„Biontech“ ir „Pfizer“ vakcina

„Pfizer“ ir „BioNTech“ sieks COVID-19 vakcinos trečios dozės patvirtinimo

„Pfizer“ ir „BioNTech“ paskelbė sieksiančios reguliuotojų leidimo gyventojus skiepyti trečiąja bendrovių sukurtos COVID-19 vakcinos doze.

Preliminarūs tebevykstančio tyrimo duomenys rodo, kad, palyginti su dviem dozėmis trečioji dozė suteikia 5–10 kartų didesnį pirminės koronaviruso atmainos ir beta atmainos, pirmiausiai nustatytos Pietų Afrikoje, antikūnų kiekį, sakoma bendrovių pranešime.

„Bendrovės tikisi paskelbti galutinius duomenis jau greitai ir ketina artimiausiomis savaitėmis pateikti juos JAV Maisto ir vaistų administracijai (FDA), Europos vaistų agentūrai (EVA) ir kitoms reguliuotojų institucijoms“, – teigiama pranešime.

Be to, bendrovės prognozuoja, kad trečia vakcinos dozė veiks panašiai gerai ir numalšins itin užkrečiamą delta atmainą, kuri vis labiau plinta visame pasaulyje.

Dėl atsargumo bendrovės taip pat kuria specifinę, delta atmainai pritaikytą vakciną, kurios pirmoji partija buvo pagaminta „BioNTech“ gamykloje Vokietijoje.

Bendrovės tikisi, kad, leidus reguliuotojams, vakcinos klinikiniai tyrimai galės būti pradėti rugpjūtį.

Taip pat pabrėžiama, kad, remiantis Izraelio duomenimis apie po šešių mėnesių sumažėjusį „Pfizer-BioNTech“ vakcinos veiksmingumą, po 6–12 mėnesių gali prireikti trečiosios dozės.

„Nors apsauga nuo sunkios ligos formos yra patikima, galima tikėtis sumažėjusio veiksmingumo nuo simptominės ligos ir tolesnio atmainų atsiradimo“, – sakoma bendrovių pranešime.

Sidebar placeholder