Ką mėgstamiausias kavos gėrimas pasako apie jūsų asmenybę?

Kodėl nereikėtų valytis dantų po kavos ir kiek laiko palaukti: paaiškina ekspertas

Manome, kad lovoje patiekta kava yra labai pervertinama, ir iš tiesų šis romantiškas gestas yra labai nepatogus kasdienybėje - ryte verčiau bėgti į vonios kambarį, nei mėgautis gėrimo skoniu.

Ar dieną pradedate nuo kavos?

Ir vis dėlto daugelis iš mūsų nesijaučiame žmonėmis iki pirmojo kapučino ar espreso kavos puodelio, nuo kurio pradedame dieną.

Paprastai po to einame valytis dantų - ir tai, pasak gydytojų, yra didelė klaida.

Kodėl nereikėtų valytis dantų iškart po kavos?

Kaip paaiškino gydytoja odontologė Vera Tang iš Niujorko, kavoje yra daug rūgščių, o seilių baltymai jas suskaido maždaug per pusvalandį.

Jei valote dantis iškart po kavos, tiesiogine prasme "varote" rūgštis į dantų poras (tai, kad emalyje yra porų, mums taip pat naujiena).

Tiems, kurie renkasi latte kavą, yra gera žinia: "Pienas mažina rūgštingumą, - sako Vera.

Tačiau ji rekomenduoja po kavos, net ir tiems, kurių gėrime du trečdaliai pieno, skalauti burną vandeniu, o po to palaukti bent 30 minučių prieš valantis dantis.

Ar kava gadina dantis?

Galbūt jau susimąstėte, ar kavoje esančios rūgštys gadina dantis ne tik valantis, bet ir apskritai.

Kaip paaiškina Niujorko odontologė daktarė Julie Cho, dėl to nerimauti nereikia.

"Net jei kavą gurkšnojate jau kelias valandas, nuolat atliekate rijimo judesius ir sučiaupiate lūpas, o tai reiškia, kad seilės valo dantis, - aiškina Julie Cho.

"Kitaip tariant, gėrimas pakenks emaliui tik tuo atveju, jei jį laikysite burnoje, o ne gersite.

Pasak Tang, kur kas rimtesnė problema dantims gali būti cukrus, kurį daugelis žmonių deda į kavą: bakterijos mėgsta saldumą ir aktyviai juo minta.

Jei iš karto išgersite, sirupas nesukels problemų.

Tačiau jei po ranka turite puodelį ir kas pusvalandį gurkšnojate, iš tikrųjų nuolat "atnaujinate" cukraus sluoksnį ant dantų ir maitinate mikroorganizmus.

Taigi nevaikščiokite su skardine gazuoto gėrimo pusę dienos arba netempkite saldainio batonėlio iki vakaro - geriau suvalgykite saldumyną iš karto per penkias-dešimt minučių.

Geriau tai daryti valgio metu - tokiu metu jūsų organizmas gamina daugiau seilių, kurios veikia kaip buferis, saugantis dantis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder