Keli pratimai, kurie padės sumažinti pagurklį

Ilgas sėdėjimas nepatogia poza priešais kompiuterį, netaisyklinga mityba, genetika, net psichologinė būklė – priežastys, dėl kurių gali atsirasti pagurklis.

Tiesa, anot manualinių technikų specialistės Viktorijos Baltramiejūnienės, pagurklį galima koreguoti. Ji rodo 5 paprastus pratimus – atliekami kasdien 14 arba 28 dienas, jie gali padėti sumažinti pagurklį.

Pagurklio atsiradimą gali lemti įvairios priežastys:

Natūralu, jog tam tikri išvaizdos bruožai yra paveldimi iš tėvų, senelių ar kitų giminaičių.

Tiesa, net įgimtus dalykus galima šiek tiek keisti, sako veido mankštos specialistė.

Anot jos, svarbu nesikelti pernelyg didelių lūkesčių ir suprasti: kovoti su genetiškai nulemtais bruožais pavyksta ne visada, tačiau galime juos koreguoti.

Pagurklis gali atsirasti ne tik dėl paveldimumo ar nepatogaus sėdėjimo, tačiau ir dėl ilgą laiką besitęsiančios prastos psichologinės būsenos, pernelyg ilgo kalbėjimo telefonu, miegojimo padėties.

Žinoma, tiesioginę įtaką ne tik emocinei būklei, bet ir visam kūnui turi ir mityba, sako V. Baltramiejūnienė.

Būtent todėl pagurklis kartais vadinamas riebalų ir skysčių gaudykle – čia nusėda perteklinis riebalų sluoksnis, kaupiasi skysčiai.

Pirmas žingsnis, kurį vertėtų žengti siekiant sumažinti pagurklį, – priimti save ir įsivertinti, ar iš tiesų turite pagurklį, sako V. Baltramiejūnienė. Tai padaryti padės paprastas testas.

„Išsitieskite ir frontaliu žvilgsniu, absoliučiai tiesiai, pažvelkite į save veidrodyje. Apžiūrėkite, ar turite papildomų darinių žemiau apatinio žandikaulio.

Jeigu nieko nematote (iš šono žiūrėti nereikia!), vadinasi, jūsų pagurklis yra normalus ir nekelia papildomų problemų“, – paaiškina V. Baltramiejūnienė.

Visgi jei įvertinate, kad jums vertėtų užsiimti pagurklio mažinimu, manualinių technikų specialistė dalijasi 5 paprastais pratimais.

„Po pirmo karto niekas nepasikeis arba pasikeis labai trumpam, todėl labai objektyviai įvertinkite pagurklio situaciją ir pasirinkite, kiek laiko darysite pratimus – 14 arba 28 dienas“, – perspėja V. Baltramiejūnienė.

Ji pataria nusifotografuoti prieš ir po – taip bus lengviau stebėti pokyčius, nes jie pastebimi ne iš karto.

Kai kuriuos pratimus galite atlikti ryte ar vakare tepdami veidą kremu, ant slidžios veido odos.

Neskubėkite darytis plastinių operacijų

Daugelis yra atsidūrę situacijoje, kuomet pasidarius asmenukę dėmesys krypsta ne į spindinčias akis ir plačią šypseną, o į tarsi iš niekur atsiradusį pagurklį.

Tačiau neskubėkite taupyti brangioms plastinėms operacijoms ar smakro maskuoti milžiniškais šalikais, kadangi šie pratimai padės atsikratyti nepageidaujamo odos arba riebalų pertekliaus ir sumažinti pagurklį.

Pagrindinė priežastis, kodėl ant veido „nugula” pagurklis – padidėjęs svoris bei itin sėslus gyvenimo būdas.

Tiesa, dvigubą smakrą gali lemti ir labai staigiai numesti kilogramai. Neretai pagurklis atsiranda senstant, kadangi oda praranda elastingumą ir dėl to „sukrinta”.

Visgi naujausi tyrimai rodo, kad nuo to neapsaugoti net ir jauni, normalaus sudėjimo žmonės: dvigubas smakras gali susiformuoti tiems, kurie ilgą laiką praleidžia nuleidę galvą – dirbdami kompiuteriu, spaudydami išmanųjį telefoną, skaitydami ir pan.

Net jei kol kas neturite tokios problemos, nepamirškite mankštinti savo smakro – juk lengviau raumenų tonusą palaikyti, nei jį atstatyti! Jums padės šie pratimai:

  1. Pakelkite smakrą

Atsistokite, kaklas ir nugara turi būti tiesi. Iškelkite smakrą link lubų, lūpas pastatykite į bučinio poziciją. Palaikykite apie 10 sekundžių ir atpalaiduokite. Pratimą pakartokite 10 kartų.

  1. Įdarbinkite teniso kamuoliuką

Smakru laikykite teniso kamuoliuką prispaustą prie gerklės. Tiek laiko, kiek pavyks, smakru stipriai spauskite kamuoliuką ir po to paleiskite. Pratimą pakartokite 10 kartų.

  1. Plačiai išsižiokite

Išsižiokite kiek įmanoma plačiau ir iškiškite liežuvį kiek įmanoma toliau. Tuo pačiu metu liežuvio galiuku bandykite pasiekti smakrą, o pasiekę tokioje padėtyje išbūkite apie 10 sekundžių. Pratimą pakartokite 10 kartų.

  1. Pasukite kaklą

Stovėkite tiesiai. Išlaikydami tiesų kaklą, pasukite galvą į šoną, į ta pačią pusę nukreipkite ir žvilgsnį. Smakras turi būti lygiagretus pečiui. Lėtai atsukite galvą atgal, tuomet nusukite į kitą pusę. Pratimą pakartokite 10 kartų.

  1. Mankštinkite lūpas ir dantis

Atsistokite, kaklas turi būti tiesus. Lūpomis „apglėbkite” dantis, lūpų kampučius nuleiskite žemyn, palaikykite 10 sekundžių. Darydami pratimą turite jausti tempimą kakle. Pakartokite 10 kartų.

  1. Panarinkite galvą

Atsigulkite ant sofos arba lovos, galva turi „pakibti” ant krašto. Tuomet kelkite smakrą link krūtinės, tokioje padėtyje palaikykite 10 sekundžių ir sugrįžkite į pradinę poziciją. Pratimą pakartokite 10 kartų ir atpalaiduokite kaklą.

Jei pagurklio priežastis – viršsvoris, nepamirškite kartu mankštinti viso kūno bei subalansuotai maitintis. Tai padės ne tik labiau sau patikti veidrodyje, bet ir suteiks energijos bei pagerins nuotaiką.

Parengta pagal / gamtosgrozioformule.lt  ir LRT.lt

Raktažodžiai
Sidebar placeholder