Vokietijos mokslininkai nustatė nesenstantį žmogaus organą

Žmogaus kepenų amžius nepriklauso nuo žmogaus amžiaus, o vidutinis šio organo amžius visada yra trumpesnis nei treji metai. Tokią išvadą padarė Vokietijos mokslininkai, - praneša Science Alert.

Jie nustatė, kad kepenų ląstelių regeneracija nepriklauso nuo žmogaus senėjimo proceso.

Kepenų ląstelių atsinaujinimas yra svarbus procesas, užtikrinantis tinkamą organo, kuris šalina kenksmingas medžiagas iš žmogaus organizmo, funkcionavimą.

Kepenims perdirbant ir šalinant toksines medžiagas iš organizmo, jų ląstelės yra pažeidžiamos, tačiau, vykstant ląstelių atsinaujinimo procesui, kepenys vėl tampa normalios.

"Nesvarbu, ar jums 20, ar 84 metai - jūsų kepenys visada jaunos. Vidutiniškai jis visada būna šiek tiek trumpesnis nei trejų metų", - sakė Olafas Bergmannas iš Drezdeno technologijos universiteto.

Atlikę kepenų audinio mėginių tyrimą mokslininkai nustatė, kad toks vidutinis kepenų amžius palaikomas nuolat keičiant ir atnaujinant ląsteles. 

Mokslininkų komanda ištyrė daugiau kaip 50 20-84 metų amžiaus žmonių kepenų audinio mėginius, paimtus po mirties ir biopsijos metu.

Jie nustatė, kad žmogaus biologija visą gyvenimą griežtai kontroliuoja kepenų masę, nes nuolat keičiamos organo ląstelės.

Bergmanas sakė, kad šis tyrimas rodo, jog tiesiogiai tirti žmogaus ląstelių atsinaujinimą yra techniškai labai sudėtinga, tačiau tai gali suteikti tikslių įžvalgų apie pagrindinius žmogaus organų atsinaujinimo ląstelinius ir molekulinius mechanizmus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder