Dietinės kolos gerbėjams, gėrimas didina mirtinų ligų riziką

Žiniasklaida: Įspėjimas visiems dietinės kolos gerbėjams, gėrimas "didina mirtinų ligų riziką"?

Tyrimas teigia, kad dietiniai gazuoti gėrimai 10 proc. padidina širdies ligų ir insulto riziką. Pakanka mažiau nei vienos skardinės per dieną, kad būtų pakenkta sveikatai, - paskelbė thesun.co.uk.

Milijonai britų geria saldintus gėrimus be cukraus, nes jie neturi kalorijų.

Tačiau Prancūzijos nacionalinio sveikatos instituto mokslininkai teigia, kad klaidinga manyti, jog dirbtiniai saldikliai yra visiškai saugus cukraus pakaitalas.

Žurnale "British Medical Journal" paskelbta: "Šis tyrimas rodo ryšį tarp didesnio dirbtinių saldiklių vartojimo ir padidėjusios širdies ligų rizikos". 

"Dirbtinių saldiklių yra tūkstančiuose maisto produktų ir gėrimų prekės ženklų visame pasaulyje.

"Tačiau jie tebėra kontroversiška tema ir šiuo metu sveikatos apsaugos agentūros juos iš naujo vertina."

Tyrime teigiama, kad 77,6 mg saldiklių per dieną yra "daug vartojančio" žmogaus vidurkis, o 7,5 mg per dieną - mažai vartojančio žmogaus.

Priduriama, kad vidutiniškai 100 ml dietinio gazuoto gėrimo yra 42 mg, t. y. 140 mg vienoje skardinėje.

Tai reiškia, kad vos pusė skardinės gali būti žalinga.

Iš 130 000 prancūzų surinktų duomenų nustatyta, kad trečdalis žmonių reguliariai gurkšnoja cukraus pakaitalus, į kurių sudėtį įeina aspartamas, sukralozė ir acesulfamo kalis.

Daugiausiai saldiklių vartojančių asmenų širdies ligų rodiklis buvo 346 iš 100 000 - 10 proc. didesnis nei mažiausiai saldiklių vartojančiųjų, kurių rodiklis buvo 314 iš 100 000.

Jų insulto rodiklis buvo 195, palyginti su 150 - 30 proc. didesnis.

Šie maisto priedai, kuriuos kasdien vartoja milijonai žmonių, neturėtų būti laikomi sveika ir saugia cukraus alternatyva.

NHS patarimuose teigiama, kad saldikliai yra saugūs ir gali padėti palaikyti žemą cukraus kiekį diabetikų kraujyje bei sumažinti dantų ėduonies riziką.

Britų širdies fondo atstovė Tracy Parker teigė, kad reikia atlikti daugiau saldiklių tyrimų.

Ji sakė: "Prieš juos dedant į maistą, atliekamas griežtas patvirtinimo procesas, todėl galite būti tikri, kad juos valgyti yra saugu.

"Nors šios išvados neturėtų kelti pernelyg didelio susirūpinimo, visada verta atkreipti dėmesį į cukraus ir saldiklių kiekį savo racione."

pepsi-cola

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder