Skubus įspėjimas visiems, kurie sirgote „Covid", dėl šalutinio poveikio

(3)

Skubus įspėjimas visiems, kurie sirgote "Covid", dėl šalutinio poveikio, kuris gali paveikti jus kiekvieną dieną, - paskelbė thesun.co.uk

Mokslininkai įspėjo, kad jus gali kamuoti atminties problemos.

Hull Yorko medicinos mokyklos ekspertai teigė, kad laikui bėgant atminties funkcijos gali pagerėti, tačiau tie, kuriems Covid simptomai tęsiasi, gali ir toliau patirti problemų.

Ekspertai atskleidė, kad vyresni nei 25 metų amžiaus žmonės dažniau kenčia nuo atminties problemų.

Ši liga dar vadinama ilguoju Covid, nuo kurio kenčia daug britų, kuriems pasireiškia tokie simptomai kaip nerimas, smegenų migla ir stiprus nuovargis.

Medikai teigė, kad plačiai žinoma, jog virusas gali sukelti kvėpavimo takų problemas, tačiau atminties problemos nėra taip gerai ištirtos.

Ekspertai naudojo anoniminę internetinę apklausą, į kurią buvo įtraukta atminties testas.

Nuo 2020 m. gruodžio mėn. iki 2021 m. liepos mėn. joje dalyvavo daugiau kaip 5 400 žmonių, iš kurių maždaug 31 proc. per tą laiką buvo užsikrėtę viena Covid infekcija.

Nustatyta, kad veiksniai, turėję didelės įtakos atminties rezultatams, buvo Covid-19 statusas, amžius, laikas po Covid ir tai, ar asmenys jautė besitęsiančius simptomus.

Svarbu pažymėti, kad tyrimas buvo atliktas tuo metu, kai apyvartoje buvo tokie Covid variantai kaip Alpha ir Delta.

Šiuo metu platinama atmaina Omicron pasirodė esanti švelnesnė už prieš tai buvusias atmainas.

Be to, milijonai britų dabar yra apsaugoti nuo šio užkrato skiepais arba nuo ankstesnio užsikrėtimo.

Šią savaitę paskelbtame tyrime taip pat atskleista, kad liga gali paveikti smegenis iki šešių mėnesių po to, kai pasveikstama nuo užkrato.

Indijos technologijos instituto Delyje ekspertai nustatė, kad tiems, kurie sirgo virusu, buvo gerokai didesnė tikimybė, kad smegenyse atsiras nenormalių pokyčių.

Pokyčiai dažniausiai buvo pastebėti priekinėje skiltyje, o medikai teigė, kad ši sritis dažniausiai susijusi su nuovargiu, nemiga, nerimu, depresija, galvos skausmais ir kognityvinėmis problemomis,

Ankstesni tyrimai parodė, kad virusas gali padidinti riziką per šešis mėnesius nuo užsikrėtimo susirgti traukuliais ar epilepsija, nustatė Oksfordo medikai.

Rašydama žurnale "Neurology", Oksfordo universiteto komanda teigė, kad Covid kelia didesnę komplikacijų riziką nei gripas, tačiau pridūrė, kad bendra rizika vis tiek yra maža.

Jie nustatė, kad padidėjusi rizika buvo labiau pastebima vaikams nei suaugusiesiems, taip pat dažniau pasireiškė tiems, kurie nebuvo hospitalizuoti dėl Covid-19 infekcijos.

Liepos mėnesį Danijos medikai nustatė, kad užsikrėtusiems šia infekcija kyla didesnė rizika susirgti smegenų komplikacijomis.

Jie nustatė, kad 43 375 asmenims, kurių testai buvo teigiami, rizika susirgti Alzheimerio liga padidėjo 3,5 karto.

Organizatorių nuotr.
 

Organizatorių nuotr.

Ekrano nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder