Kas yra greipfrutų dieta ir ar ji padeda numesti svorio: visi privalumai ir trūkumai

Kasdien valgyti greipfrutus yra naudinga sveikatai, tačiau yra tam tikrų niuansų.

Greipfrutų dieta išpopuliarėjo praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje. Nuo to laiko ji neprarado savo aktualumo.

Daugelis ekspertų teigia, kad tokia dieta padeda numesti daugiau nei 5-10 kg svorio, praneša portalas Eat This, Not That.

Kas yra greipfrutų dieta?

Greipfrutų dieta - tai dieta, kurios metu kiekvieno valgymo metu vartojami greipfrutai arba greipfrutų sultys.

Šios dietos šalininkai teigia, kad unikalūs vaisiuose esantys fermentai padeda deginti riebalus, o kiti mano, kad didelis skaidulų kiekis padeda pažaboti apetitą ir mažiau valgyti.

Greipfrutuose taip pat gausu vitamino C ir antioksidantų, kurie palaiko sveiką imuninę sistemą.

Pavyzdžiui, Nacionalinės medicinos bibliotekos tyrimas parodė, kad nutukę žmonės, kurie prieš valgį suvalgydavo pusę šviežio greipfruto, gerokai numetė svorio.

"Pastebėjau, kad mano pilvas mažiau pučiasi, kai ryte išgeriu stiklinę greipfrutų sulčių; jos taip pat padeda atsikratyti pilvo riebalų", - savo dietos rezultatais dalijosi mergina "Tik Tok", pasivadinusi slapyvardžiu Iam_A.marie.

Pasak jos, įprotis kasdien valgyti greipfrutus padėjo jai per gana trumpą laiką numesti daugiau nei 6 kg.

Greipfrutų dietos rizika

Daugelis ekspertų ir gydytojų pastebi, kad pernelyg gausus šio vaisiaus vartojimas turi ir trūkumų.

JAV Maisto ir vaistų tarnybos atlikto tyrimo duomenimis, yra nemažai vaistų, kurie, vartojami kartu su greipfrutais ar jų sultimis, gali sukelti šalutinį poveikį.

"Greipfrutuose yra junginių, kurie gali trukdyti fermentams, virškinimo sistemoje skaidantiems tam tikrus vaistus.

Taip atsitikus, vaistai gali tinkamai nesuirti, todėl jų kiekis kraujyje gali būti didesnis nei numatyta.

Dėl to gali padidėti sunkaus šalutinio poveikio rizika", - rašoma medžiagoje.

Norint įtraukti greipfrutų į kasdienį racioną, verta pasitarti su gydytoju, jei vartojate cholesterolio kiekį kraujyje mažinančius vaistus arba antidepresantus.

Leidinyje taip pat pažymima, kad greitas svorio mažėjimas, kurį žada ši dieta, dažnai būna netvarus ir gali lemti ne riebalų, o raumenų nykimą.

Taip yra todėl, kad organizmas, negaudamas pakankamai kalorijų ir maistingųjų medžiagų iš maisto, energijai gauti skaido raumeninį audinį, nustatyta kitame Nacionalinės medicinos bibliotekos tyrime.

Todėl raumenų masės mažėjimas gali pakenkti medžiagų apykaitai, nes raumenys ramybės būsenoje sudegina daugiau kalorijų nei riebalai.

Taigi dėl greito svorio metimo dietų ilgainiui gali sulėtėti medžiagų apykaita, o grįžus prie įprastų mitybos įpročių - greičiau atgauti svorį.

"Užuot pasikliovus madingomis dietomis, tokiomis kaip greipfrutų dieta, geriausia sutelkti dėmesį į subalansuotus, tvarius mitybos įpročius ir reguliarų fizinį aktyvumą, siekiant ilgalaikio svorio metimo ir bendros sveikatos.

Prieš atlikdami bet kokius reikšmingus mitybos pokyčius, ypač jei vartojate vaistus, visada pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu", - pabrėžia leidinys.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder