Naujajai Klaipėdos ligoninei perdavė pacientų skundus

(1)

Klaipėdos universitete trečiadienį įvyko Klaipėdos krašto bendruomenių asociacijos inicijuotas posėdis su naujai įsteigtos Klaipėdos universiteto ligoninės vadovais, kuriame aptarta uostamiesčio gydymo įstaigose susidariusi sudėtinga situacija dėl to, kad gyventojai negauna specialistų konsultacijų, ir kitos aktualios sveikatos sistemos problemos.

Nuo sausio 1 d. Klaipėdoje veiklą pradėjo Klaipėdos universiteto ligoninė, kuri įsteigta sujungus tris gydymo įstaigas: Klaipėdos jūrininkų ligoninę, Klaipėdos universitetinę ligoninę ir Palangos reabilitacijos ligoninę.

Siekiama, kad Klaipėdos universitetui pavaldi naujoji medicinos įstaiga, tapusi viena didžiausių gydymo įstaigų Lietuvoje, teiktų aukščiausio - tretinio - lygio medicinos paslaugas.

Klaipėdos krašto bendruomenių asociacijos pirmininkė Raimonda Zaborė viešame susitikime su Klaipėdos universiteto rektoriumi prof. dr. Artūru Razbadausku, naujos įstaigos l. e. p. generaliniu direktoriumi dr. prof. Jonu Sąlyga ir jos filialų atstovais: Klaipėdos ligoninės direktoriumi habil. dr. prof. Vinsu Janušoniu, l. e. p. Jūrininkų ligoninės direktoriumi Algirdu Liutkumi, Palangos reabilitacijos ligoninės direktore Romante Aleknavičiene, taip pat Seimo Sveikatos reikalų komiteto atstovu Remigijumi Žemaitaičiu, Seimo nare Ligita Girskiene aptarė gyventojams ypač aktualius klausimus, kuriuos būtina spręsti gerinant medicinos paslaugų kokybę.

Susitikime pažymėta, kad veiksmai, kurių imtasi siekiant suvaldyti kilusią sumaištį dėl to, kad gyventojai ėmė garsiai piktintis, jog nepatenka pas specialistus, yra nepakankami.

Priminsime, kad Klaipėdos universiteto ligoninėje nuo vasario 1 d. pas visus gydytojus galima registruotis ne kartą per mėnesį, o kiekvieną dieną. Registruojami tik siuntimą turintys pacientai, įrengtos dvi papildomas telefono linijos, kad pacientai lengviau galėtų prisiskambinti į registratūrą. Taigi užsiregistruoti pas specialistą taps lengviau, tačiau dėl to neatsiras daugiau galimybių patekti pas gydytoją, nes jų trūksta.

Susitikime buvo išreikštos abejonės ir įtarimai, kad gydytojų galimai netrūksta, bet jie darbo laiku, užuot teikę konsultacijas pacientams, atlieka klinikinius tyrimus, nes jie apmokami papildomai pagal sutartį.

Priekaištauta ir dėl to, kad įstaigoje medicinos personalas neturi ar nesegi kortelių, kuriose būtų nurodyta asmens tapatybė ir pareigos.

Taip pat keltas klausimas, kodėl sustabdyta Jūrininkų ligoninės Skubios pagalbos skyriaus statyba. Akcentuota, kad šiuo metu veikiančiame skyriuje itin prastos sąlygos, kad pacientai, kuriems būtina skubi pagalba, turi „tris valandas sėdėti ant taburečių“.

Pasak R. Zaborės, Klaipėdos krašto bendruomenių asociacija gauna daug Klaipėdos miesto ir regiono gyventojų skundų, neva skųstis tiesiogiai ligoninės vadovams pacientai bijo.

„Jaučiuosi kaip teisme“, - į kaltinimų tiradą replikavo Klaipėdos ligoninės l. e. p. gen. direktorius J. Sąlyga. Į kai kuriuos klausimus buvo pateikti atsakymai, o kai kurie, anot ligoninės atstovų, yra sisteminės sveikatos priežiūros problemos, kurias spręsti reikėtų Seime ir Vyriausybėje.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder