Mitybos specialistas perspėjo apie 3 ryžių rūšis, kurių neturėtumėte valgyti

(1)

Ekspertas taip pat patarė valgyti ryžius, kurie nekenkia sveikatai.

Daugumai pasaulio gyventojų ryžiai yra pagrindinis maisto produktas, nes jie vertinami dėl savo universalumo ir maistinės vertės.

Pasaulyje yra daugybė ryžių rūšių, kurių kiekviena pasižymi savita nauda.

Tačiau ne visos ryžių rūšys yra sveikos, kai kalbama apie poveikį sveikatai, nes kai kurios iš jų gali sukelti cukraus kiekio kraujyje padidėjimą ir skatinti uždegimus organizme.

Todėl ekspertai nurodė sveikesnes alternatyvas, kurios gali padėti sumažinti uždegimą, rašo „She Finds“.

Gydytojas Dimitaras Marinovas, kuris specializuojasi mitybos ir dietologijos srityje, kalbėjo apie tris ryžių rūšis, kurių reikėtų vengti, ir keturias rūšis, kurias geriau rinktis vietoj jų.

Pasak jo, žmonės turėtų vengti baltųjų ryžių, greitai paruošiamų ryžių ir aromatizuotų ryžių mišinių.

Vietoj jų gydytojas pataria rinktis ruduosius ryžius, kvinoją, laukinius ryžius ir žiedinių kopūstų ryžius.

Mitybos specialistas sakė, kad baltieji ryžiai, greito paruošimo ryžiai ir aromatizuoti ryžiai gali prisidėti prie uždegimų, nes jų aukštas glikemijos indeksas lemia greitą cukraus kiekio kraujyje padidėjimą.

Be to, baltuosiuose ryžiuose trūksta skaidulų ir pagrindinių maistinių medžiagų, nes valant ryžius pašalinamos sėlenos ir gemalai, kuriuose yra šių maistinių medžiagų.

Nors greitai paruošiamus ryžius lengva paruošti, jie toliau apdorojami, todėl gali netekti dar daugiau maistingųjų medžiagų, be to, juose gali būti priedų, kurie skatina uždegimus.

Be to, aromatizuotuose ryžių produktuose dažniausiai būna daug natrio, dirbtinių priedų, cukraus ar riebalų, kurie gali padidinti uždegimą.

„Šios ryžių rūšys gali padidinti uždegimą, nes yra labai perdirbtos ir turi aukštą glikeminį indeksą.

Tai reiškia, kad jie gali sukelti staigų cukraus kiekio kraujyje šuolį, o tai savo ruožtu gali sukelti uždegimines organizmo reakcijas.

Be to, juose trūksta skaidulų ir maistinių medžiagų, esančių viso grūdo ryžiuose, kurie gali padėti kovoti su uždegimu“, - aiškina A. Marinovas.

Tačiau parduotuvėje galima rinktis iš daugybės sveikų variantų.

Ekspertas pataria išbandyti ruduosius ryžius, nes juose išlieka sėlenų ir gemalų sluoksniai, yra daug ląstelienos, svarbių maistinių medžiagų, tokių kaip B grupės vitaminai ir antioksidantai, ir mažesnis glikemijos indeksas, kuris padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje ir mažinti uždegimus.

„Rudieji ryžiai yra saugus pasirinkimas, nes juose lieka sėlenos ir gemalai, todėl juose yra daugiau skaidulų ir maistinių medžiagų“, - pridūrė mitybos specialistė.

Pasak gydytojos, kvinojos skiriasi tuo, kad jos yra visavertis baltymų šaltinis, turintis visas devynias nepakeičiamas aminorūgštis, taip pat skaidulų, vitaminų, mineralų ir antioksidantų, palaikančių bendrą sveikatą ir kovojančių su uždegimais.

„Kvinoja yra dar vienas puikus pasirinkimas - iš tikrųjų tai sėklos, o ne grūdai, ir joje gausu baltymų bei priešuždegiminių junginių“, - pabrėžė Marinovas.

Jis taip pat pataria išbandyti laukinius ryžius, nes juose gausu baltymų, skaidulų ir pagrindinių maistinių medžiagų.

„Laukiniai ryžiai, nepaisant jų pavadinimo, taip pat yra sėklos ir turi riešutų skonį bei priešuždegiminių savybių“, - aiškina specialistas.

Ir galiausiai mitybos specialistė rekomenduoja vartoti žiedinių kopūstų ryžius.

Jie turi mažiau kalorijų ir angliavandenių nei tradiciniai ryžiai, tačiau palaiko virškinimo sistemos sveikatą ir galimai mažina uždegimą.

„Galiausiai žiedinių kopūstų ryžiai yra mažai angliavandenių turinti alternatyva, kurioje gausu antioksidantų ir kuri gali padėti mažinti uždegimą“, - apibendrina ekspertė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder