Tempimo pratimai - ne visada yra sprendimas skausmui ar raumenų įtampai

Daugelį metų tradicinė kūno rengybos kultūros išmintis skatino įsitikinimą, kad tempimo pratimai padeda tapti lankstesniems, padeda geriau judėti ir išvengti traumų.

O kas, jei pasakyčiau, kad kelias į geresnį mobilumą ne visada grįstas tempimu?

Sveiko judėjimo raktas apima įvairius veiksnius, nulemtus specifinių jūsų kūno poreikių. Ir tai ne visada apima daugiau lankstumo.

Tempimo klaidingas supratimas

Lankstumas yra vertingas, tačiau tai nėra vienintelis veiksnys optimizuojant sąnarių funkciją.

Mūsų sąnariai nustato judėjimo pagrindą sukurdami jūsų judesių diapazoną, o jūsų raumenys palaiko bendrą veiklą. Kadangi funkciniams sąnariams reikalingas ir mobilumas, ir stabilumas, raumenys turi būti lankstūs ir stiprūs, kad tinkamai paremtų sąnarius.

Vedami vyraujančios prielaidos, kad lankstumas yra galutinis sąnarių sveikatos matas, ir kadangi tempimo pratimai paprastai yra malonūs ir reikalauja palyginti nedaug pastangų, žmonės dažnai daug daugiau dėmesio skiria tempimui, o ne stiprinimui.

Deja, šis nesubalansuotas požiūris gali sukelti sąnarių nestabilumą, lėtinį skausmą ir didesnę traumų riziką.

Kadangi tempimo pratimai dažnai minimi kaip vaistai nuo skausmo, manome, kad per daug žmonių patenka į nesveiką, skausmingą ciklą, kurio metu jie dar labiau išsitempia, kad sumažintų įtampą ir skausmą, kurį jie nesąmoningai didina tęsdami tempimą.

Kaip raumens tempimas gali padidinti įtampą

Tais atvejais, kai sąnariai yra nestabilūs dėl tokių problemų kaip laisvumas, hipermobilumas ar netinkamas išsidėstymas, kūnas paprastai kompensuos įtempdamas aplinkinius raumenis, kad užtikrintų papildomą stabilumą.

Šis kompensacinis mechanizmas, žinomas kaip apsauginė įtampa, apsaugo jus nuo judesių diapazono, kurio jūsų sąnarys negali išlaikyti.

Jei neatpažįstate, kada įtampa yra apsauginio pobūdžio, ir bandote ją sumažinti tempdami, kūnas paprastai reaguoja didindamas įtampą.

Be to, agresyvus tempimas prieš apsauginę įtampą gali dar labiau destabilizuoti sąnarį ir padidinti traumų riziką.

Kai tempimas nėra atsakymas

Prieš naudojant tempimo pratimus kaip raumenų įtampos sumažinimo metodą, svarbu paklausti savęs, kodėl jaučiate įtampą. 

Žinodami pagrindinę diskomforto priežastį, galėsite atpažinti apsauginę įtampą ir teikti pirmenybę tinkamiausiems būdams, kurie gali apimti raumenų stiprinimą ir koreguojamuosius pratimus, siekiant padidinti raumens stabilumą.

Vertindami, ar tempimas jums tinka, turėtumėte atsižvelgti į ypatingas aplinkybes, tokias kaip nėštumas, hormoniniai pokyčiai, įskaitant relaksino išsiskyrimą, nes tai galoi padidinti sąnarių laisvumą. Kai kurie receptiniai vaistai taip pat gali sukelti sąnarių ir raumenų skausmą.

Jei nesate tikri, kodėl jaučiatės prastai arba turite būklę, dėl kurios atlikti tempimo pratimus nerekomenduojama, pasitarkite su gydytoju arba kineziterapeutu, kad sužinotumėte apie savo konkrečią situaciją.

Parengta pagal: www.edition.cnn.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder