Manote, kad jūsų vaikas turi dėmesio ir aktyvumo sutrikimą? Ką gali padaryti jūsų pediatras?

(1)

Galimi dėmesio ir aktyvumo sutrikimo (ADHD) simptomai yra dėmesio problemos, impulsyvumas ir nuolatinis judėjimas.

ADHD arba dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimas yra labiausiai paplitęs vaikystės neuro-elgesio sutrikimas.

Taigi, jei jūsų vaikas turi dėmesio, aktyvumo, hiperaktyvumo, impulsyvumo ar tam tikro jų derinio problemų ir yra bent 4 metų amžiaus, pirmiausia turėtumėte susitikti su vaiko pirminės sveikatos priežiūros gydytoju.

Kokių veiksmų imsis jūsų pediatras?

Jūsų gydytojas turėtų:

Surinkti istoriją. Jūsų gydytojas turėtų užduoti jums daug klausimų apie tai, kas vyksta. Būkite pasirengę pateikti detalių ir pavyzdžių.

Paprašyti jūsų užpildyti anketą apie savo vaiką. Jūsų gydytojas taip pat turėtų duoti jums klausimyną, kurį turėsite pateikti savo vaiko mokytojui.

ADHD diagnozė nustatoma tik tuo atveju, jei vaikas turi simptomų:

Simptomai pasireiškia daugiau nei vienoje aplinkoje: daugumai vaikų tai būtų ir namai, ir mokykla. Jei simptomai pasireiškia tik vienoje aplinkoje, mažiau tikėtina, kad tai yra ADHD ir labiau tikėtina, kad jie bus susiję su ta aplinka. Pavyzdžiui, vaikas, kuris turi problemų tik mokykloje, gali turėti mokymosi sutrikimų.

Problemų atsiranda abiejose šiose situacijose: jei vaikas yra aktyvus ir (arba) blaškosi, bet gauna gerus pažymius, nesukelia problemų klasėje ir gerai sutaria su kitais mokykloje bei namuose, problemų nėra.

Yra ADHD vertinimo skalės, kurios buvo ištirtos ir įrodytos kaip patikimos, pavyzdžiui, Vanderbilt ir Conners vertinimai. Šios anketos gali būti labai naudingos ne tik nustatant diagnozes, bet ir stebint vaiko pažangą laikui bėgant.

Patikrinkite savo vaiką dėl kitų problemų. Yra problemų, kurios gali imituoti ADHD, pavyzdžiui, mokymosi sutrikimai, depresija ar net klausos sutrikimai. Be to, vaikai, turintys ADHD, taip pat gali turėti mokymosi sutrikimų, depresiją ar turėti problemų dėl narkotikų vartojimo. Svarbu užduoti pakankamai klausimų ir gauti pakankamai informacijos, kad būtumėte tikri.

ADHD gydymo galimybių aptarimas

Jei diagnozuojama ADHD, jūsų pediatras turėtų aptarti su jumis gydymo galimybes.

4 ir 5 metų vaikams: geriausia pradėti nuo tėvų mokymo, kaip valdyti elgesį ir gauti pagalbą klasėje. Vaistų atskyrimas šioje amžiaus grupėje turėtų būti svarstomas tik tuo atveju, jei šios intervencijos nepadeda, o vaiko simptomai sukelia didelių problemų.

6–12 metų vaikams: kartu su tėvų mokymu ir elgesio parama, vaistai gali būti labai naudingi. Pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai gali skirti vieną iš patvirtintų vaistų nuo ADHD. Šioje amžiaus grupėje turėtų būti teikiama formali pagalba klasėje, individualizuoto ugdymo programa.

12–18 metų vaikams: turėtų būti taikomos tos pačios mokyklos programos ir elgsenos sveikatos palaikymas. Vaistai gali būti naudingi, tačiau paaugliai turėtų dalyvauti šio sprendimo procese. Bendras sprendimų priėmimas yra svarbi rūpinimosi paaugliais dalis ir ruošiant juos savarankiškai rūpintis savimi, kai jie suaugs.

Tolesnė vaiko, sergančio ADHD, priežiūra

Jūsų pediatras taip pat turėtų stebėti jus ir jūsų vaiką. Iš pradžių turėtumėte dažnai lankytis pas specialistą, kol išsiaiškinsite diagnozę ir visas kitas galimas problemas. O jei skiriami vaistai, iš pradžių reikia dažnai lankytis, nes išsiaiškinate geriausią vaistą ir dozę bei stebite vaistų šalutinį poveikį.

Po to apsilankymų dažnumas priklausys nuo to, kaip viskas klostysis, tačiau susitikimai turėtų būti reguliarūs ir suplanuoti. ADHD gali būti visą gyvenimą trunkanti problema, kelianti skirtingus iššūkius skirtingu metu, todėl svarbu, kad jūs, jūsų vaikas ir jūsų gydytojas reguliariai susitiktumėte, kad galėtumėte geriausiai įveikti šiuos iššūkius.

Šaltinis: www.health.harvard.edu

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.