„Laikas pažinti klaipėdiečius“, - sako naujasis Klaipėdos plastikos chirurgas Audrius Žižliauskas

Į medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje plastikos chirurgų kolektyvą įsiliejęs patyręs plastikos chirurgas Audrius Žižliauskas sako, kad jo tikslas yra padėti moterims išsilaisvinti iš susivaržymų, kompleksų ir pradėti pasitikėti savimi. „Kažkas yra pasakęs - kuo laimingesnės moterys, tuo laimingesni vyrai“, - šypteli pašnekovas.

Viktorijos VAIŠVILAITĖS-SKIRUTIENĖS fotoportretai

Daugiau nei 20 metų Šiaulių krašto pacientes gražinęs plastikos chirurgas uostamiestyje pradėjo dirbti vasaros pabaigoje. Vis dėlto A. Žižliauskas sako besijaučiantis lyg dirbtų Klaipėdoje jau ilgą laiką, mat „Northway“ Chirurgijos centrui uostamiestyje vadovauja puikiai pažįstamas kolega Renaldas Vaičiūnas, iš kurio A. Žižliauskui yra tekę ir mokytis.

„Atvykus pasižiūrėti, kaip dirba chirurgai, man labai patiko graži ir šilta atmosfera, kolektyvas taip pat mane priėmė draugiškai. Nors dirbu nuo rugpjūčio, jaučiuosi lyg čia dirbčiau jau seniai“, - šypsojosi A. Žižliauskas.

Nuo vaikų chirurgijos - prie plastikos

Prieš 35 metus Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą baigęs A. Žižliauskas ne iškart pasuko į plastikos chirurgiją. Keliolika metų po studijų baigimo jaunas gydytojas dirbo vaikų chirurgu. Kaip pats juokauja - beveik iki Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą.

Palengva pašnekovas ėmė domėtis plastine chirurgija, kadangi tai buvo gana naujas dalykas Lietuvoje.

"Pradėjau važinėti į Vilnių pas amžinatilsį profesorių Kęstutį Vitkų, stebėjau operacijas. Tai buvo labiau rekonstrukcinės operacijos, bet būdavo ir estetinių. Taip prasidėjo mano bendravimas su plastikos chirurgais ir gilesnis domėjimasis šia sritimi.

Daug prisidėjo mano bendravimas su gydytoju Renaldu Vaičiūnu, kuris palaikė mano norą Šiauliuose pradėti plastines operacijas. Pradėjęs dirbti Šiaulių krašte buvau vienas pirmųjų plastinių operacijų chirurgų", - prisiminė A. Žižliauskas.

Siekdamas tobulėti gydytojas kėlė kvalifikaciją privačiose ir valstybinėse ligoninėse bei klinikose įvairiose šalyse: Austrijoje, Prancūzijoje, JAV, Italijoje, Suomijoje, Švedijoje, Ispanijoje, Monake.

Plastinės chirurgijos naujovėmis domėjęsis A. Žižliauskas yra vienas iš pradininkų Lietuvoje taikant naujausias technologijas veido korekcijos srityje.

„Buvau vienas pirmųjų, pradėjęs Lietuvoje veido kontūro korekcijas chirurginiais “Silhouette Soft„ siūlais. Trejus metus buvau tarsi treneris, mentorius - mokiau Baltijos šalių plastikos chirurgus šios technikos“, - pasakojo chirurgas.

Tokių veido korekcijų veriant siūlus A. Žižliauskas yra atlikęs jau daugiau nei 850, tai - viena jo ekspertinių sričių.

„Manau, kad gydytojas negali visko daryti idealiai visose operacijose. Turiu sritis, kuriose turiu daugiau patirties. Yra mano kolegų, kurie kai kuriose srityse yra geresni už mane. Manau, turėti savo “arkliuką„ yra pranašumas, nes pacientai gali drąsiau rinktis jiems aktualioje srityje besispecializuojančius gydytojus“, - kalbėjo A. Žižliauskas.

„Mano “arkliukas„ - krūtų chirurgija, rekonstrukcinės, riebalų nusiurbimo, vokų plastikos operacijos“, - tęsė gydytojas A. Žižliauskas.

A. Žižliausko profesionalumą atspindi ir tai, kad jis jau keletą metų yra plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas-ekspertas, kurio įžvalgų prireikia valstybinėms institucijoms vertinant pacientų skundus dėl atliktų operacijų kokybės.

Viktorijos VAIŠVILAITĖS-SKIRUTIENĖS fotoportretai

„Veža“ rezultatai

Paklaustas, kas labiausiai „veža“ plastikos chirurgo darbe, pašnekovas nedvejojo: „Tai, kad gali padaryti kažką, kad žmogus pasijustų geriau, taptų laimingesnis, nusimestų tam tikrus suvaržymus.“

A. Žižliauskas įsitikinęs, kad svarbus vaidmuo tenka psichologiniams dalykams - kartais pacientės nedrįsta pasakyti, ką ir kaip nori patobulinti.

Tokiais atvejais, pasak chirurgo, tenka ieškoti būdų perprasti pacientes, įsiklausyti, suprasti, ko jos nori, įvertinti, ar lūkesčiai yra realūs, surasti dialogą su pacientėmis.

"Jei žmogus ateina ir pasiryžta gultis po skalpeliu, chirurgas yra atsakingas ir turi ieškoti kuo daugiau sąlyčio taškų, kad pacientas jaustųsi saugiai, suprastų, kas bus daroma, kokie prognozuojami rezultatai.

Po operacijų pamačius moteris švytinčias, žibančiomis akimis, tarsi nusimetusias suvaržymo rūbus, tampa akivaizdu, kad pavyko įgyvendinti jų svajonę. Tai iš tikrųjų „veža“ - padaryti moteris laimingas", - kalbėjo chirurgas.

Plastinės chirurgijos madų A. Žižliauskas nesivaiko.

Turėti savo „arkliuką“ yra pranašumas, nes pacientai gali drąsiau rinktis jiems aktualioje srityje besispecializuojančius gydytojus.

„Mados ateina ir praeina, o žmogaus kūnas palengva sensta. Visada reikia galvoti apie tai, kas bus po keliolikos metų. Mums, medikams, labai svarbu rūpintis, kad nebūtų peržengta tam tikra raudona linija. Didžioji dalis chirurgų stengiasi išsaugoti kuo daugiau natūralumo“, - teigė pašnekovas.

Prie gerų darbo rezultatų prisideda ir darni operacinės komanda. Kai visų darbas atsakingai sustyguotas, operacijos vyksta sklandžiai.

„Kiekvienas žmogus įsilieja į procesą tarsi mažas upeliukas į didelę upę. Manau, kad “Northway„ yra surinkti tikri profesionalai. Dirbame su anesteziologais, slaugytojomis, slaugytojų padėjėjomis, kitais personalo nariais, kurie puikiai supranta, kas yra komandinis darbas. Būtent tai duoda pačius geriausius rezultatus“, - akcentavo A. Žižliauskas.

Dėkingas žmonai

„Yra gerai bendrauti su naujais žmonėmis, konsultuoti skirtingus pacientus. Kiekvienas regionas turi savo specifiką, pacientai turi skirtingų norų, kitokį matymą. Šiuo gyvenimo etapu nekantrauju susipažinti su klaipėdiečiais. Kuo daugiau skirtingų žmonių tenka sutikti, tuo daraisi turtingesnis“, - šypsosi gydytojas chirurgas.

Pašnekovas pabrėžė esantis labai dėkingas žmonai už palaikymą.

„Turiu nuostabų žmogų, kuris mane labai palaiko, nes mato, kad dar turiu kur tobulėti. Mes kartu išvykome iš Vilniaus į Šiaulius, ji didžiąją dalį savo gyvenimo paaukojo, kad galėčiau tobulėti. Manau, kad dauguma plastikos chirurgų žmonų turi tą gerumo sėklą širdyje, prisiima daugiau atsakomybės, nes supranta, su kuo gyvena“, - juokavo chirurgas.

A. Žižliauskas su žmona užaugino du sūnus - abu jau suaugę ir baigę mokslus. Tiesa, nė vienas nepasirinko sekti tėčio pėdomis.

Vienas sūnus baigė socialinės-ekonominės istorijos studijas, kitas pasirinko fotografijos ir medijų sritį.

„Daug kas manęs klausia, kodėl vaikai nepasirinko mano specialybės. Tačiau tai, kad vaikai labiau “prie meno", nėra nieko nuostabaus.

Abiejų su žmona šeimose broliai yra menininkai - žmonos brolis režisierius, mano brolis gyvena JAV, organizuoja Jono Meko kūrybos parodas, jo darbų albumų leidybą. Tad vaikai labiau ir pasirinko meno, humanitarinę kryptį", - pasakojo gydytojas chirurgas.

Viktorijos VAIŠVILAITĖS-SKIRUTIENĖS fotoportretai

Aistra - kelionės

Vienas Žižliauskų šeimos pomėgių - aktyvus laisvalaikis slidinėjant, plaukiojant banglentėmis, baidarėmis, važinėjimas dviračiais. Pats A. Žižliauskas pastaruoju metu pamėgo žaisti golfą, anksčiau nemažai jodinėdavo.

Mėgstamas ir ramus pasivaikščiojimas gamtoje. Pasak chirurgo, tai yra tarsi savotiška meditacija.

A. Žižliauskas atviravo, kad jo šeimos tradicija daug metų buvo bendros kelionės, kartais į jas vykstant kartu su seneliais. Keliones šeimos nariai planuoja patys, kad visi būtų atsakingi.

"Būdavo užsiėmimas visiems - pasidalindavome, kas už ką atsakingas, kad nebūtų vienam žmogui užkrauti visi rūpesčiai. Kažkas būdavo atsakingas už bilietus, kažkas - už viešbučius, parodas, kitas veiklas.

Jei žmogus ateina ir pasiryžta gultis po skalpeliu, chirurgas yra atsakingas ir turi ieškoti kuo daugiau sąlyčio taškų, kad pacientas jaustųsi saugiai.

Su vaikais pradėjome keliauti labai anksti, nuo mažumės. Jie, būdami vos 7-8 metų, jau buvo aplankę didžiausius Europos muziejus. Iš pradžių galvojome, kad jiems nebus labai įdomu, bet buvo priešingai", - prisiminė pašnekovas.

Šeima apkeliavo daugybę tolimų šalių, kuriose grožėjosi įspūdinga gamta. Namibija, Šri Lanka, Botsvana, Mianmaras (buvusi Birma), Belizas, Peru, Islandija, Filipinai, JAV - tai tik dalis apkeliautų valstybių.

„Stengiamės kiekvienais metais, kiek išeina, leisti sau atsipalaiduoti ir pamatyti ką nors įdomaus. Kol esam gana jauni ir sąnariai leidžia atsėdėti lėktuve po 10 valandų, stengiamės aplankyti tolimesnes šalis, o Europą paliksime vėlesniam laikui“, - su šypsena apie pomėgį pasakojo A. Žižliauskas.

Pašnekovo teigimu, kiekviena kelionė suteikia ne tik daug įspūdžių ir naujų žinių, bet ir įkvepia darbui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder