Žinoma influencerė iš Norvegijos į Lietuvą atvyko dėl plastinės operacijos

Lietuva pasaulyje garsėja, kaip šalis, kurioje ypatingai profesionaliai yra atliekamos įvairios plastinės operacijos ir grožio procedūros. Spręsti įvairių sveikatos ir išvaizdos problemų į Lietuva atvyksta daug įžymių ir garsių žmonių iš viso pasaulio. Kaune neseniai lankėsi Veronica Windom, influencerė iš Norvegijos, kurį riebalų nusiurbimo operaciją pasiryžo darytis būtent Lietuvoje.

V. Windom medicinos laidoje „Sveikas rytojus" papasakojo, kodėl ryžosi tokiai operacijai ir kodėl ji pasirinko būtent Lietuvos plastikos chirurgus.

„Priežastis, dėl kurios ryžausi plastinei operacijai, buvo mano organizmo sveikatos būklė. Prieš metus išbandžiau įvairias svorio metimo priemones, tačiau skirtingai nei kitų žmonių, mano organizmas į tokius pokyčius sureagavo savaip.

Man pradėjo stigti energijos, pradėjo skaudėti ne tik raumenis, bet ir kaulus, o svoris ataugo labai greitai. Operaciją nusprendžiau daryti Lietuvoje, „Fi clinica", nes Lietuvoje medicinos specialistai yra labai profesionalūs.

Be to, žmonės, kuriems čia buvo atliktos plastinės operacijos, atrodė labai gražiai ir natūraliai", - laidoje pasakojo pacientė Veronica iš Norvegijos.

Plastikos chirurgai Raminta Česnaitienė ir Vygintas Kaikaris sutaria, kad liposakcija (kitaip, riebalų nusiurbimas) yra rimta plastinė operacija ir ne visiems ją galima, ar verta, atlikti.

„Riebalų nusiurbimas atliekamas žmonėms, nepatenkintiems savo kūno išvaizda, tačiau viskas priklauso nuo to, koks yra Jūsų kūno masės indeksas. Šiuo atveju jis neturėtų viršyti 27", - laidoje pasakojo plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja R. Česnaitienė.

Kūno masės indeksas – tai žmogaus ūgio ir svorio kvadratu santykis. Jis medicinoje naudojamas kaip rodiklis, leidžiantis įvertinti, ar žmogus neturi antsvorio.

Kūno masės indeksui esant didesniam nei 27, riebalų nusiurbimo operacija yra neveiksminga, nes tiesiog nebus pasiektas trokštamas rezultatas.

Riebalų nusiurbimo operacija yra viena populiariausių plastinių operacijų pasaulyje.

Genetiškai riebalai gali kauptis įvairiausiose kūno vietose. Atsikratyti nereikalingų kūno riebalų sunku net ir reguliariai sportuojantiems.

Žmogaus kūne riebalų sluoksnis yra išsidėstęs dviejuose sluoksniuose – paviršiniame ir giliajame. Riebalų nusiurbimo operacijos metu riebalai yra šalinami iš giliojo sluoksnio. Operacija, dažniausiai, yra atliekama taikant bendrąją nejautrą, išskyrus mažus plotus, kur pakanka vietinės nejautros.

„Pacientai dažniausiai kreipiasi dėl žastų, juosmens, šlaunų ar kelių riebalų nusiurbimų, o geriausi rezultatai, ko gero, matosi nusiurbus juosmenį.

Nuo kiekvienos vietos galima nusiurbti skirtingai.

Nuo juosmens galėtume nusiurbti nuo 200 iki 500 mililitrų. Bendrai galėtume nusiurbti 4 litrus", - laidoje pasakos gydytoja R. Česnaitienė.

Didelę patirtį sukaupęs plastikos chirurgas V. Kaikaris laidoje atskleidė, koks yra maksimalus, saugus nusiurbiamų riebalų kiekis.

„Nesiryžčiau siurbti daugiau nei 4 litrų, nes po to jau prireiks reanimacinių priemonių pacientui atsikelti. Siurbiant riebalus, siurbiasi ne tik riebalinės ląstelės, kartu pasišalina ir dalis eritrocitų", - laidoje savo patirtimi dalinos med. m. dr. Vygintas Kaikaris.

Po riebalų nusiurbimo operacijos pacientai privalo 6 savaites dėvėti kompresinius, kūną aptempiančius drabužius.

Tik po 2 mėnesių bus matomas galutinis plastinės chirurgijos rezultatas.

Dažnam pacientui kyla klausimas, ar nusiurbti riebalai neatauga. Medikai turi aiškų atsakymą į šį klausimą – viskas priklauso nuo paties žmogaus elgesio, mitybos ir kitų panašių aplinkybių.

„Jei žmogus neprisižiūri, netinkamai maitinasi ir priauga, tarkim, 30 kilogramų, riebalai pasiskirsto visame organizme ir rezultato nebelieka. Viskas labai paprasta", - perspėj gydytoja R. Česnaitienė.

Riebaliniams audiniui nusiurbti naudojami specialūs, įvairių dydžių vamzdeliai, kuriais per maždaug 1 centimetro dydžio pjūvius pašalinami riebalai.

Pjūviai atliekami nepastebimose kūno vietose, pavyzdžiui, odos raukšlėse arba ten kur dengia apatiniai drabužiai. Nusiurbti riebalai dažnai panaudojami to paties paciento kitų kūno vietų dailinimui, pavyzdžiui, veido, sėdmenų ar krūtinės.

„Riebalai savo tūriu papildo tas vietas, kurios yra tuščios. Riebaluose yra kamieninių ląstelių, kurios prigijusios duoda skaistumo tai vietai, į kurią buvo suleisti.

Pavyzdžiui, veido atgaivinti tai yra vienas geriausių būdų", - apie nusiurbtų riebalų panaudojimą kitų kūno vietų dailinimui pasakojo plastikos chirurgas V. Kaikaris.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder