Naktiniai pabudimai: apie kokius negalavimus jie perspėja?

(1)

Pagal tradicinę kinų mediciną, miego pertraukimas – neigiamos emocinės būklės simptomas, kuris gali atsiliepti fizinei žmogaus sveikatai. Kad išsiaiškintume kūno siunčiamus signalus, reikia atkreipti dėmesį į laiką, kada pabundate.

Kinų medikai tiki, kad emocijos tiesiogiai susijusios su kūno sveikata.

Pavyzdžiui, nusiminimo jausmas taip pakeičia laikyseną (tarytum sulenkia krūtinės ląstą į priekį ir uždaro ją), kad plaučiams pasidaro sunkiau funkcionuoti.

Jiems ima trūkti vietos, todėl pablogėja plaučių aprūpinimas krauju, o nusiminęs žmogus lengviau suserga įvairiomis kvėpavimo takų infekcijomis.

Vakarų medicina taip pat tyrinėja tokius sąryšius psichosomatikos rėmuose. Pavyzdžiui, įrodyta, kad žmonės, linkę į reguliarius pykčio protrūkius, dažniau suserga skrandžio ligomis.

Remdamiesi daug amžių trukusiais stebėjimais, kinų medikai sukūrė savitą diagnostikos sistemą ir gydymo rekomendacijas. Jie pataria, kaip stebint jausmus galima nustatyti vienokius ar kitokius sveikatos sutrikimus ir pakoreguoti emocinį foną, kad apsaugotume save nuo ligų. Ką reiškia naktiniai pabudimai?

Nuo 23.00 iki 1.00 – nusivylimas

Pagal Rytų tradicijas ši emocija siejama su tulžies pūslės sveikata. Naktį, kai mes miegame, mūsų smegenys užsiima visų organų ir sistemų sveikatos stiprinimu.

Ir be mūsų valios pastangų vegetatyvinė nervų sistema turi galimybę atstatyti visa tai, kas buvo pažeista, perkrauta, nuvarginta per dieną. Aktyvaus naktinio tulžies pūslės atsistatymo laikas būna apie vidurnaktį.

Jeigu tuo metu žmogus negali užmigti arba užmigęs pabunda, tai yra ženklas, kad jis jaučiasi turįs priežastį nusivilti gyvenimu.

Tokios mintys trukdo sveikam miegui, o nuo tos emocijos kenčia tulžies pūslė.

Arba atvirkščiai, jau yra tulžies pūslės sutrikimas ir dėl to išsivysto nusivylimo emocija. Tada nusivylimas praeis, jei bus išgydyta tulžies pūslė.

Suprasti, kur yra priežastis, o kur pasekmė, stengiasi kinų medikai. Ką daryti mums, jeigu miegas sutrinka, o tinkamo specialisto nėra?

Kinų medikai kalba apie gyvybinę energiją „ci“, kuri cirkuliuoja po kūną. Kai mes jaudinamės, energija pakyla į viršų. Kad nuramintume emocijas, ją reikia nuleisti žemyn, į pilvo sritį.

Kaip tai padaryti? Įsivaizduokite, kad jūsų viduje yra srautas – gyvas, švytintis, srūvantis, ir jis seka paskui jūsų rankas (iš tikrųjų energija seka paskui dėmesį, o rankos – geriausias būdas ją pritraukti ir sukoncentruoti).

Pusiau sėdomis lovoje priglauskite delnus prie veido ir įsivaizduokite, kaip apimate tą energiją, ir tempiate ją žemyn. Lėtai, rūpestingai, atsargiai leidžiate rankas žemyn nuo veido per krūtinę į pilvą, ir energija teka žemyn.

Pakartokite šiuos judesius kelis kartus – tiek, kiek reikia, kad pajustumėte mieguistumą.

Nuo 1.00 iki 3.00 – pyktis

Žmogus, kuris prieš savo valią pabunda tarp 1.00 ir 3.00 valandos nakties, nori miego, bet negali užmigti, būna linkęs į pyktį. Ši emocija susijusi su kepenų būkle.

Ir vėl priežastis gali glūdėti pačioje emocijoje (kuri anksčiau ar vėliau atsispindės kepenų būklėje), arba kepenų ligoje, kurią generuoja pyktis.

Kad užmigtumėte nuo 1.00 iki 3.00 valandos nakties, rekomenduojama išgerti stiklinę šalto vandens ir numalšinti pykčio ugnį.

Po to reikia atlikti seriją atsipalaidavimo pratimų – pakaitomis smarkiai įtempti ir atpalaiduoti kojų, sėdmenų, pilvo, krūtinės, nugaros, rankų raumenis.

Nuo 3.00 iki 5.00 – liūdesys

Liūdesio emocija susijusi su plaučių sveikata, todėl žmogui, kuris pabunda tuo metu reikia susirūpinti savo plaučiais, mesti rūkyti, užsiimti plaukimu, atpalaiduojančiais pratimais, taisyklingu kvėpavimu.

Pabudus minėtu laiku, rekomenduojama atlikti vieną kvėpavimo pratimą. Atsisėskite ant kėdės, atsiremkite į nugarėlę, truputį atloškite galvą ir ištieskite rankas į šalis. Ramiai giliai kvėpuokite ir stenkitės atsipalaiduoti.

Atsipalaidavę pasijusite mieguisti, tada gulkitės į lovą.

Jeigu šiuo metu pabudus, apima labai stiprus liūdesys, pabandykite suvalgyti ką nors saldaus, pavyzdžiui, džiovintą vaisių. Saldumynas padės atsikratyti nervinės įtampos.

Tada ramiai pakvėpuokite ir gulkitės miegoti.

miegas

Jei patiko straipsnis, nepamirškite pasidalinti su draugais Facebook!

Taip pat skaitykite:

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder