Mokslininkai rado unikalų preparatą, padedantį numesti svorio

Mokslininkai atrado netikėtą vaisto, skirto II tipo cukriniam diabetui gydyti, savybę. Dabar jie svarsto galimybę juo kovoti su nutukimu. "New England Journal of Medicine" buvo paskelbtas šio vaisto tyrimas.

Šio vaisto veiksmingumas yra panašus į chirurgijos veiksmingumą.
 

Šis vaistas yra tirzepatidas. Pažymima, kad atlikus išsamesnį tyrimą, jis gali tapti nutukimu sergančių pacientų gydymo dalimi.

Netikėtos vaistinio preparato savybės buvo atskleistos tiriant galimą jo panaudojimą cukriniam diabetui gydyti.

Tuomet mokslininkai nusprendė patikrinti vaisto veiksmingumą kovojant su nutukimu ir atliko naują eksperimentą. Jame dalyvavo daugiau kaip 2,5 tūkst. žmonių, kurių vidutinis svoris siekė 104,8 kg.

Eksperimentas truko 72 savaites. Kai kurie dalyviai vartojo narkotikų, kai kurie - ne.

Pastarieji vidutiniškai numetė tik 2,26 kg svorio. Kita vertus, pirmosios grupės dalyviai numetė nuo 15,87 kg iki 23,5 kg.

"Dabar turime keletą gana gerų vaistų svoriui kontroliuoti, tačiau tirzepatidas yra pranašesnis už bet ką, ką turėjome anksčiau...

Be to, šio vaisto veiksmingumas prilygsta chirurgijos veiksmingumo rodikliams", - sakė Nacionalinio svorio ir sveikatingumo centro Vašingtone direktorius Scottas Kahanas.

Vaisto tyrimai tebevyksta, tačiau ekspertai įspėja, kad jis dar nepatvirtintas ir negali būti naudojamas viršsvoriui mažinti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder