SVEIKATINIMAS. Pasak specialistų, visada populiarios išlieka įvairios sveikatingumo programos. Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdiečius skatina rūpintis sveikata nemokamai

Visą gegužės mėnesį Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras miestiečiams siūlo nemokamas sveikatinimosi veiklas „Ir kūnui, ir sielai“.

Siūlomos veiklos jungia tiek fizinės, tiek psichinės sveikatos gerovės skatinimo užsiėmimus.

Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro viešųjų ryšių atstovė Gintarė Baštunova „Vakarų ekspresui“ teigė, jog miestiečiai aktyviai įsitraukia į visas organizuojamas veiklas.

„Veiklas organizuojame atsižvelgdami į SAM nurodytas prioritetines veiklos sritis, klientų išsakytą poreikį veikloms ir turimas galimybes tam. Stengiamės, kad veiklos būtų patrauklios ir naudingos skirtingoms gyventojų amžiaus grupėms. Jei matome, kad kuri nors veikla nesurenka žmonių, ieškome sprendimo ją pakeisti kita, patrauklesne, pakeisti veiklos formatą ir panašiai“, - kalbėjo specialistė.

G. Baštunova sakė, jog veiklų populiarumą ir poreikį diktuoja ir pasauliniai įvykiai.

„Prasidėjus Covid-19 pandemijai išaugo susidomėjimas psichologinės sveikatos stiprinimo paslaugomis, prasidėjus karui Ukrainoje - pirmosios pagalbos mokymais, o tokios veiklos kaip fizinio aktyvumo, sveikos mitybos skatinimo užsiėmimai, įvairios sveikatingumo programos išlieka visada populiarios“, - teigė G. Baštunova.

Užsiėmimai taip pat skirti įvairioms amžiaus grupėms, senjorams, jauniems tėvams, taip pat jaunuoliams.

Siūlomų veiklų kalendoriuje matyti, jog didesnė veiklų dalis organizuojamos darbo dienomis ir darbo valandomis, todėl iškyla abejonių, ar visi norintys turės galimybę įsitraukti.

Tačiau specialistė patikino, jog uostamiesčio gyventojai turi galimybę rinktis šūsnį veiklų, kurių laikas derinamas individualiai, pavyzdžiui, psichologinės konsultacijos, įvairūs grupiniai užsiėmimai ir panašiai, taip pat kai kurios veiklos suteikia galimybę į jas įsitraukti nuotoliniu būdu.

„Svarbu pažymėti, kad nemokamų veiklų kalendoriuje “Ir kūnui, ir sielai„ neatsispindi visos mūsų organizuojamos veiklos, daug veiklų organizuojame bendradarbiaudami su skirtingomis įstaigomis, organizacijomis jų viduje, atsižvelgdami į pačių organizacijų kreipimąsi, o ir patys nuolatos siunčiame pasiūlymus“, - paaiškino G. Baštunova.

Moteris taip pat pabrėžė, jog, siekdamas skatinti darbingo amžiaus žmonių įsitraukimą į fizines veiklas, Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras nuolat vyksta į įvairias įmones ten vesti mankštas, įvairias paskaitas, yra sudarytos įvairios bendradarbiavimo sutartys.

Toks pats modelis pritaikytas siekiant įtraukti ir jaunus žmones bei moksleivius.

„Kalbant apie jaunimą, nuo 2015 m. uostamiestyje mūsų įstaiga įgyvendina Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų projektą. Šiuo metu mūsų specialistai jame dirba net pagal aštuonis skirtingus algoritmus, todėl sveikatinimo veiklų pasiūlymų jaunuoliams turime itin daug, o kur dar kitos mūsų specialistų teikiamos paslaugos, įskaitant ir įvairias fizinio aktyvumo veiklas, kurias vykdome ugdymo įstaigose“,- kalbėjo specialistė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder