Kas atsitiks, jei išgersite vaistų pasibaigus jų galiojimo laikui?

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) veikianti Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija 2022 m. priėmė 13 galutinių sprendimų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) įrašymo į kompensuojamų vaistų sąrašus.

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) veikianti Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija 2022 m. priėmė 13 galutinių sprendimų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) įrašymo į kompensuojamų vaistų sąrašus. 

Šie ir kiti sprendimai, susiję su geresniu prieinamumu, prisidėjo prie daugiau nei 45 tūkst. pacientų sveikatos gerinimo.

Kaip teigia Komisijos pirmininkė Alina Sakalauskienė, nuolat atsiranda naujų vaistų įvairioms ligoms gydyti, todėl, siekiant kuo didesnės naudos pacientams, būtina peržiūrėti ir atnaujinti kompensuojamų vaistų sąrašus, į juos įvedant naujus vaistus, taip pat praplėsti jau kompensavimo sistemoje esančių vaistų ir MPP skyrimo sąlygas.

„Vaistų vertinimo procesai kurį laiką buvo sutrikę dėl žmogiškųjų ir administracinių resursų trūkumo, tačiau praėjusiais metais ne tik pavyko atstatyti vertinimo procesą, bet ir, subūrus kompetentingų ekspertų komandą Komisijos veiklai, priimti sprendimus dėl taip laukiamų vaistų ir MPP.

Šių sprendimų naudą jau pajuto daugiau nei 45 tūkst. pacientų, kurie galėjo ir gali pasinaudoti kompensacijomis“, – sakė Komisijos pirmininkė.

Komisija, kurią sudaro SAM, Valstybinės ligonių kasos, universitetinių ligoninių, nevyriausybinių organizacijų, atstovaujančių pacientams ir šeimos gydytojams, mokslo ir studijų institucijų deleguoti atstovai, 2022 m. susirinko į 25 posėdžius, kurių metu buvo priimta 13 sprendimų dėl vaistų ir MPP įrašymo į kompensavimo sąrašus. Tarp vaistų – ir tokie, kurių itin laukė pacientai.

Tai onkologinėms ligoms (pavyzdžiui, krūties, plaučių, prostatos vėžys, melanoma), išsėtinei sklerozei, 2-ojo tipo cukriniam diabetui ir kitoms ligoms gydyti skirti vaistai. Iš 13 priimtų sprendimų 3 vaistai į kompensavimo sąrašus įrašyti iš Rezervinio vaistų sąrašo. Per artimiausius penkerius metus šiems vaistams kompensuoti numatyta skirti apie 27 mln. eurų.

Be šių sprendimų, Komisija taip pat priėmė ir kitus, gerinančius vaistų ir MPP prieinamumą, siekiant geresnės lėtinių ligų kontrolės, skausmo valdymo, sunkių širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos. Jiems įgyvendinti skirta apie 10 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.

Komisija nagrinėja gautus prašymus, vertinimo protokolus, rekomendacijas ir priima sprendimus siūlyti įrašyti ar neįrašyti vaistinį preparatą ar MPP į kompensavimo sąrašus. Komisija taip pat siūlo nustatyti ir pakeisti vaistinių preparatų ar MPP skyrimo sąlygas.

Gavus paraišką dėl įtraukimo į kompensavimo sistemą, išsamų klinikinį ir ekonominį vaistų vertinimą atlieka Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder