Ši liga labai pavojinga: nenumokite ranka į skausmą pilve!

Apendicitas yra liga, kuri gali užklupti bet kurį žmogų, sukeldama deginantį skausmą apatinėje pilvo dalyje. Teigiama, kad būklė, dėl kurios išsipučia mažas, į maišelį panašus apendiksas, tam tikru gyvenimo momentu paveikia vieną iš 13 žmonių. Tačiau, ką reikia žinoti apie šią ligą?

Apendiksas yra į mažą maišelį panaši atauga, kurios ilgis yra maždaug nuo dviejų iki keturių colių. Ji yra sujungta su storąja žarna, kurioje susidaro išmatos.

Apendicitas sukyla tada, kai apendiksas užsidega ir išsipučia, sukeldamas stiprų skausmą pilvo srityje.

Laimei, žmogaus organizmui ši atauga yra nebūtina ir žmogus gali išgyventi be jos, todėl įprastas veiksmas yra nedelsiant ją pašalinti, kad atsikratytumėte skausmo ir nekiltų komplikacijos.

Dažniausiai pasireiškia jaunimui

Apendicitas gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, tačiau dažniausiai jis užklumpa jaunus žmones ir paauglius nuo 10 iki 20 metų.

Kiekvienais metais Anglijoje dėl apendicito į ligoninę patenka apie 50 tūkstančių žmonių. Kadangi priežasčių dėl ko galėjo sukilti apendiksas yra daug, nėra vieno konkretaus metodo ar rekomendacijų kaip būtų galima išvengti šios ligos.

Apendicito simptomai

Atsiradęs skausmas pilvo srityje yra pagrindinis požymis, kad kažkas gali būti negerai su apendiksu. Paprastai šis skausmas būna staigus ir sunkus.

Skausmas pirmiausiai yra juntamas aplink bambą ir, jam pablogėjus, paprastai plinta į apatinę dešinę kūno pusę, kur yra apendikso maišelis.

Kiti simptomai yra:

pykinimas (pykinimas)

apetito praradimas

viduriavimas

aukšta temperatūra (karščiavimas) ir paraudęs veidas

Turėtumėte skubiai kreiptis į gydytoją, jei skausmas sustiprėja ir plinta per pilvą.

Apendicito priežastys

Viena iš priežasčių, kodėl atsiranda skausmas, gali būti todėl, kad ataugoje įvyko užsikimšimas. Jį gali sukelti įvairūs svetimkūniai, parazitai, limfinio audinio padidėjimas ir panašiai.

Visgi, tiksliai nėra nustatyta būtent dėl kokių priežasčių išsivysto apendikso uždegimas. Tačiau verta žinoti, kad bet kokia kliūtis jame gali sukelti patinimą arba uždegimą, dėl kurių galiausiai apendiksas gali net sprogti.

Apendicito gydymas

Apendicitas gali būti ir lėtinis, ir ūmus.

Pirmuoju atveju pacientas ilgą laiką gali turėti lengvų simptomų, kurie atsiranda ir praeina, kuriuos yra sunku diagnozuoti ir identifikuoti, mat visai nesunku yra simptomus supainioti su kita liga, rašo thesun.co.uk.

Ūminis apendicitas yra tada, kai sunkūs simptomai atsiranda staiga ir reikalauja skubaus gydymo. Delsiant gydyti apendicitą, gali kilti pavojus gyvybei, nes kaip minėta anksčiau, atauga gali sprogti.

Kartais apendicitas yra gydomas antibiotikais.

Tačiau sergantiesiems jis paprastai pašalinamas kuo greičiau, daroma operacija. Apendiksas žmonėms neatlieka jokių svarbių funkcijų, o pašalinimas nesukelia jokių ilgalaikių problemų.

Paprastai pacientai po gydymo atsigauna gana greitai, po operacijos, jei viskas gerai, gali būti paleidžiami namo praėjus parai, o įprastus kasdienius dalykus gali vėl atlikti po kelių savaičių.

tv3.lt

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder