Nepatikėsite - ši terapija gali padėti jaučiant depresijos simptomus

Nepatikėsite - ši terapija gali padėti jaučiant depresijos simptomus

Vėlyvo rudens - ankstyvos žiemos laikotarpis žmonėms dažnai asocijuojasi su pilku dangumi, trumpomis dienomis, o kitiems - depresijos simptomų pasireiškimu. 

Sezoninis afektinis sutrikimas dažnai klaidingai sutapatinamas su depresija. Tačiau sezoninis afektinis sutrikimas pasireiškia būtent šiuo laikotarpiu. 

Šviesos terapija - terapija, kurios metu sėdima šalia šviesos šaltinio kiekvieną rytą, bent pusvalandį. Įrodyta, jog tokia terapija gali padėti jaučiant šio sutrikimo simptomus. Tačiau daugelis žmonių nežino, jog ši terapija taip pat gali būti veiksminga esant įpratsai depresijai, pogimdyvinei, nėštumo depresijai. 

Ši terapija yra tokia pat efektyvi kaip medikamentai, psichoterapijos sesijos, kognityvinės elgesio terapijos seansai. Tyrimai rodo, jog net 40% - 60% žmonių šviesos terapija yra veiksminga. Jei kombinuojama su medikamentais, ši terapija gali būti dar veiksmingesnė. 

Kodėl žmonės jaučia depresijos simptomus vėlyvą rudenį?

Sezoninio afektinio sutrikimo priežastis - saulėtų dienų skaičiaus sumažėjimas, cirkadinio ritmo (smegenyse esančio "laikrodžio", reguliuojančio budrumo-miego režimą) sutrikdymas. 

Specialūs receptoriai tinklainėje perduoda informaciją, susijusią su šviesa, branduoliui, esančiam smegenyse. Taip smegenys žino, kada turėtume būti budrūs, o kada - apsnūdę. Taip sutrikdomas cirkadinis ritmas. 

Šviesos terapija - puikus sprendimas

Antidepresantai - dažnai žmonių vengtini medikamentai, kurių poveikis pasireiškia ne iškart, o kiti žmonės nurodo ir nepageidaujamus jų poveikius - pykinimą, seksualinę disfunkciją. Žmonės, kuriuos teigiamai veikia šviesos terapija, teigiamą poveikį gali pajausti jau per savaitę, o šalutiniai reiškiniai - reti ir lengvi. 

Šviesos terapijai reikalingas šviesos šaltinis, spinduliuojantis 10,000 lux. Prieš tokį šaltinį turėtumėte sedėti kiekvieną rytą, ką tik pabudus, apie pusvalandį. Nežiūrėkite tiesiai į šviesos šaltinį - per terapiją galite valgyti, skaityti, žiūrėti mėgstamą serialą. 

Pasivaikščiojimas ryte

Visiems, jaučiantiems depresijos simptomus, rekomenduojamas rytinis pasivaikščiojimas. Toks pasivaikščiojimas gamtoje gali prilygti šviesos terapijai ryte. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder