Konsultacijos dėl vienos iš pažangiausių plaukų transplantavimo procedūrų – jau ir Klaipėdoje

Plaukų slinkimas gali sukelti įvairių socialinių ir psichologinių problemų tiek vyrams, tiek moterims, nepriklausomai nuo jų amžiaus. 

Vis dėlto, medicinai nuolat tobulėjant, plaukų persodinimo metodai tampa vis labiau pažangūs ir prieinamesni kiekvienam.

Nuo šiol pacientai, norintys vėl džiaugtis vešliomis šukuosenomis, dėl plaukų transplantavimo gali pasikonsultuoti ir Klaipėdoje.

Konsultuojanti ir procedūrą atliekanti plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Giedrė Uždavinytė Šemetienė pabrėžia, kad „Kardiolitos klinikose“ taikomas plaukų persodinimo metodas yra vienas iš inovatyviausių pasaulyje.

„Plaukų transplantaciją atliekame taikydami DHI (Direct Hair Implantation) metodą, kuris ypatingas tuo, kad minimaliai pažeidžia galvos odą, o plaukai persodinami iš donorinės to paties paciento srities, todėl po operacijos atrodo natūraliai ir sveikai“, – pasakoja G. Uždavinytė Šemetienė ir priduria, jog „Kardiolitos klinikos“ – vienintelė gydymo įstaiga Baltijos šalyse ir viena iš vos 75 klinikų visame pasaulyje, kuri atlieka šią procedūrą, užtikrinančią greitesnį plaukų prigijimą ir natūralų vaizdą dėl galimybės valdyti implantavimo gylį, kryptį ir tausojančios audinius metodikos.

Procedūra – itin veiksminga

DHI plaukų persodinimo procedūra trunka keletą valandų, o jos metu paciento nereikia nuskusti plikai, nenaudojami skalpeliai ar kiti plaukus žalojantys įrankiai.

Ji atliekama plauko folikulus perkeliant į pieštuką panašiu vos 1 mm skersmens implanteriu, kuris mažiau pažeidžia odą ir nepalieka joje randų.

Dėl šios priežasties gydytojas gali tiksliai parinkti įsodinamo plauko augimo kryptį, kampą ir gylį, todėl pasiekiamas itin veiksmingas rezultatas – prigyja net 98–99 proc. transplantuotų folikulų, be to, sutrumpėja gijimo laikas.

„Androgeninio nuplikimo atveju plaukai iškrenta zonose, kuriose plaukų svogūnėliai yra paveikiami androgenų – vyriškųjų lytinių hormonų – tai viršugalvis ir plaukuota kaktos dalis.

Sritis, iš kurios imami plaukų svogūnėliai (folikulai) yra mažiau jautri androgenams, todėl persodinti plaukai išlieka ir prigyja“, – pasakoja plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja.

Tiesa, praėjus mėnesiui ar keliems po persodinimo, dalis plaukų kuriam laikui gali iškristi, tačiau dėl to nerimauti nereikėtų. Persodinti plaukai, atsižvelgiant į natūralias plaukų augimo fazes, atauga po 6–12 mėnesių, o tada jau galima džiaugtis galutiniu rezultatu.

Kaip pasiruošti plaukų persodinimo procedūrai?

Labai svarbu suprasti, kad kiekvieno paciento plaukų slinkimo atvejis yra individualus, todėl tam, kad procedūra pavyktų, prieš tai svarbu pasikonsultuoti su specialistu.

Be to, prieš nusprendžiant atlikti plaukų transplantaciją, reikia atlikti tam tikrus tyrimus, kad būtų galima atmesti kitas galimas patologijas ir ligas, dėl kurių galėtų slinkti plaukai.

Dabar pasikonsultuoti dėl plaukų persodinimo transplantacijos bei atlikti visus reikalingus tyrimus galima ir Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“.

Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojos G. Uždavinytės Šemetienės, tam, kad procedūra praeitų be komplikacijų, o rezultatas maksimaliai tenkintų pacientą, plaukų persodinimui reikėtų ruoštis taip pat, kaip ir kiekvienai kitai intervencinei operacijai.

„Svarbu 10 dienų iki procedūros nevartoti priešuždegiminių ir kraują skystinančių vaistų – gydytojas kartu su paciento šeimos gydytoju patars, kuo juos galima pakeisti.

Taip pat iki procedūros likus bent 2 savaitėms reikėtų pasistengti mažiau rūkyti, nevartoti alkoholinių gėrimų ir vengti didelio kiekio kavos, kad būtų sumažinta komplikacijų“, – sako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja.

Geriausią rezultatą padeda pasiekti tinkama priežiūra

Plauko augimas po atliktos transplantacijos priklauso nuo individualių organizmo savybių: sveikatos būklės, gretutinių ligų, medžiagų apykaitos bei hormoninių pakitimų.

Žinoma, pirmas kelias dienas svarbu saugoti skalpo odą, neliesti jos pirštais ir nekasyti. Tam, kad būtų išvengta infekcijos, bent savaitę po procedūros reikėtų vengti vandens telkinių ir nedėvėti šalmų ar kepurių.

Jau po 2 savaičių pacientas gali džiaugtis įprastu gyvenimo ritmu ar net apsilankyti kirpykloje. Tiesa, pooperaciniu laikotarpiu derėtų naudoti papildomas priemones ir nepraleisti vizitų pas gydytoją, kad gijimo procesas būtų prižiūrimas.

„Įprastai ir po persodinimo procedūros yra naudojami tepami ar geriami vaistai, kad būtų užkirstas kelias retėti netransplantuotiems plaukams, esantiems šalia persodintų. Tokiu būdu yra užtikrinamas pasiektų rezultatų ilgaamžiškumas“, – pasakoja G. Uždavinytė Šemetienė.

Kadangi šis metodas leidžia ne tik persodinti galvos plaukus, bet ir perkelti juos į antakių ar barzdos sritį, po procedūros naujose vietose augantys plaukai gali pareikalauti specialios priežiūros.

Dėl skirtingo augimo greičio juos gali reikėti pakirpti, pavyzdžiui, anksčiau to nereikalavusioje antakių zonoje.

Visgi, plaukai po tam tikro laiko įgyja srities, į kurią yra persodinami, savybes, ilgainiui jų augimo greitis sulėtėja ir dažnas kirpimas tampa nebereikalingas.

Jei susiduriate su slenkančiais ir plonėjančiais plaukais, plikimu ar tiesiog norite padidinti jų apimtį, registruokitės plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojos Giedrės Uždavinytės Šemetienės konsultacijai dėl plaukų transplantacijos DHI metodu Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“.

Atliekamos itin plataus spektro procedūros

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Giedrė Uždavinytė Šemetienė Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ taip pat teikia šias paslaugas:

  • atlieka injekcijas botulinu bei hialurono rūgštimi, kuriomis galima išlyginti veido bei kaklo raukšles, koreguoti veido kontūrus bei gydyti randus;
  • gydo prakaitavimą (hiperhidrozę) botulino injekcijomis delnų, padų bei pažastų srityse. Vidutiniškai procedūros efektas išsilaiko apie 9 mėnesius, o pasiekti rezultatui prireiks tik vienos procedūros;
  • atlieka redermalizaciją, kurios metu suleidžiama hialurono ir gintaro rūgšties. Procedūra sureguliuoja odos ląstelių metabolizmo procesą bei pažadina odos ląsteles aktyviau gaminti elastino ir kolageno skaidulas. Ypač tinka pigmentuotai, papilkėjusiai ar suglebusiai odai, patamsėjusiems paakiams, pirmosioms raukšlelėms;
  • koreguoja lūpas hialurono užpildais – tai gali padėti išspręsti įvairias estetines problemas – suteikti putlumo arba pakelti nusileidusius lūpų kampučius, paryškinti kontūrą arba pakoreguoti jų formą, jeigu lūpos yra asimetriškos, atstatyti drėgmę lūpų odoje, kad ši neišsausėtų ir nešerpetotų;
  • konsultuoja ir sudaro gydymo planą pacientams, kurie susiduria su plaukų slinkimu bei plonėjimu;
  • plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja taip pat teikia konsultacijas dėl plastinių operacijų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder