Pagalbos Britanijoje nesulaukusią pasaulio stipruolę išgydė Lietuvos medikai

(2)

Jeigu manote, kad Lietuvoje eilės pas gydytojus ilgiausios, tai klystate – Jungtinės Karalystės sunkumų kilnotoja Sue Taylor-Franklin dėl kelio traumos savo gimtojoje šalyje medikų pagalbos buvo priversta laukti penkerius metus kol galiausiai ją išgydė Lietuvos specialistai.

2021-aisiais sportininkei atsinaujino kelio trauma, kurią ji patyrė būdama paauglė. Pasak 56 metų atletės, kelio sąnarys nuolat tindavo, dėl to ji jautė didžiulį skausmą ir negalėjo ilgai vaikščioti. 

Jėgos trikovės atstovei S. Taylor-Franklin kelio tyrimai pernai buvo atlikti privačioje klinikoje.

„Kaulai buvo taip susidėvėję, kad supratau, jog reikia operacijos“, – teigė Velse gyvenanti sportininkė, kuri laikoma viena iš stipriausių moterų pasaulyje – karjeros pike ji galėjo iškelti apie ketvirtį tonos svarmenis, taip pat pateko į rekordų knygą kai su savo sutuoktine (Jungtinėje Karalystėje tos pačios lyties poroms leidžiama tuoktis) tempė 48 tonas sveriantį lėktuvą.

Tačiau gavus tyrimų rezultatus paaiškėjo, kad nemokamai būtina operacija valstybinėje gydymo įstaigoje dėl susidariusių eilių jai galėtų būti atlikta tik 2028 metais arba reikėjo rinktis privačią, bet brangią kliniką. 

S. Taylor-Franklin rado gydytojus Lietuvoje, kurie tokią operaciją atliktų už 10 tūkst. svarų sterlingų (apie 11,8 tūkst. eurų), tačiau reikiamos pinigų sumos neturėjo. 

Lėšas sportininkei paaukojo žmonės iš viso pasaulio po to, kai ji apie savo bėdą paskelbė vienoje iš sutelktinio finansavimo interneto platformoje. 

Viešoje ataskaitoje aukotojams sportininkės žmona rašė, jog operacija neįvardintoje Lietuvos ligoninėje atlikta pernai spalį, gydymą ir visas su ja susijusias procedūras britė apibūdino kaip „puikiai“ ir „fantastiškai“.   

Šiam atvejui iškilus į viešumą Jungtinėje Karalystėje atsinaujino diskusijos apie valstybinę medicininę pagalbą šalyje teikiančios Nacionalinės sveikatos tarnybos (National Health Service, NHS) darbo kokybę. 

S. Taylor-Franklin mano, kad NHS reikia reformuoti, nes žmonės negali gauti gydytojų pagalbos, kai ji yra būtina. 

Neseniai šią istoriją paviešinęs Britanijos nacionalinis transliuotojas BBC skelbia, kad planinio gydymo valstybinėse įstaigose Velse laukia kas penktas žmogus, eilėje vidutiniškai reikia laukti apie pusę metų, tačiau žinoma per 21 tūkst. atvejų, kai laukimo laikas viršija dvejus metus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder