Miegas dieną - naudingas, jei darote tai tinkamu laiku

Kūdikiams bei vaikams miegas dieną būtinas augimui bei sveikatai. Tačiau, ar miegas dieną suaugusiesiems gali būti naudingas sveikatai? Tiesa tokia, jog nėra tikslaus atsakymo. 

Daug metų visuomenėje diskutuojama, ar miegas dieną yra naudingas suaugusiems žmonėms.

Toks miegas tikrai gali būti naudingas, jei darote tai tinkamomis sąlygomis, tinkamu laiku. Skamba komplikuotai? Štai, ką sako ekspertai. 

Norint gauti visas miego dieną teikiamas naudas, sumažinti nuovargį, turėtumėte remtis šiomis rekomendacijomis.

Kokia turėtų būti miego trukmė?

Stenkitės nemiegoti dieną ilgiau nei 20 minučių. Tokios trukmės miegas neleis panirti į gilųjį miegą, o tai leis atsikėlus jaustis gerai ir išvengti nakties miego sutrikdymų.

Miegas, trunkantis ilgiau nei pusvalandį, gali lemti nuovargį, dirglumą. 

Įdomu ir tai, jog valandą su puse trunkantis miegas taip pat turi tam tikrų privalumų, ypač, jei dirbate naktinį, pamaininį darbą.

Būtent tokios trukmės miegas gali leisti išmiegoti pilną miego ciklą. Toks miegas padidins fizinį pajėgumą, pagerins nuotaiką, sumažins nuovargį. 

Kokiu laiku geriausiai miegoti?

Jei norite miegoti dieną, geriausiai tai daryti ankstyvoje popietėje. Jei miegosite po 15 valandos, galite sutrikdyti naktinį miegą ir suprastinti jo kokybę. 

Nepakeiskite nakties miego dažnu miegojimu dieną

Specialistai teigia, jog šis dažnas pasiūlymas - žalingas. Jei praleisite nakties miegą, galite suprastinti savo sveikatą, dažniau sirgti infekcinėmis ligomis ir prailginti sveikimo procesą. 

Supraskite, kodėl norite miego dieną

Gydytojai sako, jog, jei miegojote naktį bent septynias valandas, nėra jokios prasmės miegoti dieną. Miego trūkumas dieną gali reikšti, jog prastai išsimiegate naktį, turite miego apnėją.

Paklauskite savęs, ar naktį gerai išsimiegate, kiek laiko miegate. Jei atsakymas nuviliantis - susikoncentruokite į naktinio miego kokybės gerinimą. 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder