Kaip yra iš tiesų - ar šie produktai stiprina imunitetą, ar silpnina?

Kaip yra iš tiesų - ar šie produktai stiprina imunitetą, ar silpnina? Nuo intraveninių lašelinių ir detoksikacijos iki supermaisto

Geriausi imuninės sistemos stiprinimo būdai gali jus stipriai nustebinti.

Ar kada nors matėte produktų, žadančių sustiprinti imunitetą, reklamas? Suaktyvinti natūralią organizmo apsaugą?

Palaikyti sveiką imuninę sistemą ir kartu suteikti stiprų energijos pliūpsnį, gautą iš karščiausių imuninę sistemą stiprinančių ingredientų?

Nors žodžiai gali keistis pagal naujausias tendencijas, teiginiai tikrai skamba nuostabiai.

Tačiau ar daugybė produktų, reklamuojamų kaip imunitetą stiprinantys, iš tiesų veikia? Kokių veiksmų galime imtis imuninei sistemai palaikyti? Abu šie klausimai yra svarbūs, ypač po mirtinos pandemijos ir artėjant gripo ir peršalimo ligų sezonui.

Intraveninės lašelinės, papildai, valymai ir supermaistas.

Dažniausiai imunitetą stiprinančių produktų ir patarimų asortimentą sudaro

Namų intraveninės lašelinės Norite, kad sveikatos priežiūros specialistas atvyktų pas jus į namus su intraveniniais preparatais?

Tai galima padaryti daugelyje klinikų, o kai kurios įmonės teigia, kad jų preparatai skirti imunitetui stiprinti. Tačiau šios  intraveninės lašelinės procedūros nėra nerizikingos ir gali būti gana brangios.

Vitaminai ir papildai

Populiarūs yra ciberžolės, pienių ir ežiuolės preparatai, dažnai kombinuojami su su įvairiais vitaminais. Rinkoje yra šimtai preparatų.

Supermaistas ir maisto produktai

Jei internete ieškosite ,,maisto produktų, stiprinančių imuninę sistemą", pamatysite tūkstančius straipsnių, kuriuose reklamuojamos mėlynės, brokoliai, špinatai, juodasis šokoladas ir kiti maisto produktai, saugantys nuo infekcijų.

Taip pat galima rasti sąrašą maisto produktų, kurių reikėtų vengti, pavyzdžiui, saldžių gėrimų ar labai perdirbtos mėsos, nes jie kenkia imuninei sistemai.

Valymai ir detoksikacijos procedūros

Be abejo, esate matę valomųjų ir detoksikuojančių produktų, skirtų toksinams iš organizmo pašalinti, reklamų.

Jų reklamose įspėjama, kad aplinkoje pilna kenksmingų medžiagų, kurios į organizmą patenka su oru, vandeniu ir maistu, ir kurias turime pašalinti.

Šalininkai teigia, kad be kitų žalingų poveikių, šie dažnai neįvardyti toksinai silpnina imuninę sistemą.

Ar gausiai parduodamus intraveninius lašelinius, papildus ar detoksikacijos produktus patvirtino FDA (Jungtinių Valstijų Maisto ir vaistų administracija)?

Ne. Tiesą sakant, standartinėje papildų teiginių apie imunitetą stiprinančias savybes išlygoje rašoma, jog šis pareiškimas nebuvo įvertintas FDA ir šis produktas neskirtas jokiai ligai diagnozuoti, gydyti, išgydyti ar užkirsti jai kelią.

Tačiau pardavėjams leidžiama vartoti tokias frazes kaip ,,stiprina imuninę sistemą" ir ,,palaiko imuninę sistemos funkciją". Šie terminai visada atrodo netikslūs. Dar svarbiau, kad jie klaidina:

Imuniteto stiprinimas yra tai, ką geriausiai padaro skiepai. Jie paruošia jūsų imuninę sistemą kovai su tam tikru infekciniu organizmu (kaip skiepai nuo gripo prieš kiekvieną gripo sezoną).

Imuniteto stiprinimas taip pat dažnai  reiškia vitaminų vaartojimą, pavyzdžiui, vitaminą C, arba kitas maistines medžiagas, būtinas sveikai imuninei sistemai. Tiesa, kad gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų trūkumas gali lemti prastą imuninės sistemos veiklą.

Tačiau tai nereiškia, kad asmuo, kurio maistinių medžiagų racionas per dieną ir kiekiai organizme normalūs, gali tikėtis, kad maisto papildai pagerins jo imuninę sistemą.

Ar produktai, kuriais prekiaujama kaip imunitetą stiprinančiais preparatais iš tikrųjų gali sustiprinti imunitetą?

Trumpas atsakymas - ne, nebent jums trūksta pagrindinių maistinių medžiagų, pavyzdžiui, vitamino C ar cinko.

Tai reiškia, kad nėra įtikinamų įrodymų, jog kuris nors konkretus produktas reikšmingai pagerina sveikų žmonių imuninę funkciją. Pavyzdžiui, tyrimų, kurių metu buvo tiriami įvairūs maisto papildai nuo peršalimo ir kitų panašių infekcijų, rezultatai geriausiu atveju buvo nevienareikšmiai.

Net jei tam tikro maisto papildo vartojimas buvo susijęs su mažesniu infekcijos, pavyzdžiui, peršalimo, sunkumu ar trukme, nėra įrodymų, kad papildas sustiprino bendrą imuninės sistemos funkciją.

Tai pasakytina ir apie atskirus maisto produktus. Neįrodyta, kad kuris nors iš jų pats savaime pagerintų imuninės sistemos veiklą. Svarbiausia yra bendra mitybos kokybė, o ne atskiri maisto produktai.

Panašiai elgiamasi ir su patarimais dėl maisto produktų, kurių turėtumėte vengti, pavyzdžiui, saldžių gėrimų ar labai perdirbtos mėsos - geriausi maisto produktai, kurių reikėtų vengti imuninei sistemai stiprinti, yra tie patys, kuriuos visada savo mityboje turėtumėte riboti.

Kaip maksimaliai sustiprinti savo imuninę sistemą

Tai ne paslaptis ir ne produktas. Tai, kas naudinga jūsų bendrai sveikatai, tinka ir imuninei sistemai.

Geriausi būdai, kaip išlaikyti savo imuninę sistemą maksimaliai veiksmingą, yra šie

Gerai maitinkitės ir laikykitės širdžiai palankios dietos, pavyzdžiui, Viduržemio jūros regiono dietos.

Reguliariai mankštinkitės ir palaikykite sveiką svorį.

Nerūkykite (ir elektroninių cigarečių).

Jei geriate alkoholinius gėrimus, gerkite tik saikingai.

Pakankamai miegokite.

Mažinkite stresą.

Reguliariai kreipkitės į gydytoją, įskaitant įprastinius skiepus.

Imkitės infekcijos prevencijos priemonių, pavyzdžiui, dažnai plaukite rankas, venkite žmonių, kurie gali sirgti užkrečiama liga, ir dėvėkite kaukę, kai tai rekomenduojama.

Šis sąrašas tikriausiai atrodo pažįstamas. Šios priemonės jau seniai rekomenduojamos bendrai sveikatai palaikyti ir daugeliui iš mūsų gali labai padėti.

Tam tikros ligos - ŽIV, kai kurios vėžinės ligos ir autoimuniniai sutrikimai  (arba jų gydymas) gali paveikti imuninės sistemos veikimą. Todėl kai kuriems žmonėms gali prireikti papildomos pagalbos, kurią teikia vaistai ir gydymo būdai, kurie iš tiesų gali būti laikomi imuninės sistemos stiprinimo priemonėmis.

Apibendrinimas

Galbūt ateis laikas, kai žinosime, kaip sustiprinti imuninės sistemos veiklą ne tik laikantis įprastų sveikatingumo priemonių.

Dabar to paprasčiausiai nėra.

Kol nežinome daugiau, nepasikliautume atskirais maisto produktais, detoksikacijos programomis, geriamaisiais papildais ar pagal norą lašinamomis lašelinėmis, kad imuninė sistema būtų sveika, ypač kai yra kur kas patikimesnių būdų, kurie yra patikrinti ir efektyvūs.

Parengta pagal: www.health.harvard.edu

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder