VIZITAS. Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus: „Savo darbo vizitams pasirinkau ne Briuselį, o Vilnių. Manau, tai Klaipėdai daug svarbiau.“ Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Klaipėdos ligoninėms reikia skubaus gelbėjimo plano

(12)

Trečiadienį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus tęsė savo darbo vizitą sostinėje. Vizito pas sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį metu sutarta skubiai kurti Klaipėdoje veikiančių ligoninių gelbėjimo planą, nes situacija darosi grėsminga.

„Prieš vizitą į Vilnių susitikau su visų Klaipėdoje veikiančių gydymo įstaigų vadovais, ministrui įteikiau net 7 raštus“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Anot jo, ypač sudėtinga padėtis yra šiemet tris uostamiesčio ligonines sujungusioje Klaipėdos universiteto ligoninėje. Per pirmą ketvirtį ši gydymo įstaiga patyrė 3 milijonus eurų nuostolių.

„Tai jau atsiliepia ligoninės teikiamų paslaugų kokybei, ligoninė negali įsigyti naujos įrangos“, - sako A. Vaitkus.

Jis priminė ministrui, kad dar prieš ligoninių sujungimą siūlė parengti aiškų planą, kuris leistų spręsti problemas bei užtikrintų sklandų darbą reformos metu.

„Sveikatos įstaigų reforma pačioms įstaigoms sveikatos nesuteikia“, - situaciją vaizdingai apibūdina A. Vaitkus.

Anot jo, su ministru sutarta, kad skubiai turi būti parengtas planas, kuris jau tampa gelbėjimo planu.

„Sutarėme, kad ministras į Klaipėdą atvyks liepos mėnesį. Tuomet jau turėtų būti patvirtintas ir naujasis Klaipėdos universiteto ligoninės vadovas“, - sako A. Vaitkus.

Ministras A. Dulkys Klaipėdos merui leido suprasti, kad naujo ligoninės vadovo konkursas jau praktiškai yra baigtas ir konkurso nugalėtojas yra išrinktas.

Tačiau, kad sprendimas būtų patvirtintas, reikia palaukti specialių tarnybų išvadų dėl kandidato tinkamumo eiti pareigas. Šis procesas gali trukti iki 45 dienų.

A. Vaitkus sako, kad vykdant gydymo įstaigų reformą uostamiestyje iš darbo išėjo 50 gydytojų. Kadangi gydytojų trūkumas buvo ir iki tol, tai labai paaštrino situaciją.

„Vykdant reformą gydytojai, ypač vyresnio amžiaus, pasinaudojo situacija, kad gautų didesnes išeitines kompensacijas“, - problemą įvardina A. Vaitkus.

Jis pastebi, kad jaunų specialistų Lietuvoje parengiama mažai. Ypač trūksta vaikų pediatrų. Todėl vienas iš sprendimų yra, kad naujasis Klaipėdos universiteto ligoninės vadovas bandytų susigrąžinti iš darbo išėjusius specialistus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder