Testosteronas yra vienas iš pagrindinių vyriškų lytinių hormonų, atsakingų už lytinį potraukį ir reguliuojančių daugelį biocheminių procesų organizme, kurie turi tiesioginės įtakos vyro gyvenimo kokybei.
Normalus testosterono kiekis užtikrina lytinį potraukį ir vyrų potenciją, riebalų gamybą kepenyse, endorfinų sintezę, insulino gamybą, skeleto ir raumenų vystymąsi.
Sumažėjęs testosterono kiekis gali sukelti sveikatos problemų, tokių kaip sumažėjęs lytinis potraukis, erekcijos sutrikimai, pastojimo problemos, raumenų masės ir ištvermės praradimas, atsparumas insulinui, širdies ir kraujagyslių ligos bei osteoporozė.
Nors testosterono daugiau gamina vyrai, jis yra svarbus hormonas ir moterims.
Ne visi žino, kad valgant tam tikrus maisto produktus gali sumažėti testosterono kiekis ar net kuriam laikui žūti lytinis potraukis.
Juos valgant sumažėja testosterono kiekis organizme, todėl prarandamas lytinis potraukis.
Kokie maisto produktai mažina testosterono kiekį
Sojos produktai
Sojų produktuose, pavyzdžiui, tofu, sojų pupelėse ir sojų baltymų izoliatuose, yra fitoestrogenų.
Šie junginiai yra panašūs į moteriškąjį hormoną estrogeną ir veikia panašiai.
Mokslininkai teigia, kad sojos sudėtyje esantys fitoestrogenai gali veikti organizmą nekeisdami hormonų kiekio organizme, kuris gali sukelti padidėjusio estrogenų kiekio simptomus.
Pieno produktai
Daugelis žmonių vengia pieno produktų, nes juose gali būti antibiotikų ir augimo hormonų, kurie gali paveikti testosterono kiekį organizme.
Jei tokie produktai vartojami reguliariai, gali pakisti hormonų lygis ir sutrikti natūrali hormonų, įskaitant lytinius hormonus, gamyba.
Be to, karvėms ar ožkoms šeriamų pašarų sudėtyje gali būti sojų, kurios gali padidinti estrogenų kiekį karvės piene.
Duona, pyragaičiai ir desertai
Vienas keksiukas ar bandelė nesumažins testosterono kiekio.
Tačiau mityba, kurioje gausu pyragaičių ir desertų, gali sumažinti pagrindinio vyriško hormono gamybą.
Tyrimai rodo, kad dažnai saldumynus ir pyragaičius valgančių vyrų organizme buvo daug micelinių riebalų ir didelis insulino kiekis, o tai neigiamai veikė testosterono gamybą.
Alkoholis
Visi, kurie nerimauja dėl savo lytinio potraukio, turėtų apsvarstyti galimybę sumažinti arba apriboti alkoholio vartojimą.
Žurnale „Current Drug Abuse Review“ paskelbto tyrimo duomenimis, ilgalaikis alkoholio vartojimas lemia testosterono kiekio sumažėjimą vyrams.
Tuo pat metu alkoholio vartojimas sukelia testosterono kiekio sumažėjimą moterims.
Alus laikomas žalingiausiu testosteronui gėrimu.
Šiame produkte yra fitoestrogenų, kurie sukelia moterų nutukimą, slopina testosteroną ir mažina lytinį potraukį.
Cukrus ir saldūs gėrimai
Cukrus ir saldūs maisto produktai skatina insulino išsiskyrimą, kuris konkuruoja su testosteronu dėl receptorių.
Tai reiškia, kad hormonas nesintetinamas tol, kol receptoriai apdoroja insuliną. Saldūs gėrimai taip pat turi neigiamą poveikį testosterono sintezei.
Cukraus vartojimas dažnai lemia viršsvorį ir II tipo cukrinio diabeto išsivystymą, dėl kurio gali sumažėti testosterono kiekis ir susilpnėti potencija.
Nutukimo atveju riebalinis audinys testosteroną paverčia į estrogeną (moterišką hormoną), todėl vyro organizme sutrinka hormonų pusiausvyra.
Saldymedžio šaknis
Kai kurie tyrimai rodo, kad valgant maisto produktus, kurių sudėtyje yra saldymedžio šaknies, mažėja testosterono kiekis.
Šio ingrediento dažnai būna arbatoje, saldumynuose, tabako gaminiuose ir gėrimuose.
Riebalai
Greitojo maisto ir perdirbtų maisto produktų sudėtyje dažnai yra transriebalų - medžiagų, kurios ne tik didina diabeto ir širdies ir kraujagyslių ligų riziką, bet ir veikia vyriškų hormonų gamybą.
Sveiki riebalai gali turėti skirtingą poveikį lytinei funkcijai.
Žurnale „Andrology Trusted Source“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad transriebalų vartojimas gali sumažinti testosterono kiekį organizme.
Nustatyta, kad per daug omega-6 riebalų rūgščių mažina sėklidžių dydį ir funkciją.
Tuo pat metu valgant daug polinesočiųjų omega-3 riebalų rūgščių gali padidėti sėklidžių dydis ir pagerėti sėklidžių funkcija.
Rašyti komentarą