Ši dieta - efektyviai ir saugiai leis atsikratyti antsvorio

Geros žinios - protarpinis badavimas yra puikus būdas efektyviai atsikratyti svorio, kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. 

 

Yra daugybė tyrimų, atliktų su nutukusiomis pelėmis. Jos efektyviai numeta svorį, jų cholesterolio, cukraus koncentracija kraujyje, kraujospūdis optimizuojamas.

Tačiau, jos - pelės. Tyrimai su žmonėmis parodė, jog protarpinis badavimas - efektyvi dieta, tačiau neefektyvesnė, lyginant su kitomis dietomis. Taip pat daugelis žmonių patiria sunkumų badaujant. 

Didėjantis kiekis tyrimų rodo, jog badavimo laikas - svarbiausias, galintis paversti protarpinį badavimą - realistišku, efektyviu svorio metimo būdu. 

Protarpinis badavimas gali padėti atsikratyti svorio

Tai - logiška. Maistas, kurį suvalgome yra skaidomas fermentų žarnyne, vėliau patenka molekulių pavidalu į kraujo cirkuliaciją.

Angliavandeniai, ypač cukrus ir greitieji angliavandeniai, greitai perdirbami į cukrų, kurį ląstelės naudoja energijai. Jei ląstelėms toks cukrus nenaudingas, jis paverčiamas į riebalines ląsteles.

Tarp valgių insulino kiekis sumažėja, o riebalinės ląstelės gali būti panaudotos kaip energijos šaltinis. Mes metame svorį, jei mūsų insulino kiekis mažėja. 

Protarpinis badavimas neturi tapti galvos skausmu

Tyrimai parodė, jog bado dienos mažina svorį taip pat, kaip valgymas mažesnio kaloringumo maistą kasdien. Svarbu pasirinkti mažesnio kaloringumo, Viduržemio jūros dietą. 

Itin patogu šią dietą derinti su cirkadiniu ritmu. Mūsų metabolizmas evoliucijos metu prisitaikė prie maisto dieną, o poilsio - naktį. Naktinis valgymas itin susijęs su padidėjusia diabeto, nutukimo rizika. 

Tyrimai rodo, jog protarpinis badavimas gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, uždegiminių reakcijų skaičių organizme, gerina medžiagų apykaitą.

Tokia dieta gali padėti žmonėms, kenčiantiems nuo artrito skausmų iki astmos. Ši dieta taip pat mažina vėžio riziką ir gerina smegenų funkciją. 

Kaip panaudoti šią informaciją?

Venkite cukraus ir greitųjų angliavandenių. Rinkitės vaisius, daržoves, lęšius, pupeles, neskaldytus grūdus, liesus baltymus, sveikuosius riebalus.

 Leiskite organizmui deginti riebalus tarp valgių. Neužkandžiaukite.

Būkite aktyvūs visos dienos metu, stiprinkite raumenis.   

Ribokite valgymo laiką, pavyzdžiui, valgykite nuo 7 ryto iki 3 po pietų, tačiau venkite valgymo vėlų vakarą.

Venkite valgyti vakare, nakties metu. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder