vakcina

Klaipėdoje jau pasiskiepijo 118 vaikų

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovo Raimundo Grigaliūno, sergamumas COVID-19 liga Klaipėdos mieste ir regione mažėja, tačiau savaitinis atvejų vidurkis išlieka 110-115 atvejų per 7 dienas.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, sekmadienį Klaipėdoje buvo fiksuoti 48 COVID-19 ligos atvejai.

Savaitinis naujų ligos atvejų skaičius Klaipėdoje sumažėjo 1,4 proc. Taip pat uostamiestyje ir toliau mažėja susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklis - per parą sumažėjo nuo 1 081,5 iki 1 039,2 atvejo.

„Praėjusios savaitės pabaigoje Klaipėdos regione turėjome 91 protrūkį, o šiuo metu turime 105. Pagal atskiras veiklos rūšis - asmens sveikatos priežiūros įstaigose turime 12 protrūkių, ugdymo įstaigose - 73, kitose įmonėse - 20“, - apie koronaviruso situaciją uostamiestyje pasakojo R. Grigaliūnas.

Taip pat Klaipėdos apskrityje nustatyti 7 gripo atvejai, 4 iš jų Klaipėdos mieste.

Vaikų vakcinavimas

Gruodžio 15 dieną uostamiestyje prasidėjo 5-11 metų amžiaus vaikų vakcinavimas. Klaipėdoje jau pasiskiepijo 118 vaikų.

Pasak Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai ir vakcinacijos centro koordinatoriaus Gedimino Dragūno, užsiregistruoti skiepui nėra būtina.

„Jei dėl kokių nors priežasčių nepavyksta užsiregistruoti skiepui, vaikai su globėjais gali atvykti pasiskiepyti ir be registracijos. Tačiau būtinai su vaiku turi atvykti globėjas, tai yra tėvai, yra sąrašas žmonių, kurie turi vaikų globą ir tik jie gali atlydėti. Vaikas ateiti pasiskiepyti su močiute ar seneliu, kurie neturi globos teisių, negali“, - sakė G. Dragūnas.

Jo tikinimu, vaikai į vakcinavimą reaguoja įvairiai, pasitaiko atvejų, kad vaikai verkia ar bijo skiepų, tačiau apie pasireiškusias pašalines ar nepageidaujamas reakcijas, pasak G. Dragūno, informacijos nebuvo gauta.

Nemokamas antikūnų tyrimas

Nuo gruodžio 17 dienos vienas nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas atliekamas ir asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir buvo vakcinuoti viena „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos doze ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos suleidimo.

Vieną kartą nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas ir toliau bus atliekamas asmenims, vakcinuotiems pagal visą vakcinacijos schemą, kurie dar nėra paskiepyti sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze ar nėra sirgę COVID-19 (neturi diagnozės, patvirtintos teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu). Serologinis tyrimas atliekamas ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos suleidimo.

Nemokami kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologiniai tyrimai taip pat atliekami vaikams nuo 12 iki 16 metų. Jiems šis tyrimas atliekamas nepriklausomai nuo to, ar jie yra vakcinuoti, ar sirgę COVID-19 liga. Atliekamų tyrimų skaičius vaikams yra neribojamas, tačiau tyrimą kartoti galima ne dažniau kaip kas 30 dienų.

Serologiniam tyrimui atlikti imamas kraujo mėginys. Tyrimo rezultatas parodo paciento kraujyje esančio imuninio atsako į virusą produktus - antikūnus, susidariusius žmogaus organizme, vystantis imuniniam atsakui į koronaviruso infekciją. Rezultatai gali padėti apsispręsti dėl skiepijimosi nuo COVID-19 sustiprinančiąja doze.

Sveikatos apsaugos ministerija visiems asmenims, kuriems praėjo daugiau nei 4 mėn. po pilno pasiskiepijimo rekomenduoja neatidėlioti sprendimo ir pasiskiepyti sustiprinančiąja doze.

Pasiskiepyti sustiprinančiąja doze - po 3 mėnesių

Siekiant padidinti vakcinos efektyvumą prieš naująją koronaviruso atmainą omikron, gyventojams skiepytis sustiprinančiąja doze nuo trečiadienio bus galima anksčiau - praėjus trims mėnesiams po pilnos vakcinacijos.

Gyventojai, kurie pasiskiepijo „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinomis pagal visą skiepijimo schemą, praėjus 90 dienų imuniteto sustiprinimui galės rinktis „Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakciną. Revakcinacija „Spikevax“ vakcina bus atliekama suleidžiant pusę įprastos šios vakcinos dozės.

„Janssen“ vakcina pasiskiepiję gyventojai po 90 dienų galės rinktis „Comirnaty“ arba „Spikevax“ sustiprinančiąją dozę, arba ne anksčiau kaip po 120 dienų skiepytis antrąja „Janssen“ vakcinos doze.

Retais atvejais, kai po pilnos vakcinacijos žmogaus organizme nesusiformuoja antikūnai, gauti sustiprinančiąją dozę leidžiama anksčiau, praėjus bent 28 dienoms po paskutinio skiepo. Tokiu atveju, ne anksčiau kaip 28-ą dieną po pilnos vakcinacijos gavęs neigiamą antikūnų tyrimo rezultatą, gyventojas turėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti jo rekomendaciją, pateikiant įrašą e. sveikatoje, anksčiau pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder