Nutrauktas tyrimas dėl viruso išplitimo aplinkybių KUL

Klaipėdos ligoninėje – įtempta padėtis dėl COVID-19: trūksta darbuotojų, šaukiasi kitų miestų pagalbos (15)

„Lyginant su tuo, kas buvo pirmojo ir antrojo susirgimų pakilimo metu, jie (COVID-19 ligoniai – aut. pastaba) jaunėja ir iš tikro vyrauja vidutinio amžiaus pacientai nuo 30 iki 60 metų“, – portalui lrytas.lt sakė KUL vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

„Lyginant su tuo, kas buvo pirmojo ir antrojo susirgimų pakilimo metu, jie (COVID-19 ligoniai – aut. pastaba) jaunėja ir iš tikro vyrauja vidutinio amžiaus pacientai nuo 30 iki 60 metų“, – portalui lrytas.lt sakė KUL vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Jis paaiškino, kad jei staigą neįvyks stebuklas, jau šią savaitę pečius suremti ir koronaviruso pakirstus pacientus gydyti turėtų pradėti ir kitos regiono ligoninės Kretingoje, Šilutėje, Tauragėje.

„Darbuotojų ypatingai trūksta. Mes šiai dienai turime arti šimto pacientų ir tų rankų tikrai stinga. Bet ką darysi, reikia verstis“, – guodėsi KUL vadovas.

Anot jo, augant COVID-19 pacientų srautui, gydymo įstaiga ieško išeičių ir šiuo metu galėtų atlaisvinti dar maždaug 20 laisvų vietų COVID-19 pacientams. Be to, dar 15 galėtų sutalpinti Respublikinė Klaipėdos ligoninė.

„O mes vieną dieną guldėm jau net 16 pacientų. Tai viena para ir visas rezervas užsipildo. O kur tada žmones dėti?“, – retoriškai klausė V.Janušonis.

„Dėl to ir ruošiami rajonai. Tuo labiau, kad ir iš šitų kraštų – Kretingos, Šilutės – atkeliauja pakankamai daug pacientų“, – pridūrė KUL vadovas.

Tiesa, jis pridūrė, kad patys sunkiausieji pacientai, pagal numatytą tvarką, vis tiek būtų gydomi Klaipėdoje.

Be to, KUL pagalbos jau sulaukė. Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje darbas su koronavirusu sergančiais pacientais pradėtas dar nuo praėjusio ketvirtadienio.

Lrytas.lt primena, kad Klaipėdos miesto savivaldybė bei jos kaimynės, Palangos ir Skuodo rajono savivaldybės, trečiadienį dėl aukšto sergamumo pateko į juodą COVID-19 zoną. Dideliu sergamumu išsiskiria ir kitos Klaipėdos regiono savivaldybės.

Ar pavyks teikti visas paslaugas?

V.Janušonis patikino, kad jokių planinių paslaugų teikimas nebuvo sustabdytas visiškai, nukentėti galėjo tik jų apimtis.

„Paslaugos yra šiek tiek apribotos, bet jos visos yra teikiamos. Galbūt, dalis jų ne COVID-19 laiku buvo lengviau prieinamos“, – pastebėjo KUL vadovas.

Jis paaiškino, kad pacientų srautus praretina ne tik sumažėjęs lovų skaičius, bet ir sustiprintos apsaugos priemonės. Tačiau V.Janušonis pridūrė, kad visi norintys patekti pas gydytoją tai gali padaryti be didesnių problemų, visos paslaugos tebėra teikiamos.

Pasak KUL vadovo, įprastų paslaugų teikimą pandemijos akivaizdoje labiau stabdo ne gydymo įstaigų vadovybės sprendimai, o žmonių apsisprendimas, kartais net perdėtas atsargumas.

„Analizės rodo, kad paslaugas dažniau apsiriboja patys pacientai. Absoliuti dauguma tokių dalykų būna dėl pačių pacientų: dėl baimės gultis į ligoninę, dėl transporto problemų, del judėjimo apribojumų, bet ne dėl ligoninių veiklos sutrikimo“, – dėstė V.Janušonis.

Trečiadienio duomenimis, KUL gydomi 96 COVID-19 sergantys pacientai. 18 iš jų – Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

COVID-19 lovų skaičių didina ir Kauno regionas

Kauno regiono ligoninėse ir toliau didėja COVID-19 liga sergančių pacientų skaičius bei auga stacionaro užimtumo rodikliai, todėl nuo rytojaus (ketvirtadienio) Kauno regiono gydymo įstaigose didinamas COVID-19 liga sergančių pacientų gydymui skirtų lovų skaičius, trečiadienio pavakarę pranešė Kauno klinikos.

Nuo rugpjūčio 12 dienos (rytojaus) 20 papildomų stacionaro lovų su deguonies tiekimu atidaroma LSMU Kauno ligoninėje. Nuo rugpjūčio 14 dienos (šeštadienio) 20 stacionaro lovų su deguonies tiekimu ir 1 reanimacijos ir intensyvios terapijos (RITS) lova su DPV galimybe atidaroma Jurbarko ligoninėje.

Taip pat nuo šeštadienio 15 stacionaro lovų su deguonies tiekimu ir 1 RITS lova su DPV galimybe įsteigiama Marijampolės ligoninėje. Tokiu būdu nuo rugpjūčio 14 dienos Kauno regione COVID-19 liga sergančių pacientų gydymui bus numatytos 123 lovos su deguonies tiekimu ir 18 RITS lovų su DPV galimybe.

Šiuo metu Kauno regiono ligoninėse esančių stacionaro lovų su deguonies tiekimu užimtumas siekia 68 proc. (užimtos 46 iš 68 lovų). Reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 38 proc. (užimtos 6 lovos iš 16).

Pasak COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovo doc. Vaidoto Gurskio, pastebima naujų atvykstančių pacientų būklės sunkėjimo tendencija. „Deguonies terapija skiriama 76 proc. Kauno regiono ligoninėse gydomų pacientų, kai prieš dvi savaites jos prireikdavo vos pusei gydomų pacientų.

Taip pat pradėjo daugėti pacientų reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, – sako doc. V. Gurskis. – Absoliuti dauguma sergančių COVID-19 liga pacientų, kuriems prireikia stacionarinės sveikatos priežiūros, yra neskiepyti žmonės. Gydomų pacientų amžius svyruoja nuo 30 iki 89 metų, vyraujanti amžiaus grupė 50-69 amžiaus žmonės.“

Tolesnis lovų skaičiaus didinimas priklausys nuo epidemiologinės situacijos ir nuo atvykstančių bei išvykstančių pacientų srauto. Šiuos duomenis Kauno regiono COVID-19 ligos valdymo grupė peržiūri ir analizuoja reguliariai, ir atsižvelgdama į juos, priima atitinkamus sprendimus, rašoma Kauno klinikų pranešime.

Statistikos departamento duomenimis, trečiadienio rytą Lietuvos ligoninėse buvo gydomi 334 COVID-19 pacientai, 44 iš jų – reanimacijoje,

Deguonis papildomai tiekiamas 273 žmonėms, 21 pacientui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl koronaviruso paguldyti 49 žmonės.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder