Šie įpročiai gadina jūsų miegą: gydytojai įvardijo populiariausias klaidas

Gydytojai įvardijo netikėtus įpročius, kurie trukdo sveikam miegui ir gali turėti rimtų pasekmių sveikatai.

Šie įpročiai žlugdo jūsų miegą: gydytojai įvardija populiariausias klaidas

Miegas yra sveikatos pagrindas, tačiau milijonai žmonių kasdien daro dalykus, kurie gadina jo kokybę.

Somnologai, neurologai ir psichologai papasakojo, kokios dažniausiai daromos klaidos labiausiai kenkia jūsų poilsiui. Kai kurie iš šių faktų jus tikrai nustebins!

Apie tai pranešė „Yahoo“.

Gulėjimas lovoje neišsimiegojus. Jei neužmiegate per 20-30 minučių, nekaltinkite savęs.

Atsikelkite ir darykite ką nors ramaus kitame kambaryje, pataria gydytojai. Gulėjimas nemiegant pririša smegenis prie minties, kad lova nėra vieta poilsiui.

Įdomių knygų ar straipsnių skaitymas prieš miegą suaktyvina smegenis ir gali atitolinti užmigimą bei pabloginti miego kokybę. Rinkitės ką nors lengvo ir atpalaiduojančio.

Pervargimas prieš miegą. Pervargimas negarantuoja gero miego. Priešingai, jis gali išprovokuoti košmarus ir net panikos priepuolius. Suteikite smegenims laiko persikrauti.

Karštas dušas prieš miegą gali padidinti kraujospūdį ir apsunkinti užmigimą. Pabandykite pakeisti vandens procedūrų laiką.

Pabusti vidury nakties dažnai yra normalu, tačiau svarbu nesijaudinti ir nežiūrėti į laikrodį.

Gydytojai rekomenduoja atsikelti, jei negalite užmigti, ir užsiimti kokia nors atpalaiduojančia veikla.

Nekreipkite dėmesio į miego apnėją. CPAP terapijos ignoravimas gali sukelti rimtą širdies nepakankamumą. Deguonies trūkumas naktį turi pražūtingą poveikį širdžiai ir bendrai sveikatai.

Per daug minčių prieš miegą? Gydytojai pataria vesti nerimo dienoraštį, kad „paleistumėte“ neigiamas mintis ir nuramintumėte protą.

Karšta vonia, kitaip nei dušas, skatina ilgą ir gilų miegą. Turėkite omenyje, kad kai kurie vaistai, pavyzdžiui, antidepresantai, gali jį sutrumpinti.

Miegojimas ant šono padės jūsų plaučiams. Tai ypač svarbu žmonėms, turintiems plaučių problemų ir po traumų.

Neramių kojų sindromas. Gali padėti švelnus masažas, tačiau venkite aktyvios protinės veiklos prieš pat miegą. Geležies kiekio patikrinimas ir tinkamų vaistų vartojimas gali padėti atkurti normalų miegą.

Lėtinis miego trūkumas yra tiksinti bomba: mažiau nei septynios valandos miego per parą yra kelias į širdies problemas, diabetą, nutukimą, kognityvinių funkcijų pablogėjimą ir emocinį nestabilumą.

Dienos miegas. Užsnūskite ne ilgiau kaip 10-15 minučių, kad nepabustumėte pavargę ir palūžę.

Ar dieną miegate geriau nei naktį? Galbūt sutrikęs jūsų cirkadinis ritmas. Tokiu atveju gali padėti ryškios šviesos dienos metu ir melatonino derinys, o kartais reikia pasikonsultuoti su miego specialistu.

Kontroliuokite savo svorį ir venkite miegoti ant nugaros, jei sergate miego apnėja. Taip pat gali padėti dantų aparatai arba chirurginė operacija, tačiau svarbiausia yra pasikonsultuoti su sertifikuotu specialistu.

Ideali miego trukmė yra individuali. Eikite miegoti, kai jaučiatės pavargę, o pabuskite patys, kai pakankamai išsimiegosite. Tai geriausias būdas nustatyti savo normą.

Gydytojai įvardijo netikėtus įpročius, kurie trukdo sveikam miegui ir gali turėti rimtų pasekmių sveikatai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder