieliau ilsėtumėmės saulėje.

1. Atnaujinkite savo tikslus

Maždaug kas kelis mėnesius peržiūrėkite savo užsibrėžtus tikslus. Užduokite sau šiuos klausimus:

  • Kaip tai dera su mano vertybėmis? Mano įsitikinimai? Mano giliausi troškimai?
  • Kaip aš noriu gyventi savo gyvenimą?
  • Ar reikia ką nors keisti?
  • Kaip maži tikslai, kurių kasdien siekiu, prisideda prie mano bendrų gyvenimo svajonių?

Užduodami sau šiuos klausimus pamatysite, ar reikia pasikeisti ir kur tai padaryti. Tai padeda jums prisiminti, kaip jūsų kasdienis gyvenimas formuoja jūsų ateitį, primena, kodėl siekiate to, ko siekiate, ir suteikia naujo tikslo pojūtį judant į priekį. Kad išliktumėte motyvuotas, kai lauke darosi gražiau ir šilčiau, skirkite maždaug valandą ryto kavos ir išsiaiškinkite, ko iš tikrųjų siekiate ir kodėl. Tai suteiks jums motyvacijos.

2. Pradėkite ruoštis savaitėms iš anksto

Dabar, kai turite naujus tikslus arba naują požiūrį į juos, laikas įsitikinti, kad tai, ką darote kasdieniame gyvenime, paskatins jus jų siekti.

Pasiruoškite ir planuokite savo savaitę iš anksto. Kiekvieną šeštadienį ar sekmadienį skirkite šiek tiek laiko savo savaitei apgalvoti. Suplanuokite visus dalykus, kuriuos turite padaryti, ką norite daryti ir ką norėtumėte daryti. Tikslingai suplanuokite savo darbą ir asmeninį gyvenimą (ir palikite šiek tiek vietos spontaniškumui pavasario ir vasaros restoranuose ant stogų!). Be to, susitvarkykite savo namus ir pasirūpinkite savimi – darykite viską, ką jums reikia padaryti, kad pirmadienio rytą jaustumėtės kuo žvalesni.

3. Sudarykite tvarkaraštį, kaip norite gyventi savo gyvenimą

Nepriklausomai nuo jūsų darbo grafiko, yra būdų, kaip sukurti savo gyvenimą taip, kad jis labiau atspindėtų tai, ko norite vieną dieną pasiekti.

Pavyzdžiui, jei jūsų gyvenimo tikslas yra turėti savo verslą ir įsivaizduojate, kad atsibusite, išsivirsite kavos, rašysite dienoraštį, eisite į treniruotę ar ryte pasivaikščiosite, o tada eisite į savo ofisą, pradėkite daryti tai, ką galite dabar, šiandien. Galbūt jūs turite išvažiuoti 7 val. ryto, kad galėtumėte nuveikti visus šiuos dalykus, arba, kad bent vieną iš jų galėtumėte įtraukti į savo rutiną prieš išeidami pro duris. Tai, kad dar negyvenate savo svajonių gyvenime, dar nereiškia, kad negalite pradėti artėti prie jo šiandien.

4. Mėgaukitės procesu ir darykite pertraukas!

Kurdami savo rutiną (ir gyvenimą), nepamirškite palepinti savęs. Kurdami savo rutiną, kad lengviau pasiektumėte savo asmeninius ir profesinius tikslus, skirkite laiko paprastiems gyvenimo malonumams. Kitaip tariant, rutinos pertraukos.

Darbų suskaidymas į lengvai suprantamas dalis ir pertraukų ar apdovanojimų planavimas gali būti pagrindinis būdas užtikrinti, kad darote pažangą ir mėgaujatės procesu.

5. Išeikite į lauką (ir anksti!)

Išėjimo pasivaikščioti privalumai yra begaliniai. Dabar, kai šviečia daugiau saulės, būtinai suplanuokite laiko išeiti į lauką, kai ruošiatės savaitei. Dabar, kai daugelis iš mūsų pradėjo dirbti nuotoliniu būdu, po trijų dienų gali būti lengva pažvelgti ir suprasti, kad neišėjote iš savo buto.

Vienas iš geriausių būdų, kaip užtikrinti, kad į savo kasdienį gyvenimą įtrauktumėte gryno oro ir saulės, yra rytinio pasivaikščiojimo planavimas, nesvarbu, ar tai vyks kasdien, ar vos kelis žingsnius.

6. Suplanuokite savo darbo ir gyvenimo atnaujinimą

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – daug girdime apie namų ir daiktų atgaivinimą atšilus orams. Puikus metas atsikratyti nereikalinga energija, kad atsirastų vietos naujai.

Peržiūrėkite gautuosius laiškus, darbalaukį ir aplankus bei failus kompiuteryje. Ištrinkite arba suarchyvuokite tai, ko jums nereikia. Peržiūrėkite savo darbų sąrašą. Ar ten yra dalykų, kurie tūno ten kelis mėnesius? Ar jie tikrai tokie svarbūs? Pažvelkite į savo kalendorių. Ar yra elementų, kuriuos galima pašalinti? Ar yra susitikimų, kurie neduoda naudos? Pasigilinkite į savo dokumentus, pareigas ir bendrą darbą. Sutvarkykite netvarką, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į tai, kas svarbiausia šį sezoną!

Parengta pagal: www.theeverygirl.com

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder