skiepai

Skiepijimasis trečiąja doze įsibėgėja

Pasiskiepyti trečiąja, sustiprinančiąja, vakcinos nuo COVID-19 doze visi pilnamečiai asmenys jau gali nuo spalio vidurio, tačiau vakcinacijos tempai uostamiestyje suaktyvėjo tik įpusėjus lapkričiui.

Statistikos departamento trečiadienį pateiktais duomenimis, uostamiesčio gyventojų, pasiskiepijusių vakcina nuo COVID-19, iš viso yra daugiau nei 85 tūkst. Iš jų dalinai paskiepyti 4 289 klaipėdiečiai, pagal visą schemą vakcinuoti beveik 70 tūkst., o sustiprinančiąja doze jau pasiskiepijo 10 856 uostamiesčio gyventojai.

Nors pasinaudoti galimybe pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš pradžių klaipėdiečiai neskubėjo, tačiau įpusėjus lapkričiui vis daugiau žmonių atvyksta skiepytis pakartotinai. Vien lapkričio 23-iąją trečiąja vakcinos doze pasiskiepijo 435 klaipėdiečiai, o lapkričio 18-ąją - 742 žmonės.

Pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze nuo COVID-19 ligos galima praėjus 4 mėnesiams po antrojo skiepo.

Šiuo metu pasiskiepyti gali visi gyventojai nuo 12 metų amžiaus. Klaipėdos vakcinavimo centre, kuris įsikūręs Futbolo sporto mokyklos teritorijoje, Paryžiaus Komunos g. 16A, galima pasiskiepyti ir be išankstinės registracijos.

Pasiskiepyti nuo COVID-19 taip pat galima ir pirminės sveikatos priežiūros centruose. Kiekvienas skiepytis norintis gyventojas gali kreiptis į įstaigą, kurioje dirba jo šeimos gydytojas, ir pranešti apie norą skiepytis. Galimybė skiepyti savo pacientus sudarytos visiems Klaipėdoje veikiantiems pirminės sveikatos priežiūros centrams - ir pavaldiems Savivaldybei, ir privatiems.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder