Kas yra "30-30-30" svorio metimo metodas: ar jis tikrai veikia
Leidinys "HuffPost" kalbėjosi apie šio metodo esmę, jo privalumus ir trūkumus, taip pat iš mitybos specialistų sužinojo apie jo naudą sveikatai.
Kas yra "30-30-30 metodas"?
"30-30-30-30 metodo" esmė - atsibudus ryte suvalgyti 30 g baltymų per 30 minučių, o po to 30 minučių daryti mažo intensyvumo pratimus.
Jis populiarus, nes jį lengva įsiminti, likusią dienos dalį nereikia daryti jokių kitų fizinio aktyvumo ar mitybos pokyčių ir, teoriškai, jį pakankamai lengva atlikti kiekvienam.
Kaip nurodo mitybos specialistai, daugelio tyrimų duomenimis, didelio baltymų kiekio dietos derinimas su fiziniais pratimais padeda kovoti su nutukimu, gerina gliukozės kiekio kraujyje kontrolę, fizinį pajėgumą ir širdies sveikatos rodiklius, tokius kaip trigliceridai ir bendrasis cholesterolis.
Kartu mitybos specialistai pažymi, kad baltymų ir fizinio aktyvumo įtraukimas į rytinę dienotvarkę yra naudingas, tačiau tai, kiek toks režimas yra veiksmingas, priklauso nuo jūsų standartinių rytinių įpročių.
"Toks režimas turės teigiamą poveikį tiems, kurie reguliariai praleidžia pusryčius ir vėliau dieną valgo nesveiką maistą arba dieną pradeda valgydami labai perdirbtą maistą, pavyzdžiui, saldžius gėrimus ir dribsnius.
Tai taip pat gali padėti žmonėms, turintiems atsparumą insulinui ir (arba) sergantiems diabetu.
Be to, mitybos specialistai pabrėžia, kad ne visi baltymai yra vienodai naudingi sveikatai. Jie rekomenduoja ryte valgyti aukštos kokybės baltymų, pavyzdžiui, graikiško jogurto, kiaušinių ir riešutų sviesto.
Kalbant apie valgymo laiką, mitybos specialistai nėra tikri, kad jis toks svarbus. Nors įrodymų, kad valgymas per pirmąsias 30 dienos minučių labai padeda, yra nedaug, ekspertai teigia, kad tai nėra ir žalinga.
Be to, 30-30-30 metodas yra neblogas būdas laikytis fizinio aktyvumo rekomendacijų. Ligų kontrolės ir prevencijos centras rekomenduoja mankštintis 150 minučių per savaitę, o 30-30-30 taisyklė tikrai padės tai pasiekti.
30-30-30 metodas turi ir trūkumų
Pavyzdžiui, jei jau turite aiškų subalansuoto maitinimosi planą, taip pat rytais užsiimate sporto treniruotėmis, geriau šio metodo nenaudoti.
Be to, šis metodas gali neatitikti asmens tvarkaraščio ar kultūrinių pageidavimų.
Ypač tie, kurie turi blogą požiūrį į maistą ir fizinius pratimus, taip pat gali tai laikyti dar viena dieta, kurios reikia griežtai laikytis, o tai gali pabloginti psichinę sveikatą.
Be to, žmonės, turintys tam tikrų sveikatos sutrikimų, gali nesilaikyti šio plano.
Ar laikydamiesi 30-30-30 taisyklės tapsite sveikesni, ar ne, labai priklauso nuo konkretaus žmogaus, jo pradinių sveikatos ir fizinės būklės įpročių ir nuo to, kaip efektyviai jis gali jos laikytis.
Rašyti komentarą