Poliklinikoje

Neįtikėtina, bet tiesa: be gydytojo patikrinimo ir per 5 minutes galima gauti vairuotojo medicininę pažymą

(9)

Vairuotojų nuo 2024 m. birželio 1 d. laukia pokyčiai – vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su sveikatos medicininės pažymos galiojimu. Tiesa, kai kurie gyventojai šiuo pokyčiu pasipiktinę. Anot jų, tai tik dar vienas būdas pasipelnyti, nes kai kuriose poliklinikose galima tiesiog sumokėti pinigus ir be patikrinimo gauti sveikatos pažymą.
|

Jau nuo kitų metų birželio 1 d. nustojus galioti vairuotojo medicininei pažymai, bus stabdomas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas, nepaisant to, jei pažymėjimo galiojimo data dar nebus pasibaigusi.

Kai kurie gyventojai jau dabar skuba tikrintis sveikatą, todėl netrūksta įrašų socialiniuose tinkluose, kur žmonės ieško, kas sveikatą galėtų patikrinti greitai arba jos išvis netikrinti, tik išrašyti pažymą.

Kai kuriose įstaigose sveikatos netikrina, tačiau pažymą išduoda

Inga naujienų portalui tv3.lt išreiškė pasipiktinimą, kad medicininė patikra ne visada ir ne visur atliekama nuodugniai.

„Galėtų žmogų nuodugniai patikrinti, bet čia matau tik pinigų susirinkimą ir tiek. Nerūpi liaudis mūsų ministerijai“, – sakė Inga.

Vairuotojo pažymėjimas (Julius Kalinskas/ BNS nuotr.)

Kiti gyventojai kaip tik socialiniuose tinkluose domisi, kur galima gauti medicinos pažymą nepasitikrinus sveikatos, o tik susimokėjus.

Kai kurie net nurodo įstaigas, kuriose galima gauti pažymą be sveikatos patikrinimo.

„Užtruksi 15 minučių, daktaro nepamatysi, popierius užpildysi kartu su administratore ir gausi pažymą.

Užsiima ne sveikatos tikrinimu, o pažymų išrašymu, bet jei sveikata nerūpi ir tereikia pažymos, tai tokia vieta egzistuoja“, – komentaruose rašo vienas gyventojas.

„5 minutės ir turėsi“, – nurodęs įstaigą priduria kitas gyventojas.

„10 minučių testą užpildai ir viskas, nieko netikrina“, – priduria dar vienas.

Gyventojai mini įvairiausių įstaigų pavadinimus, tačiau jų neminime, nes kiekvienos poliklinikos sveikatos pažymų išdavimo tvarkos negalime patikrinti.

Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Raimonda Kungytė pripažįsta, kad ši problema egzistuoja.

„Deja, taip yra, tikrai tenka tą pripažinti.

Džiaugiuosi, kad pas mus taip nėra, tikrai yra atliekamas tikrinimas ir prisidedame kuo galime, kad būtų saugiau“, – sakė šeimos gydytoja.

Keičiasi tikrinimo periodiškumas

Primenama, kad sveikatos apsaugos ministro įsakymu taip pat keičiamas ir sveikatos patikrų periodiškumas.

Atnaujintas sveikatos apsaugos ministro įsakymas numato, kad sveikatą profilaktiškai dažniau nei kas 10 metų vairuotojai privalės nuo 65 metų, kai anksčiau tą daryti reikėjo jau nuo 55 m.

Žiema (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Atitinkamai jei iki šiol žmonėms, kurie yra 66–79 m. amžiaus, reikėjo tikrintis kas 2 metus, tą dabar jiems reikės daryti kas 5 metus.

Sveikatos tikrinimai retėja ir 80-mečiams ir vyresniems – jie bus tikrinami ne kasmet, o kas dvejus metus.

Gresia baudos

Kaip nurodė Lietuvos kelių policijos atstovė Jorūnė Liutkienė, nuo birželio 1 d. laiku nepasitikrinusiųjų sveikatą vairuotojų laukia baudos.

„Jei vairuotojai, kurie nuo birželio 1 d. nori dalyvauti eisme, nebus „Regitroje“ pasitikrinę, ar jų sveikatos pažymėjimas galioja, nebus užsiregistravę ir neišsiėmę naujos pažymos, policija bus tas pirmasis šaltinis, kuris juos apie tai ir informuos.

Patikrinti, ar galioja vairuotojo pažymėjimas, galime keletu būdų.

Pirmiausia – sustabdę vairuotojus bet kurio organizuojamo reido metu.

Tuo metu policijos pareigūnai per susietas sistemas patikrina, ar galioja vairuotojo pažymėjimas ir ten mato priežastis, dėl kurių vairuotojo pažymėjimas negalioja“, – kalbėjo ji.

Už tai, kad asmuo vairuoja nepasitikrinęs sveikatos nustatytu periodiškumu, gresia bauda nuo 30 iki 50 eurų.

tv3.lt

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder