Prakaituojate miego metu? 7 tai lemiančios priežastys

Ar esate pabudę vidury nakties drėgnuose pataluose ir pasijutę taip, jog ką tik nubėgote maratoną? Tai - tikrai nėra pats maloniausias jausmas. 

Prakaitavimas - normalus organizmo atsakas į pakilusią šerdinę temperatūrą, kuri nėra itin “patogi” mūsų organizmui. Jei prakaituojate nakties metu tik kartais, neturėtumėte dėl to nerimauti. Gali būti, jog tereikia pakeisti miegamojo aplinką ar elgesį. 

Tačiau tam tikrais atvejais prakaitavimas naktį gali būti problema. Skaitykite ir sužinokite, kokios gali būti prakaitavimo naktį priežastys:

Karštis ir drėgmė

Jei miegate per šiltoje patalpoje, normalu, jei kūnas miego metu vėsinasi. Tačiau gali būti keblu parinkti tinkamą miegamojo temperatūrą. Turėtumėte palaikyti miegamojo temperatūrą vėsią. 

Audinių pasirinkimas

Pagalvokite apie savo pižamą bei patalynę. Stenkitės rinktis tokius naktinius drabužius, patalynę kuri yra pagaminti iš “kvėpuojančių” medžiagų.

Venkite tokių medžiagų, kaip poliesteris, nailonas, rinkitės vilną, liną, bambukų viskozę, liocelį, kanapių pluoštą. Pasirinkite tinkamą antklodę kiekvienam sezonui. 

Alkoholis

Šis gėrimas gali tik pabloginti situaciją. Alkoholis didina širdies susitraukimų dažnį, apsunkina kvėpavimą, o tai lemia - prakaitavimą.

Geriau vakare pasirinkti iš tiesų raminantį gėrimą - žolelių arbatą, ciberžolių pieną ar kitą netonizuojantį gėrimą. 

Stresas ir nerimas

Jei anksčiau niekada neprakaitavote nakties metu, tačiau tai pradėjo vis dažniau kartotis, pagalvokite, galbūt pastaruoju metu itin nerimaujate, patiriate daug streso?

Stresas sukelia fiziologinius pokyčius organizme, lemiančius pulso padažnėjimą bei hormonų išskyrimo padidėjimą. Tai ir nulemia naktinį prakaitavimą.

Streso sukeltas prakaitavimas gali pasireikšti bet kuriuo dienos metu. Leiskite sau atsipalaiduoti prieš miegą - venkite telefono ekrano, pasilepinkite šilta vonia, paskaitykite knygą. 

Medikamentai

Tam tikri medikamentai gali didinti prakaitavimą. Jei vartojate antidepresantus, diabetui gydyti skirtus vaistus, vaistus nuo skausmo, gali būti, jog jie lemia naktinį prakaitavimą. Jei manote, jog prakaitavimą sukelia medikamentai, pakalbėkite apie tai su savo gydytoju. 

Hormonų pokyčiai

Hormoniniai pokyčiai gali tapti rimta naktinio prakaitavimo priežastimi. Tai gali lemti menstruacinio ciklo, menopauzinės pereigos metu vykstantys hormonų pokyčiai.

Karščio pylimai - dažnas menopauzės simptomas. Jie gali būti jaučiami bet kuriuo dienos metu. Juos taip pat moterys gali jausti nėštumo metu, po gimdymo, perimenopauzės laikotarpiu. 

Ligos

Jei vis dar nežinote, kas galėtų lemti naktinį prakaitavimą, pakalbėkite apie tai su savo gydytoju. Tam tikros ligos gali lemti dažną naktinį prakaitavimą.

Tai gali lemti hiperhidrozė - reta, nepavojinga, tačiau itin įkyri liga, taip pat žemas cukraus kiekis kraujyje, skydliaukės sutrikimai, bakterinės infekcijos, gastroezofaginio refliukso liga, autoimuninės ligos, neurologinės būklės, obstrukcinė miego apnėja, tam tikrais atvejais onkologinės ligos. 

Šaltinis: https://www.byrdie.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder