Mokslininkų žinia: rado būdą, galintį išgelbėti nuo sunkios kraujagyslių ligos

Receptorius, kurį aktyvuoja medžiagos, susidarančios iš Omega-3 riebalų rūgščių, atlieka svarbų vaidmenį užkertant kelią kraujagyslių uždegimui ir mažinant aterosklerozę, skelbia naujas Švedijos Karolinska instituto tyrimas, paskelbtas žurnale The Journal of Clinical Investigation. Šis atradimas gali atverti kelią naujoms širdies ir kraujagyslių ligų gydymo ir prevencijos strategijoms naudojant Omega-3 riebalų rūgštis.

Širdies ir kraujagyslių ligos – dažniausia mirties priežastis visame pasaulyje. Aterosklerozė yra susijusi su lėtiniu kraujagyslių uždegimu. Uždegimas paprastai yra kontroliuojamas sustabdymo signalais, vadinamais rezolvinais, kurie išjungia uždegimą ir skatina audinių gijimą bei atstatymą. Rezolvinai susidaro iš Omega-3 riebalų rūgščių ir jungiasi prie receptorių, vadinamų GPR32 bei aktyvina juos.

„Mes nustatėme, kad šis receptorius, sergant ateroskleroze, yra nereguliuojamas, o tai rodo natūralių organizmo gijimo procesų sutrikimą“, – sako pirmoji tyrimo autorė ir Karolinska instituto Medicinos katedros docentė Hildura Arnardottir.

„Šis atradimas gali atverti kelią visiškai naujoms aterosklerozės gydymo ir prevencijos strategijoms, stabdant kraujagyslių uždegimą, taip pat suaktyvinant organizmo gijimo procesus. Tokį rezultatą pasiekti galėtų būti Omega-3 riebalų rūgštys“, – pridūrė ji.

„Dabar tyrinėsime mechanizmus, lemiančius nesėkmingą kraujagyslių uždegimo valdymą ir kaip Omega-3 sukeltus stabdymo signalus galima panaudoti aterosklerozei gydyti“, – sako vienas tyrimo autorių Karolinska instituto vyresnysis konsultantas kardiologas ir profesorius Magnusas Bäckas.

Studija finansuota daugiausia Švedijos tyrimų tarybo, Švedijos širdies ir plaučių fondo, karalius Gustavas V ir karalienės Viktorijos laisvųjų mūrininkų fondo ir Stokholmo regiono, lėšomis. Apie interesų konfliktus nepranešta.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder