Sporto volelis: ar jums būtų naudinga ši masažo priemonė?

Tikriausiai pastebėjote, kad žmonės sporto salėje masažuoja blauzdas, sėdmenis ir kitas kūno dalis ant mažų cilindrinių volelių. Šie populiarūs įrankiai vadinami putplasčio voleliais. Jie gali padėti išlikti lankstiems bei sumažinti raumenų įtampą ir skausmą.

Kas yra putplasčio volelis?

Putplasčio volelis yra cilindras, pagamintas iš putplasčio. Jie dažnai yra maždaug šešių colių skersmens ir pėdos ar dviejų ilgio. Galimi įvairaus tvirtumo putplasčio volai. Tinkamai naudojamas putplasčio volelis gali padėti sumažinti raumenų ir kitų minkštųjų audinių įtampą, kad galėtumėte judėti lengvai ir mažiau skausmo.

Dauguma putplasčio volelių turi lygų paviršių ir jūs prispaudžiate prie jų skirtingas kūno vietas, „beveik taip, lyg masažuotumėte“, – sako dr. Marwa A. Ahmed, Harvardo medicinos mokyklos fizinės medicinos ir reabilitacijos instruktorius bei Spauldingo ambulatorinio centro Bostone medicinos direktorius.

Kaip veikia putplasčio volai?

Kai prispaudžiate raumenis ir fasciją (pluoštinį jungiamąjį audinį) prie putplasčio volelio, tuos audinius atpalaiduojate, atpalaiduojate įtampą ir sumažinate skausmą, aiškina dr. Ahmedas. Pagalvokite apie tai, kaip apie tai, kaip pasilepinti masažu – be kelionės į SPA.

Volavimosi privalumai

Yra žinoma, kad putplasčio voleliai padeda sumažinti raumenų ir audinių skausmą bei įtampą. Jie taip pat padeda padidinti lankstumą, ypač kai naudojami kaip apšilimas prieš mankštą. Be to, putplasčio voleliai pagerina cirkuliaciją tikslinėse srityse.

Kai kurie įrodymai rodo, kad volavimas taip pat gali:

padėti sąnariams lengviau judėti per visą judesių diapazoną

padėti pašalinti skysčių perteklių iš audinių ir nudrenuoti į limfinę sistemą

pagerinti gebėjimą judėti išsaugant kuo daugiau energijos (svarbi nauda visiems, kurie domisi sportine veikla).

Kaip naudoti volelį

Naudoti putplasčio volelį paprasta: lėtai judėkite kūno dalimi pirmyn ir atgal išilgai putplasčio voleliu. Pavyzdžiui, galite atsigulti užsidėję šlaunis, sėdmenis ar blauzdas ant volelio, tada voliokitės pirmyn ir atgal. Arba galite pabandyti atsistoti atremę nugarą voleliu į sieną – šis pratimas ypač naudingas, jei jums sunku pakilti ir nusileisti nuo grindų, sako dr. Ahmedas.

Kaip ir bet kuri kūno rengybos praktika, labiau tikėtina, kad pamatysite norimus rezultatus, jei būsite nuoseklūs. Kiekvienai raumenų grupei, kurią norite sukti, pradėkite nuo 30 iki 60 sekundžių ir pakartokite tris ar penkis kartus bent du kartus per savaitę. Norėdami tikrai pamatyti volavimo naudą, išbandykite tai kiekvieną dieną.

Į ką atsižvelgti renkantis putų volelį

Pradėkite nuo paprasto ir minkšto volelio. Kai kuriuose putplasčio voluose yra iškilimų, kurie suteikia gilesnį spaudimą, bet jei dar nesate šios praktikos naujokas, pradėkite nuo palyginti minkšto, lygaus volelio.

„Kuo jis minkštesnis, tuo mažiau skausmingas“, – sako daktaras Ahmedas. „Tada, kai išmasažuosite šiuos audinius, bus sunkiau gauti daug naudos iš minkštesnio volelio, todėl galėsite pereiti prie kietesnių.

Taip pat galite naudoti daiktus, kuriuos jau turite po ranka, pvz., teniso kamuoliuką, kad išmasažuotumėte mažesnes įtemptų raumenų ar audinių sritis, pvz., konkrečią jautrią peties vietą.

Dažnos klaidos, kurių reikia vengti

Venkite kaulinių vietų, tokių kaip keliai, dubens ar pečių ašmenys. Negalite „išlyginti“ kaulų ir galite susižaloti arba pabloginti esamus simptomus. Laikykite volelį ant minkšto raumens, kad galėtumėte saugiai išbandyti šią įtampą mažinančią praktiką.

Šaltinis: www.health.harvard.edu

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.