Trečią kartą Klaipėdoje renginių ciklas – Šv. Magdalenos naktis

Krūties vėžys – tai diagnozė, kuri vis dar dažnai asociajuojasi su mirties nuosprendžiu. O Lietuvoje šia liga suserga kas 11-ta moteris. Tačiau pasak gydytojos chirurgės Agnės Čižauskaitės, laiku diagnozavus krūties vėžį, atsiranda didžiulė tikimybė jį įveikti. Todėl liepos 17 dieną vyksiantis projektas Šv. Magdalenos naktis, pasak gydytojos, pirmiausia yra moterų paskatinimas reguliariai tikrintis krūtis ir tokiu būdu rūpintis savo, bei artimųjų sveikata.

„Būdama vienoje konferencijoje Vokietijoje, sutikau profesorių iš Ispanijos. Jis pristatė Barselonoje kasmet vykstantį krūties vėžiui skirtą renginį. Jau tada šis profesorius pasakė, kad kiekviena šalis turi turėti tokį renginį, kai mieste suplevesuoja vėliavos, ir visi miestelėnai žino, jog artėja šventė, skirta švęsti moters gyvenimą. Ir ši mintis manyje gyveno keletą metų. Paskui netikėtai sulaukiau brolio Benedikto skambučio su pasiūlymu, dirbti kartu šia linkme“, - pasakojo A. Čižauskaitė.

 

Pagrindinis idėjos rengti šį bėgimą autorius, pasak chirurgės – Šv. Pranciškaus Asyžiečio vadovas brolis Benediktas.

 

„Ir taip atsitiko, kad šiemet yra pirmieji metai, kai tos vėliavos plėvesuoja Klaipėdoje. Mūsų, Lietuvos krūties vėžio asociacijos šūkis yra „Šviesa tamsoje, viltis tiesoje ir stiprybė bendrystėje!“, - teigė pokalbininkė.

 Jį atspindės ir 3 naktinio bėgimo etapai:

Stiprybė bendrystėje“: ultragarsinė krūtų patikra bei plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo konsultacijos Šv. Pranciškaus onkologijos centre.

„Renginio metu turėsime 12 naujausių ultragarsinių sistemų, kurias mums nemokamai pristatys mūsų rėmėjai. Šiemet bus patikrinta 250 moterų. O tai yra pusantro karto daugiau nei praėjusiais metais. Taip pat kviesime moteris registruotis plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo konsultacijai.

Tai yra beprecedentė galimybė Lietuvoje, moterims nemokamai gauti tokio lygio konsultaciją ir pasikalbėti su plastikos chirurgu apie krūties vėžį turinčių ar jau persirgusių pacienčių lūkesčius, aptarti, kas jų netenkina po atliktos operacijos, pasitarti dėl krūties atstatymo galimybių ir t.t.

Moterims bus paaiškinta, kur joms kreiptis, nuo ko pradėti ir pan.“, - pasakojo specialistė.

Moteris konsultuos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų ir Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikų gydytojos.

Antroji dalis - Mokslinė praktinė konferencija „Viltis tiesoje: Kelionėje per krūties vėžį“.  Nors konferencija bus skirta sveikatos priežiūros specialistams, organizatoriai prisijungti prie jos mielai kviečia ir kitus visuomenės narius.   

 Trečioji, renginį vainikuojanti dalis - Šviesa tamsoje: koncertas ir moterų bėgimas ar ėjimas žiedine Vilties bėgimo trasa Klaipėdos miesto gatvėmis nuo Atgimimo aikštės.  

„Renginio tikslas nėra ištirti krūtų visoms klaipėdos miesto moterims. Tikslas yra atkreipti dėmesį į patikrą ir jos svarbą, paskatinti moteris eiti tikrintis ne tik Šv. Magdalenos nakties renginio metu, bet nuolatos ir reguliariai.

Kad jos ateitų dėl savęs, dėl savo šeimos, dėl savo artimųjų, kuriems jos yra brangios. Liga, nustatyta pirmosiose stadijose tikrai gali būti pagydoma.

Galiausiai tai preikalautų žymiai mažiau jėgų ir laiko, negu tada, kai liga yra diagnozuojama jau stipriai užleistoje stadijoje“, - kalbėjo gydytoja A. Čižauskaitė.

„Mano galva, postpandeminėje visuomenėje svarbiausia pagalba moterims yra mūsų švelnumas ir mandagumas. Neseniai skaičiau, kad žiloje senovėje žmonės kelio sąnarį laikė jėgos simboliu. Tad sulenkti kelius, reiškia sutelkti savo jėgą kito labui. Toks yra ir mūsų bėgimo liudijimas, kad esame dėl kitų išlikimo.

Mūsų inicijuotas „Vilties bėgimas” yra kvietimas į solidarumą, tai - naujas vilties išpažinimas. Žmogaus tapatybė atpažįstama tik santykyje, prasmė - tik santykyje, kaip druska - maistui, raugas – tešlai. O tai reiškia, kad suklupti šv. Magdalenos naktį, liepos 17 d., prie mūsų nubrėžtos bėgimo starto linijos yra teisingo solidarumo judesys į artimo meilę.

Tai - judesys į vienybę. Šiuo atveju - su krūties vėžiu sergančiomis moterimis“, - viename iš savo interviu pasakojo brolis Benediktas. 

Renginys uostamiestyje vyks liepos 17 dieną. Užsiregistruoti ir daugiau informacijos rasti galite internetiniame puslapyje www.magdalenosnaktis.lt, arba socialiniuose tinkluose: Facebook: Šv. Magdalenos nakties bėgimas, Instagram: magdalenos_naktis.

Sidebar placeholder