IŠSIPLĖS. Teigiama, kad papildomų, tame pačiame pastate esančių patalpų Klaipėdos miesto poliklinikai reikia norint ir toliau teikti kokybiškas paslaugas bei vykdyti įstaigos funkcijas. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Poliklinika nori išplėsti savo valdas

Uostamiesčio valdžioje esančių politikų bus prašoma Klaipėdos miesto poliklinikai perduoti Savivaldybei priklausančias patalpas. Jų reikia ne tik poliklinikos funkcijoms vykdyti, bet ir visas šalies savivaldybes paliesiančiai gydymo įstaigų tinklo reformai.

Antradienį Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas pritarė Tarybos sprendimo projektui, kuriuo prašoma Klaipėdos miesto poliklinikai perduoti Savivaldybei priklausantį nekilnojamąjį turtą.

Poliklinika iš savo dabartinio pastato (Taikos pr. 76) niekur kraustytis nesiruošia. Tik nori, kad galėtų paslaugas klaipėdiečiams teikti ir tame pačiame pastate esančiose 144 kvadratinių metrų ploto patalpose.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, su tokiu prašymu poliklinika į uostamiesčio merą Arvydą Vaitkų kreipėsi šių metų gegužės viduryje.

Oficialiai šios patalpos yra perduotos naudoti Klaipėdos vaikų ligoninei. Tačiau jos veiklai jų nebereikia.

Šiam Tarybos sprendimui įgyvendinti miesto biudžeto lėšų neprireiks.

Poliklinikos vadovai tikina, jog patalpos reikalingos valstybės deleguotoms sveikatos priežiūros paslaugoms teikti siekiant gerinti teikiamų paslaugų kokybę ir kiekybę.

E. Simokaičio teigimu, poliklinika dalyvauja Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotoje gydymo įstaigų tinklo reformoje. Ji truks kelis metus ir palies visas 60 savivaldybių.

Pagrindinis reformos principas yra sveikatos priežiūros paslaugas teikti žymiai didesnėmis ambulatorinės ir žymiai mažesnėmis stacionarinės pagalbos apimtimis.

Minėtose patalpose įsikurtų sveikatos centras, kuris taptų dalimi asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo, pagrįstu kompetencijų centrų ir regioninio bendradarbiavimo modeliu.

Poliklinika teiks papildomas paslaugas, kurioms reikia ir papildomos vietos.

Dalį prašomų perduoti patalpų poliklinika jau „įdarbino“. Jose veikia įstaigos odontologijos padalinys.

Klaipėdiečiams puikiai žinomame pastate Taikos prospekte viešoji asmens sveikatos priežiūros įstaiga Klaipėdos miesto poliklinika užima didžiąją dalį patalpų.

2020 metų gruodžio pradžioje pasirašytos turto patikėjimo sutarties pabaiga - 2040 metų lapkričio 1 d.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder