koronaviruso testas

Sergamumas uostamiesčio mokyklose išaugo beveik 60 proc.

(4)

Sergamumo COVID-19 liga skaičiai - nedžiuginantys. Praėjusią savaitę protrūkių skaičius išaugo beveik dvigubai, vaikų sergamumas mokyklose - beveik 60 proc., o darželiuose - 42 proc.

Pasak NVSC Klaipėdos departamento direktoriaus, situacija Klaipėdos rajone sudėtinga, sergamumo rodikliai vis auga.

"Protrūkių Klaipėdos regione daugėja, dabar jų turime beveik 180, Klaipėdos mieste - 70. Praėjusią savaitę protrūkių išaugo beveik dvigubai, ypač dominuoja protrūkiai ugdymo įstaigose.

Virusas plinta labai greitai ir aktyviai, nereikia ilgo laiko tarpo, kartais užtenka ir 5 minučių, kad žmogus užsikrėstų.

Plitimas yra labai aktyvus ir norisi, kad žmonės kiek įmanoma labiau laikytųsi rekomendacijų, jos tikrai nėra neįgyvendinamos", - sakė R. Grigaliūnas.

Statistikos departamento duomenimis, sekmadienį Lietuvoje buvo nustatyti 5793 koronavirusinės infekcijos atvejai, iš jų 225 nustatyti klaipėdiečiams.

Vien per praėjusią savaitę Klaipėdoje koronavirusu užsikrėtė 3851 klaipėdietis.

Savaitinis atvejų skaičius šalies mastu per paskutinę parą padidėjo 59,4 proc., o Klaipėdoje - 23,7 proc.

Susirgimų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų rodiklis Klaipėdoje sumažėjo nuo 4745,2 iki 4 683,5 atvejo. Pagal šį rodiklį uostamiestis išlieka 5-oje vietoje nuo galo tarp visų šalies savivaldybių. Geriausia padėtis - Neringos savivaldybėje.

Per praėjusią parą nuo COVID-19 šalyje mirė 12 žmonių, iš kurių pasiskiepiję buvo du. Šalyje mirusiųjų nuo COVID-19 jau yra 7872.

Klaipėdoje nuo pandemijos pradžios mirė 361 žmogus.

Šiuo metu šalyje serga 82 739 gyventojai, jau pasveiko 578 258, tarp jų - 41 994 klaipėdiečiai, vis dar serga 4 867 uostamiesčio gyventojai.

Dėl spartaus koronaviruso omikron atmainos plitimo, mobiliuose testavimo punktuose formuojasi eilės, tad Sveikatos apsaugos ministerija žada, jog dėl išaugusio naujų COVID-19 atvejų skaičiaus artimiausiomis dienomis turėtų keliais tūkstančiais padaugėti patikros vietų.

Pasak SAM, Lietuvos savivaldybės, atsižvelgiant į susidariusią situaciją, didina testavimo vietų skaičių, ilgina mobilių punktų darbo laiką ir dažnina ėminių paėmimo periodiškumą.

Ministerija taip pat pažymi, kad prie testavimo efektyvumo gali prisidėti ir patys gyventojai - užsiregistravus tyrimui, atvykti į mobilų punktą laiku, nevėluoti, taip nesusidarys eilės.

Išaugo sergančių vaikų skaičius

Praėjusią savaitę mokyklose buvo atlikta beveik 17 tūkst. greitųjų antigeno testų, gauti 382 teigiami atsakymai, iš kurių 165 patikslinti atliekant PGR testą mobiliajame punkte. Iš jų gauti 147 teigiami atsakymai.

„Mokyklose sergančių vaikų skaičius išaugo beveik 60 proc. Praėjusios savaitės pabaigoje sirgo 941 vaikas. Sergančių pedagogų skaičius išaugo beveik 76 proc.- nuo 25 iki 103 praėjusios savaitės pabaigoje. O kitų darbuotojų skaičius, kurie serga koronavirusu, išaugo 86 proc., dabar jų serga 43“, - pasakojo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.

Pasak jos, sausio 28 d. mokyklose buvo pasiektas stebimų klasių skaičiaus pikas. Praėjusį penktadienį net 411 klasių turėjo testuotis kas dvi dienas. Tačiau pirmadienį tokių klasių liko tik 88, nes kitoms testavimasis savaitgalį jau baigėsi.

„5-8 klasių nuotolinį mokymą iki vasario 4 dienos pratęsė “Verdenės„ mokykla. M. Mažvydo progimnazija apsisprendė, kad 5-8 klasės nuo antradienio grįžta iš nuotolinio mokymo. O nuo vasario 1 d. iki vasario 11 d. prie nuotolinio mokymo pereina “Gabijos" progimnazijos 5-8 klasių mokiniai.

Kitose mokyklose prie nuotolinio mokymo pereina pavienės klasės ir didesnėms klasių grupėms ar visai mokyklai užsidaryti poreikio kol kas nėra", - apie augančius sergančių vaikų skaičius pasakojo J. Grubliauskienė.

Taip pat sergamumo augimo tendencija stebima ir uostamiesčio ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

„Darželiuose sergančių vaikų skaičius išaugo 42 proc., o serga 76 vaikai. Sergančių pedagogų skaičius išaugo beveik 35 proc., serga 29 pedagogai, o sergančių kitų darbuotojų skaičius išaugo 30 proc.“, - dėstė J. Grubliauskienė.

Praėjusią savaitę 15-oje ikimokyklinio ugdymo įstaigų buvo atliktas aplinkos paviršių testavimas.

5 darželiuose rasta virusinės medžiagos, leidžiančios įtarti, jog aplinkoje buvo arba yra asmuo, sergantis COVID-19.

Spręs dėl galimybių paso

Vis garsiau kalbama apie visuomenę suskaldžiusio galimybių paso atsisakymą. Prezidento nuomone, jis ne tik supriešina visuomenę, tačiau ir duoda mažai naudos valdant pandemiją.

Tad ateinantį trečiadienį Vyriausybė planuoja priimti sprendimą dėl galimybių paso. Pasak ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės, ministrų kabinetas apie galimybių pasą diskutuoja jau ne vieną savaitę, o šiuo metu derinami operacijų vadovo sprendimai.

„Galiu pasakyti, kad Vyriausybė planą sustabdyti galimybių pasą jau turi keletą savaičių. Tiesiog šias savaites buvo derinami operacijų vadovo sprendimai, buvo diskutuojama su verslu taip pat, kur dabar taikomas galimybių pasas, kokie reikalavimai galėtų galimybių pasą pakeisti. Ir aš manau, kad sprendimas dėl galimybių paso sustabdymo bus priimtas kitą trečiadienį“, - penktadienį tikino I. Šimonytė.

Galimybių paso atsisakymo laukia ir verslo atstovai, kurie tikisi, jog parduotuvėse išaugs pirkėjų srautai, taip pat, jų teigimu, sumažėtų galimybių paso patikrai skiriamos išlaidos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder