Arbata

Kas atsitinka jūsų organizmui, jei reguliariai geriate jazminų arbatą

Arbata nuo seno siejama su teigiamu poveikiu žmogaus sveikatai. Jei mėgstate jazminų arbatą arba norite ją įtraukti į savo racioną, "EatingWell" atskleidė, kas atsitinka jūsų organizmui, jei ją geriate reguliariai.

Nors tyrimų apie jazminų arbatos naudą sveikatai nėra pakankamai, dauguma šių gėrimų gaminami iš žaliosios arbatos lapelių, todėl jų nauda sveikatai yra tokia pati. 

Leidinyje pažymima, kad puodelis žaliosios arbatos su jazminais gali padėti įveikti stresą ir atsipalaiduoti.

Ankstesnių tyrimų duomenimis, jazminų arbatos aromatas gali nuraminti nervų sistemą. Be to, arbatos lapuose yra aminorūgšties L-teanino, kuris gali sumažinti streso ir nerimo lygį.

"Žaliojoje arbatoje esantis kofeino ir L-teanino derinys skatina ramų, bet budrų protą, priešingai nei kofeino antplūdis, kurį jaučiate gerdami kavą", - priduriama straipsnyje.

Be to, žalioji arbata gali padėti palaikyti virškinimą ir žarnyno sveikatą.

Jazminų arbatoje yra polifenolių, kurie gali turėti teigiamą poveikį žarnyno bakterijoms ir uždegimui, pažymėjo dietologė Alice Simpson.

Ji taip pat ne tik pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, bet ir palaiko sveiką žarnyno mikrobiomą. Tai siejama su mažesniu sergamumu lėtinėmis ligomis.

Pasak daktarės Megan Bird, jazminų arbata dėl joje esančių polifenolių gali apsaugoti nuo širdies ligų.

"Šie antioksidantai apsaugo nuo arterijų apnašų susidarymo ir padeda mažinti "blogojo" MTL cholesterolio kiekį", - paaiškino ji.

Be to, žaliosios arbatos gėrimas siejamas su mažesniu kraujospūdžiu ir 21 proc. mažesne insulto rizika.

Nors jazminų arba žaliosios arbatos gėrimas siejamas su daugeliu sveikatai naudingų dalykų, verta prisiminti, kad joje yra kofeino.

Todėl per didelis jos vartojimas gali sukelti nerimą, drebulį, galvos skausmą, pykinimą, neramumą, greitą širdies plakimą ar miego sutrikimus.

"Kai kurie žmonės yra jautresni kofeinui nei kiti, tačiau Maisto ir vaistų administracijos duomenimis, 400 miligramų kofeino (kiekis, esantis 10 puodelių jazminų arbatos, užplikytos žaliąja arbata) yra didžiausia kofeino paros norma, kurią turėtų suvartoti sveiki suaugusieji.

Be to, jei esate nėščia, bandote pastoti ar maitinate krūtimi, pasitarkite su gydytoju dėl saugaus kofeino kiekio", - pridūrė leidinys.

Kuo dar yra naudinga arbata

Anksčiau ekspertai įvardijo 10 geriausių sveikatai naudingų arbatos rūšių.

Tarp tokių gėrimų yra žalioji, juodoji, baltoji ir ramunėlių. Ypač žalia arbata laikoma viena naudingiausių sveikatai, be to, ji turi paruošimo ypatumų.

"Lapeliai greitai surenkami ir garinami garuose, kad nesusidarytų oksidacija, todėl jie išsaugo natūralią žalią spalvą ir galingą maistinę vertę.

Šis procesas užtikrina, kad žaliojoje arbatoje gausu katechinų, ypač epigalokatechino galato (EGCG) - galingo antioksidanto, žinomo dėl daugybės sveikatai naudingų savybių", - teigiama sveikatos leidinyje.

Be to, ekspertai įvardijo geriausią arbatą nuo hipertenzijos.

Tai taip pat buvo žalioji arbata, nes joje yra katechinų - tam tikros rūšies antioksidantų, galinčių pagerinti kraujagyslių funkciją ir širdies sveikatą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder