Klaipėdoje skiepijami ir sergantieji lėtinėmis ligomis (4)

Jaunesni nei 65 metų amžiaus asmenys, sergantys Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytomis lėtinėmis ar gretutinėmis ligomis, yra priskiriami prioritetinei vakcinuojamų asmenų grupei, tad dėl skiepo turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis suteiks tikslią informaciją, ar asmuo patenka į segančiųjų nustatytomis ligomis kategoriją, ir įtrauks į vakcinuotis norinčiųjų sąrašą bei paskirs vakcinavimo datą.

Vakcinacijos procesas Klaipėdoje vyksta keturiais būdais. Pirminės sveikatos priežiūros įstaigose skiepijama 65 metų ir vyresnių asmenų prioritetinė grupė, taip pat 65 metų ir jaunesni asmenys, segantys tam tikromis lėtinėmis ligomis. Dėl skiepo reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, jis įtrauks į vakcinuotis norinčiųjų sąrašą bei paskirs vakcinavimo datą.

Vakcinavimas vyksta ir vakcinavimo centruose: Klaipėdos miesto poliklinikoje bei Jūrininkų sveikatos priežiūros centre. Vakcinavo centruose yra skiepijamos prioritetinės asmenų grupės pagal veiklos pobūdį, pvz.: socialiniai darbuotojai, vaistininkai, medikai ir t. t. Dėl skiepo reikia kreiptis į savo įstaigos vadovą, kuris sudaro norinčiųjų vakcinuotis įstaigos darbuotojų sąrašą ir jį pateikia Savivaldybei.

Taip pat vakcinavimas vyksta ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Čia vakcinuojami asmenys, sergantys onkologine liga ar žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sukelta liga. Norėdamas pasiskiepyti, asmuo gali pats kreiptis į įstaigą arba iš jos gauti pakvietimą vakcinuotis.

Klaipėdoje gyventojai vakcinuotis kviečiami ir akcijų metu, kai yra kurios nors vakcinų rūšies likutis. Tada vakcinuotis yra viešai kviečiama konkreti prioritetinė grupė ir vakcinavimas vyksta „gyvos eilės“ principu tam tikroje nurodytoje vietoje.

 

Vakcinavimas sergant lėtinėmis ligomis

Priskiriami prioritetinei vakcinuojamųjų grupei yra jaunesni kaip 65 m. asmenys, turintys šiuos rizikos veiksnius: gaunantys imunosupresinį ar imunomoduliuojantį gydymą; sergantys cukriniu diabetu su komplikacijomis; sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis; sergantys lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu; sergantys lėtinėmis kepenų ligomis; asmenys, kuriems diagnozuota tetraplegija; asmenys, kuriems diagnozuotas nutukimas ir kūno masės indeksas yra 35 ir daugiau; sergantys nervų ir raumenų sistemos ligomis (uždegiminė polineuropatija, kitos polineuropatijos, generalizuota miastenija, pirminės raumenų ligos, kitos miopatijos, mioneuralinių jungčių ir raumenų sutrikimai sergant kitomis ligomis) ir patiriantys kvėpavimo sutrikimus; asmenys, kuriems diagnozuotos imunodeficitinės būklės dėl hiposplenizmo, asplenijos po procedūros, blužnies atrofijos, išskyrus įgimtą aspleniją, kiti patikslinti imunodeficitai; sergantys onkologine liga, kuriems po aktyvaus gydymo ir (ar) ligos remisijos praėjo daugiau nei 24 mėn., bet ne daugiau nei 60 mėn.; organo (-ų) ar audinio (-ių) transplantacijos laukiantys recipientai; asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas nesavarankiškumo lygis ir nuolatinės slaugos poreikis arba nuolatinės priežiūros I lygio poreikis, didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, juos slaugantys šeimos nariai; asmenys, kuriems teismas paskyrė namuose slaugyti sunkiai sergantį asmenį; vaikus iki 18 metų, kuriems nustatytas nesavarankiškumo lygis ir sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis.

Raktažodžiai
Sveiki, ponios ir ponai, ar jums reikia finansinės pagalbos? Aš Maxas Bentas. Esu skolintojas ir finansinis patarėjas. Ar jums reikia skubios paskolos skoloms išlaisvinti, ar jums reikia paskolos nuosavybei, kad pagerintumėte savo verslą? Ar jus atmetė bankai ir kitos finansų agentūros? Ar jums reikia paskolos konsolidavimo ar hipotekos? Neieškokite daugiau, nes esame čia, kad visos jūsų finansinės problemos taptų praeitimi. Susisiekite su mumis el. Paštu: [email protected] [email protected] Tai „Ocean ***** Hipotekos“. Siūlome paskolas tiems, kurie domisi priimtina 2% palūkanų norma. Diapazonas svyruoja nuo 5 000,00 Euro iki 100 000 000,00 Euro.
Max Bent, 2021-04-18 17:35
Ir dar pastebėjimas ne į straipsnio temą. Klaipėda, su šiuo metu džiuginančiais rodikliais, niekam neįdomi, bet, kad tokia ir liktų, reikia pastangų. Balandžio 14d. Ve perspausdino straipsnį apie 2 židinius Klaipėdoje, o vakar parašė ir Lrt. Ponas Grigaliūnas sunerimęs dėl židinio- Klaipėdos Valstybinėje kolegijoje, kurioje, berods, 19 atvejų. Kadangi visi Lietuvos židiniai atvaizduoti sam/švieslentės/protrūkiai - šio nėra. Įdomu sužinoti, kur pasiklysta. NVSC neperduoda Statistikam ar Statistikai neatvaizduoja. Pasigilinkim dabar, kol dar nėra didelių skaičių, nes vėliau sakys- nebespėjam...
To straipsnio autorei, 2021-04-16 08:59
Sutinku 100 proc. !!! Klaipedos sav komunikacija baisi!
Julija, 2021-04-16 07:50
Sidebar placeholder