Mėsoje esančios bakterijos

Mėsoje esančios bakterijos gali sukelti pusę milijono šlapimo takų infekcijų per metus

Ant mėsos esančios bakterijos gali būti šlapimo takų infekcijų (ŠTI) priežastimi - jų JAV per metus gali būti apie pusė milijono, rodo neseniai atliktas tyrimas.

Ankstesni tyrimai patvirtino idėją, kad mėsoje esančios bakterijos gali keliauti per virškinamąjį traktą ir iš jo išėjusios sukelti ŠTI, tačiau nebuvo aišku, kaip dažnai tai gali atsitikti.

Vasario 28 d. žurnale "One Health" (atveriama naujame skirtuke) internete paskelbtame tyrime pateikiama tvirtų užuominų, tačiau tyrimas turi keletą trūkumų:

Visų pirma, jame naudojami 2012 m. Flagstafe, Arizonoje, surinkti duomenys, kurie gali netiksliai atspindėti dabartinį su mėsos mikrobais susijusių ŠTI dažnį visoje šalyje. 

Tyrėjai nustatė, kad apie 8 % UTI atvejų galėjo būti susiję su Escherichia coli padermėmis, rastomis ant mažmeninės prekybos mėsos produktų šioje vietovėje.

Autoriai apskaičiavo, kad jei šie 8 % būtų perkelti į likusią JAV dalį, tokios per maistą plintančios E. coli padermės galėtų būti 480 000-640 000 UTI atvejų per metus priežastimi.

"Dauguma žmonių supranta, kad valgydami termiškai neapdorotą mėsą arba atsitiktinai patekę į organizmą su mėsa esančių bakterijų, galite patirti skrandžio sutrikimų", - dienraščiui "The Washington Post" sakė tyrimo vyresnysis autorius Lance'as Price'as(atsidaro naujame skirtuke), Džordžo Vašingtono universiteto aplinkos ir profesinės sveikatos profesorius(atsidaro naujame skirtuke).

"Tačiau dabar taip pat žinome, kad tam tikros E. coli atmainos, gaunamos iš žalios mėsos, taip pat sukelia šimtus tūkstančių UTI." 

Kad neužsikrėstų ligas sukeliančiomis E. coli bakterijomis iš žalios mėsos, vartotojai turėtų įsitikinti, kad laikosi Maisto ir vaistų administracijos rekomendacijų, kaip saugiai tvarkyti ir ruošti(atsidaro naujame skirtuke) mėsą.

Nuo 2012 m. sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. tyrėjai kas dvi savaites rinko bakterijų mėginius iš visų galimų prekinių ženklų žalios vištienos, kalakutienos ir kiaulienos, parduodamos devyniuose didžiuosiuose maisto prekių tinkluose Flagstafe.

Per tą patį laikotarpį jie ištyrė visas E. coli padermes, kurios buvo išskirtos iš šlapimo ir kraujo mėginių Flagstafo medicinos centre, pagrindinėje klinikinėje laboratorijoje, aptarnaujančioje Flagstafą ir aplinkinius miestus.  

Šie mėginiai buvo sutikrinti su pacientų medicininiais įrašais, siekiant nustatyti, ar jiems buvo diagnozuotas ŠTI, t. y. inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės ir (arba) šlaplės infekcija.

Organizatorių nuotr.

Iš viso komanda ištyrė apie 1 200 E. coli mėginių, paimtų iš žmonių pacientų, ir daugiau nei 1 900 mėginių, paimtų iš mėsos produktų. 

Tokios bakterijos, kaip E. coli, turi "mobiliųjų genetinių elementų" - trumpų DNR segmentų, kurie juda ląstelės genome arba iš vienos bakterijos ląstelės į kitą.

Mokslininkai nustatė žmonių E. coli mėginių kilmę identifikuodami elementus, kurie buvo unikaliai susiję su jų mėsos mėginiais, ir sugretindami juos su žmonių mėginiuose esančiais elementais. 

Naudodami kompiuterinį modelį šiam metodui įgyvendinti, jie nustatė, kad mėsos padermės sukėlė maždaug vieną iš 12 ne žarnyno E. coli infekcijų, kurių dauguma buvo UTI, užregistruotų Flagstafo gyventojų tarpe.

"Šios išvados iliustruoja ryšius tarp gyvūnų, tiekiamų maistui, ir žmonių ir pabrėžia, kaip svarbu vengti nereikalingo antibiotikų vartojimo gyvūnams, dėl kurio atsiras vaistams atsparių bakterijų, pateksiančių į žmonių organizmą", - laikraščiui "The Washington Post" sakė tyrime nedalyvavusi Arizonos universiteto medicinos ir imunobiologijos profesorė Elizabeth Connick(atsidaro naujame skirtuke).

Organizatorių nuotr.

Naujame tyrime apskaičiuota, kad mėsos bakterijos gali būti nemažos dalies šlapimo takų infekcijų priežastis JAV.
maisto prekių parduotuvės šaldytuve išdėstytos užplombuotos žalios vištienos pakuotės

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder